gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Küçükçekmece'de insanlık dramı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

10 civarında göçmen bitap şekilde bulundu. 50 civarında göçmen bölgeden toplanarak gözetim altına alınırken polis bölgeye dağılan göçmenleri arıyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece'de yabancı uyruklu kişilere ait olduğu ifade edilen 13 cesedin bulunmasına ilişkin, ''Maalesef burada bir insanlık dramı var'' dedi.

Yeniay, olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Maalesef burada bir insanlık dramı var. Sabah saat 04.30 sıralarında Van'dan çıktığı ifade edilen yaklaşık 140 civarında göçmeni taşıyan bir TIR'ın bölgemize gelip 13 ölü göçmen ile diğerlerini bırakarak kaçtıkları noktasında bilgi var'' diye konuştu.

Sabah saat 07.30 civarında olayı öğrenen emniyet güçleri ve savcılığın olay yerine intikal ettiğini dile getiren Yeniay, şunları söyledi:

''Geldiklerinde 13 göçmenin öldüğünü tespit etmişler. Yaklaşık 10 civarında göçmenin de bitap ve halsiz oldukları görülmüş. Bunların çevre hastanelere sevk işlemleri tamamlanmış durumda. 50 civarında göçmen bölgeden toplanarak gözetim altına alındı. Bir o kadar göçmenin de havadan ve karadan aramalarla toplanmasına çalışılıyor.''

Ölen kişilerin cinsiyet ve yaşlarıyla ilgili bilgisinin bulunmadığını belirten Yeniay, ''13 göçmenin insanlık dramı neticesinde hayatlarını kaybettiğini biliyorum'' dedi.

Göçmenlerin çoğunluğunun Pakistan ve Burma vatandaşı olduğunu bildiğini de anlatan Yeniay, ölümlerin havasızlıktan kaynaklandığını söyledi.

Bu arada cesetler, Adli Tıp Kurumuna ait araçlara konulurken, göçmenlerin eşyası üzerinde çalışma yapılıyor.

haber7.com

Küçükçekmece'de insanlık dramı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Drama, Dramatizasyon (öğretim yöntemi)

Drama, Dramatizasyon (öğretim yöntemi)

dramatizasyon öğretim ilke ve yöntemleri drama dramatizasyon nedir tekniği öğretmenler günü drama Sosyal hayat içinde ortaya çıkabilecek çeşitli durumları, öğrencilerin oyuncu olarak katıldıkları çeşitli sahneler içinde ortaya koymak ve dersi bunun üzerine bina etmek demektir. İnsan hayatında hayalgücünün en hür ve yaşama hakim olduğu dönemler, çocukluk dönemleridir. İnsanlar, hayatlarındaki...
  2. Sagopa Kajmer - Drama Yolları

Sagopa Kajmer - Drama Yolları

Nakarat= Kader mi yazmış ? Silinsin tüm günahlarım,drama yollarında köprü istikametindeyim. Ben hüzündüm beni sen seçtin. Varır mı şahıma son lütuflarım? Kimsede aramadım gönlümün pamuk prensesini. Sen yüzümdün beni kahrettin. RAP1 Yaşanmışlık kolumda büyüyen bebeğin ergenlik hali. Kim yırttı vesikalıklarımı? Kalbin kal köşelerinden alamazsın platonik evlatlarımı. Yarattığım turkuaz...
  3. İnsanlık Dramı

İnsanlık Dramı

Bir TIR’da Türkiye üzerinden Yunanistan’a geçmek isteyen 138 Pakistan, Burma ve Eritre vatandaşından 13’ü havasızlıktan boğuldu. Sürücü ölenlerle birlikte mültecileri K.Çekmece Kayabaşı Köyü’ndeki boş araziye bırakıp kaçtı. VAN’dan İstanbul’a 2 günde gelen TIR, dün sabaha karşı Kayabaşı’nda durduğunda içinden açlık, bitkinlik ve ölüm boşaldı. Türkiye üzerinden yasadışı yoldan Yunanistan’a...
  4. yaratıcı drama

yaratıcı drama

ısınma oyunları örnekleri doğaçlama örnekleri ilköğretim drama yaratıcı masal eğitsel drama Dr. Ayşe OKVURAN Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 1962 Ankara doğumlu. İlk, orta lise tahsilini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri fakültesinde Eğitim Psikolojisi konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra üç yıl...
  5. insanlık dramı

insanlık dramı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş