küçük kızım beni çok yoruyo

oyyy narr senin kızında 1. sınıf demii ay benim kızdaa başladı okulaa akşam saat 5 den gec 10 a kadar ders yapıyoruzz dersleri çok ilgisi dağılıyor hemennn sürekli hadi kızım hadi kızım diyorumm yoruluyor haliyleee ama yetişmiyo derslerii valla bende helak oldumm sanki okula ben başladım hahaha

ona ödevlerini sevdirerek yaptırr ödüllendirr işte de bu sayfadaki yazıyı yaz sana bişe verecem sevdiği bişey olsunn ödüllendirr zamanla alışır kızma onaa üsteleme

ben kızımı biraz üsteledim çocuk aynı yerde takılıp durduu hiç üsteleme dediğim gidi sevdiği şeylerle ödüllendir onuu çikolata gibi şeylerlee

sanada banada kolay gelee:S

nar canım bak seninle bir şey deniyacağiz kızının istediği ve senin vermeyi onaylamadığın birşeyde ağlamaya başladığı anda bundan sonra ağlayarak istediği hiç birşeyi kendisine vermiyeceğini söyle ve ağlamadan isteyene kadar seninle konuşmuyorum diyerek onu odasına gönder ve düşünmesi için ve sakinleşmesi için zaman tanıdığını söyle ve bütün bunları yaparken eğilerek onunla göz temasına geç ilk deneme ve sonraki bir kaç denemede hemen başarılı olmamız imkansız ama değişim yavaş yavaş seninde gözünden kaçmayacak ve şunu untma çok kararlı olmalısın saatlercede ağlasa da ağlayarak bir şeyi elde edemeyeceğini anlaması lazım anlaştık mı diğer adımları mutlaka paylaşalım ve sakın bunu yaparken bağırarak değil büyük bir insanı uyarıyormuş gibi yap ve sabırlı ol

Geri