gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kuantum Beyin - Bilinç-Beyin Sorununa Yeni Bilimsel Yaklaşım

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yazar: Dr. Sultan Tarlacı Yayınevi: Kendi Yayını Sayfa sayısı: 346
    ISBN: 978-605-60209-1-9
    Basım tarihi: Ocak 2009
    Kategori: Ezoterizm / Metafizik / Sembol
    Piyasa fiyatı: 25.00 YTL

Bilincin bilimi ile fizik bili arasında fark var mıdır? Sinir sisteminde kuantum mekaniği kuralları işler mi? Beyin bir bilgisayar mıdır? Fizik yasaları bilinçli yaşamın var olması için özellikle mi tasarlanmıştır? Doğanın çeşitli olasılıklarından biri nasıl kendini gerçek şeyler dünyasında sabitler? Nasıl oluyor da aynı atomlar bir yerde bilinçli yapıların, başka bir yerde cansız nesnelerin parçası olabiliyor? Atomlar ya da parçası oldukları yapı hangi noktada bilinç ediniyor? Beyinde nasıl bir kuantum sistemi olabilir ve beynin hangi özellikleri bunu sağlayabilir? Bilinç atom altı düzeyde karşılığı var mıdır? Bilinci kopyalamak ve makineye aktarmak mümkün müdür? Bilinç fizikle açıklanabilir mi? Bilincin fiziği nedir? Zihin maddeye uzaktan etki edebilir mi? Dua ve iyi dileklerin başkasının sağlığı üzerinde etkisi olabilir mi? Bilinç için belli kanunlar oluşturabilir mi? Kuantum mekaniğindeki ölçme sorunu nedir? Schrödinger’in bahtsız kedisi kaderinin kaderini ne belirler? Gözlemci bir deneye ne derece etki eder? Deney yaparken gözlemci miyiz katılımcı mıyız? Belirsizlik gerçek midir yoksa bizim ölçme yetersizliğimizin sonucu mudur? Bir sistemi sürekli gözlediğinizde sabit kalabilir mi? Evren neden 3+1 boyutludur? Makroskobik düzeyde kuantum mekaniği kuralları işler mi? Kuantum ile klasik fiziğinin ayrım noktası nerededir? Özgür irade yanılsama mıdır? Ölçen ve ölçülen aynı sistemler midir? Özne-nesne ilişkisi nedir? Dalga fonksiyonu nedir? Kuantum mekaniğindeki dil sorunu nedir? Doğayı gözlemler miyiz, ona soru mu sorarız?

2. elanur35

elanur35 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
Kuantum Beyin - Bilinç-Beyin Sorununa Yeni Bilimsel Yaklaşım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyin Felci

Beyin Felci

Beyin felci, çocukluk döneminin en yaygın olarak görülen sakatlık nedenlerinden biridir. Doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezi sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden kaynaklanır. Beyin felcinin birçok nedeni vardır. Yaygın nedenlerden biri; beyin dokusu içinde yeterli oksijen bulunmamasıdır (anoksi). Yapılan araştırmalar beyin felci olan bebeklerin üçte...
  2. Yeme isteği beyinde başlıyor

Yeme isteği beyinde başlıyor

Bunun sonucu doğal olarak biz de yeme gereği hissediyoruz. Ancak beynimizin bu kimyasal maddeleri salgılayan kısmı, aynı zamanda duyguları da kontrol ediyor. İşte, sıkıldığımız veya kendimizi kötü hissettiğimizde hemen buzdolabına koşmamızın başlıca sebebi bu. Ayrıca yemeklerin tadı, kokusu veya görüntüsü de açlık duygusuna neden olabiliyor. Örneğin, yemek sonrasında canınız tatlı vitrininde...
  3. Beyin Testi

Beyin Testi

Sevgili Melekler, bugün elime geçen ilginç bir testi paylaşmak istedim sizinle. Testin konusu çok klasik gibi gözüküyor: " Beyninizin sağ tarafı mı, yoksa sol tarafını mı çalıştırıyorsunuz ? Yoksa dengeli bir beyine sahip ender insanlardan mısınız ? " Sonuçları okuyunca; psikoloji ve insan davranışlarıyla ilgili biri olarak şaşırmadım değil. Uzman elinden çıkmış gibi sanki. Keyif...
  4. Beyin fırtınası

Beyin fırtınası

beyin fırtınası örnekleri Günlük hayatımızda duyduğumuz beyin fırtınası kelimesinin anlamını merak edenler için beyin fırtınayla ilgili tüm bilgileri veriyorum.Beyin fırtınası nedir nasıl yapılır işte cevapları ve çok daha fazlası:) Bireylerin eleştirilme endişesi olmadan fikirlerini rahatlıkla ifade ettikleri grup tartışma tekniğidir. Beyin fırtınası, değişik fikirlerin ortaya konulmasını...
  5. Beylere Yeni Sezon Kravat Modelleri 2012

Beylere Yeni Sezon Kravat Modelleri 2012

Yeni Sezon Kravat Modelleri 2012 Erkek Kravat Modelleri Bu konumuzda bir misafirimizin isteği üzerine bu senenin modası kravat modellerini derledik melekler :) Takım elbiseye ağırlık ve şıklık katan sezonun en yeni kravat modelleri...

Sayfayı Paylaş