gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Küçük kızı evlendiren anneye 'çalışma cezası'

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Küçük kızı evlendiren anneye 'çalışma cezası'

DHA - OSMANİYE - 15 yaşından küçük kızını nikâhsız evlendiren anneye 'Denetimli Serbestlik Yasası' uyarınca 60 gün kamuda çalışma cezası verildi.

Osmaniye'nin düziçi ilçesinde yaşayan Hatice Altungibi ile eşi Ali Altungibi, kızları 15 yaşındaki Ö.A.'yı, 40 yaşındaki Adem D. ile resmi nikahsız evlendirdi. Altı ay süren evlilik şiddetli geçimsizlik nedeniyle sona erince, anne Hatice Altungibi, eski damadını şikâyet etti.

Adem D. hakkında 'küçük yaşta kızı alıkoymak', annesi ve babası hakkında da 'küçük yaşta kızın evlenmesine izin vermek' suçundan dava açıldı.

Düziçi Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, anne Hatice Altungibi'ye, kamuya yararlı bir işte 60 gün çalıştırılma, babası Ali Altungibi'ye ise 600 YTL ceza verildi. Anne dün Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde hizmetli olarak cezasını çekmeye başladı.09/01/2008

Küçük kızı evlendiren anneye 'çalışma cezası' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Annelerimize birkaç küçük öneri   :

Annelerimize birkaç küçük öneri :

BİRKAÇ KÜÇÜK ÖNERİ Anne sütü almayan bebeklerde ek besinlere 4. aydan erken başlanması durumunda besinlere tahammülsüzlük, ishal, alerji ve uzun vadede ise demir eksikliği ve kansızlık ortaya çıkabilir. Ek besinlere başlandıktan sonra anne sütü kesilmemelidir. Çünkü anne sütündeki bazı maddeler sindirime yardımcı olmaktadır. Çiğneme, bebekler için zor bir harekettir. Dolayısıyla...
  2. Başörtülü küçük kızlar

Başörtülü küçük kızlar

başörtülü kızlar , başörtülü küçük kızlar, başörtülü minik kızlar
  3. küçük yaşta okula gitmenın cezası...

küçük yaşta okula gitmenın cezası...

Benim okul anılarım çok az ya...5 yaşında okula gidib 16 yaşında okul bitirince pek anın olmuyor...Sınıfta en küçük bendim kabul etmiyorlardı o yüzden...Arkadaşlar sevgiliden konuşmaya başladıklarında ben hep kenarda kalıyordum anlamıyordum..halada anlamış deyılım o ayrı bir konu...canım benımde sevdıyım vardı nıye benı ayrı tutuyordular onu bulamıyorum...derslerdede beni hiç aralarına...
  4. Küçük kızın babasına duası

Küçük kızın babasına duası

küçük kızın babasına mektubu Mailime gelen bir yazı beni çok güldürdü.Küçük bir kız babasının bilgisayar da bir çok kadınla konuştuğu anlamış olmalı ki ona çok güzel bir dua eder:DKıyamam ben ona ya:D -"Tanrim, Lütfen babamin bilgisayarindaki tum fakir hanimefendilere elbise yolla, Amin !." :piha::piha:

Sayfayı Paylaş