gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Küçücük Bir Bakteri

Konu, 'Çöplük' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

KÜÇÜCÜK BİR BAKTERİ
    Yaşadığımız heryerde çok kücük canlılar yaşamaktadır.Bu canlılar o kadar ufaktırlarki ışık mikroskobuyla bile güçlükle görülebilirler.Bu mikroskobik canlıların büyük bölümünü ise " Bakteri " adı verilen tek hücreli bir canlı grubu oluşturur.
    Bakterilerin vücutları yanlızca tekbir hücreden meydana gelmiştir.Bu kadar basit görünmesine karşın elektron mikroskopları ile yapılan araştırmalar, ışık mikroskobuyla bile zor görülebilen bu küçücük yaratıkların vücutlarında bile olağanüstü birer teknoloji ile tasarlanmış yapılar bulunduğunu göstermiştir.

[​IMG] Resimde bir bakterinin vücudunun, kamçısının bağlı olduğu bölgesinden boyuna bir kesiti görülüyor.Kesit oldukça karmaşıktır.
    Özetlenecek olursa sırasına uygun olarak nizami bir şekilde yerleşen özel parçalar, bakterinin kamçısını maksimum verimle döndürecek şekilde birbirleriyle uyum içerisinde çalışmaktadırlar.
    Sistem yakıt olarak ise hidrojen atomlarını kullanır.Yani (+) yüklü çıplak " Proton " ları.Bu ise insanların bile taklıt edemedigi olağanüstü bir sistemdir.
    Belki gelecekte buna benzer enerji sistemleri kurulabilir kim bilir ?

Burada verilen örnekler canlıların devasal alemlerinden yanlızca birkaç örnektir.Biliyoruz ki doğada yaşayan milyonlarca canlı türünün herbiri ayrı ayrı birer tasarım harikasıdır.Canlılar aleminin insanı içine çeken yönüde bu olsa gerek.

Küçücük Bir Bakteri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yalın - Küçücüğüm

Yalın - Küçücüğüm

Hiç özlemediğim kadar özlüyorum bu aralar seni Niye bilmiyorum ama ben sadece senle mutluyum Ah şu gönül gözünden görmek dedikleri var ya Seni her halinle seviyorum Beraber uyansak,bütün gün sarılsak Bana yetmez,o ana dünyaları değişmem Küçücüğüm her şeyim Ne olur çok uzaklara gitme Gidersen öleceğim Karanlığa döneceğim ooo oooo
  2. Bir Küçücük Oğlancık Varmış !...

Bir Küçücük Oğlancık Varmış !...

Bir küçücük çocuk, bir gün okula başlamış. Pek mi pek akıllıymış. Okulu da pek büyükmüş. Ama akilli çocuk, sınıfına dışarıdan kestirme bir yol bulmuş.Buna çok sevinmiş. Artık okulu ona kocaman görünmüyormuş. Bir zaman sonra, bir sabah öğretmen demiş ki;"Bugün resim yapacağız." "Ne güzel ! " demiş çocuk. Resim yapmasını pek severmiş. Her türlüsünü de yaparmış. Aslanlar,...
  3. Küçücüğüm

Küçücüğüm

Küçücüğüm Bir gece yarısı başladı herşey Bir anda söndü bütün şehrin ışıkları Bütün Sesler Sustu Yüreğimde şimşekler çaktı delice Delice sesler geldi yüreğimden Gözlerim gözlerinde kaldı Kımıldayamaz oldum Dondum durdum sustum Sadece seni izledim KÜÇÜĞÜM... Sadece seni, Bütün gece alamadım gözlerimi gözlerinden Susturamadım yüregimi Delice atan kalbimi durduramadım...
  4. Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

Evet arkadaşlar bu yazıyı okuyunca hem güldüm ,hem düşündüm,hemde kendimle muhasebe ettim acaba o küçük meleğin küçücük beyninin içindeki o duyarlılığı biz gösterebildikmi? ekmak kırıntıları: Bir dostum anlatmıştı; Bir tanıdıklarının evinde televizyon arızalanmıştı, tamirci gelip televizyonun arkasını açmış ve arkasında bir sürü ekmek kırıntıları.Tabi kimin yaptıklarını hemen...

Sayfayı Paylaş