gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

küçükken neyi ne sanırdınız:))))

Konu, 'Geyik Oyunlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

herkesin mutlaka küçüklüğünde bazı şeyleri farklı şeylere benzettiği olmuştur siz mesela neyi neye benzetirdiniz:)ben başlıyayım yine:Dmesela beni komşumuz bir abla vardı kağıda yazar beni eczaneye yollardı okumayı öğrendiğimde kağıttaki yazanın orkit olduğunu öğrendim ama ne olduğunu bilmiyordum:Dalıyordum ozamanlar büyük bir poşetteydi şimdiki gibi küçük bir ambalajı yoktu:Delime yumuşak yumuşak bişeyler geliyordu ama tabi orkitin ne olduğunu henüz ozamanlar bilmediğim için benim aklıma pamuk geliyordu yani abla bana pamuk aldırıyor sanıyordum:D:D:D

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: küçükken neyi ne sanırdınız:))))
    Bizim zamanımızda Anadolu Lisesi ortaokul+lise 7 yıl şeklindeydi, 6,7 ve 8. sınıflarda Fen Bilgisi ve Matematik derslerini İngilizce işliyorduk. Fen Bilgisi kitabımız vardı bir tane. Üzerinde kocaman "Science by Lamia Avşar" yazıyordu. Lamia ismini hiç bilmiyordum ve İngiliz ismi olduğunu sanıyordum. Sonra da kafamda kurguluyordum, bunun soyadı Avşar herhalde Türk biriyle evli diye :D

3. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: küçükken neyi ne sanırdınız:))))

kucukken ucakların havada dılenme yerlerı var sanırdım otobusler gıbı:):):):)en komıgı bu olsa gerek aranızda:):)

4. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: küçükken neyi ne sanırdınız:))))

ben her gelinlik giyen evlenen insanın kendi isteğine göre hemen çocuğu oluyor sanırdıım ama öle değilmiiş:hhh:

5. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Küçükken "taklacı güvercin" dedikleri zaman, güvercinlerin tıpkı insanlar gibi yerde yuvarlanarak takla attıklarını sanırdım, kanatlarına birşey olmuyor mu acaba takla atarken diye de üzülürdüm :D:D

6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Küçükken ped reklamlarını izlediğimde... Altına kaçıran büyükler için olduğunu sanırdım... Bebek bezlerii çocuklar için ped ise büyükler için sanırdım....
    :) ve kendimi sorgulardım acaba neden erkekler reklamda oynamıyorrrr, acaba onların bu problemleri yokmuki... yani altlarına kaçırmazlarmıkii felan iştee.. cocukluk yaaaa....
    :)
    büyüyünce öle olmadığını anladım

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

bende bebeklerin göbek deliğinden doğduğunu sanırdım :D:D hatta her hamile kadın gördüğümde göbeklerine bakacam diye inat ederdim hani göbek deliği büyükmü küçükmü bebek kolaymı çıkacak zormu diye :D:D eee tabi şimdi öyle olmadığından adım gibi eminim :D:D

bu arada nemesis senin şu avşar olayına baya bi güldüm komikdi :D:D

8. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Ben de küçükken her öpüştüğünde hamile kalırsın sanıyordum :DHani filmlerde öpüşme sahneleri filan olur ya hep derdim bunlar bu kadar çocuğu ne yapıyor :DÇocukluk işte...

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bir küçüklük anım daha geldi aklıma :D:D

Ben küçükken oruç'u horoz sanırdım, hem oruç diyemez horoz derdim ve ne hikmetse anne ve babam oruç diyincede horoz diyorlar gibi duyardım :D:D

Annem ve babama niye yemek yemiyonuz diye sorduğumda oruç tuttuk yada ikisi kendi aralrında hadi erken yatalım sahura kalkıp oruç tutacaz daha, dediklerin de ben zırlardım nolur beni de kaldırın diye:D:D Tabi ki kaldırmazlar dı ve ben sabah uyanınca niye kaldırmadınız diye küser akşam olunca yine yalvarırdım ''baba beni de kaldırın valla ben çok hızlı koşar horozu tutarım'' derdim :D:D

Bana göre insanların sahura kalkıp otuç tutacaz demeleri, gecenin bir yarısında tüm büyükler kalkıyor ve o aya özel horozlar alınıyor (yani her büyük kişiye bir horoz) ve herkes gece kendi horozunu bırakıyor horoz kaçmaya çalışıyor bunlarda arkalarından koşup tutuyorlar:D:D
    Hatta ben bizim evin her köşesinde annemin ve babamın horozunu aramıştım gizliden :haha:

Çocuk aklı işte :D:D hadi dilin dönmüyor horoz diyorsun eee oruç diyenleride horoz gibi duyuyorsun ve horoz tutmak diyincede böyle bişey düşünüyorsun :D:D

Benim Oruç kelimesini ve anlamını anlamam iki yıl sürmüştü :D:D üçüncü yılda canım babam anlamış ve beni sahura kaldırıp oruç tutmanın önemini ve nasıl olduğunu hatta ramazan pidesi almak için sahurda fırına giderken bak etrafına hiç horoz varmı yada onları kovalayan büyükler diye anlatmıştı :D:D

Şimdi düşünüyorum da çok fırıldak ve hayal gücü çok geniş olan bir çocukmuşum :D:D

Beni yazarken gülümseten konu sahibi arkadaşıma tşkler :)

10. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Adminimmm oruçç ayy pardon horoz zamanı geliyor artık bakalım horoz yok olmadı oruç tutabilecekmiyiz:D oyy benimde başım döndü oruç horoz horoz oruç:D UÇ uç uç uçççç:D

11. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Aklıma bir başka anım daha geldi az önce ***** adminimin yazmış olduğu konuya gülecem diye bende tekrar birşeyler hatırladım:D

Küçükken bizede bebekler için denizden tuttuklarını söylerdi büyüklerim ee bende bir Akdeniz çocuğuyum haliyle özellikle ailece hafta sonları deniz kenarına inerdik..Ve ben meraklı gözlerle herkes birşeyler yaparken oysa ben tüm dikkatimi vermiş denizin içine bakardım:D Her an bebek görecekmiş gibi heyecanla beklerdim:D Ama size bir itiraf o kadar bakmama rağmen bırakın bebek görmeyi balık bilene göremezdim:D

Heyyy gidi günler heyyyy:D

12. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

ben 7 . 8 yaşlarındayken ilk televizyonumuzu aldık ben o zamanlar televizyona çıkan insanları yemez içmez uyumaz biz tv yi her açtığımızda orada olurlar sanıyodum:) sonra öğrendim tabi normalmiş o insanlar babam çok dalga geçerdi benle.

13. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Bizim küçükken bir komşumuz vardı.Bana hep 'Seni babanlar çingenelerden aldı.Sen onların kızı değilsin.' derdi.Hatta' baban çingenelere ne verdiyse ben de babana vercem ,seni alcam benim kızım olcan' derdi.Ben de nasıl korkardım beni alacak diye :D
    Babama yalvarırdım hep 'baba beni sakın verme' diye...Çocukluk işte :D

küçükken neyi ne sanırdınız:)))) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adin Ne Senİn KÜÇÜk?

Adin Ne Senİn KÜÇÜk?

-*Adın Ne Senin Bakiim Küçük? *Sanane *Efendim? *Sanane diom lan ****** çocuğu *Yavrum ailen sana hiç terbiye vermedimi? *Ben 32 Yaşındayım Tamamı? Sadece Boyum Kısa Ailem Ölelide 10 Sene Oluyo.. *Pardon Abi! -*Adın Ne Senin Küçük? *Bakkala Gidemem *Yok Adın Ne Dicektim Sadece.. Çok Güzel Bi Kızsın *Doktoru Çağıramam, Telefon Edemem, Mektup Okuyamam, Mektup Yazamam, Kayıp Gözlüğünüzü Bulamam,...
  2. Küçükken Ne Olmak İsterdiniz?

Küçükken Ne Olmak İsterdiniz?

Hani küçüklük hayallerimiz vardır ya... Bize sorduklarında devap verdiğimiz, çocukken olmayı hayal ettiğimiz ve "ben büyüyünce ..... olacağım" diye kendimizden emin bir şekilde cevap verdiğimiz mesleklerimiz... Siz ne olmak isterdiniz küçükken? Hayaliniz neydi?
  3. Kavun neden, karpuzdan küçükdür?

Kavun neden, karpuzdan küçükdür?

Sevgili Melek'lerim, bu gece yine o en garip meraklı hallerimdeyim :D:D Bu sefer neyi merak ettim? Sizde merak ettiniz dimi? :D:D Canınız çekmesin, az önce kavun yedim (tadı da enfesdi, mis gibi kokuyordu) ve aklıma yine bir şey takıldı :D:D Bu sefer ''şey'' takılmadı tabi ki :D:D Kavun'a dair bir şey takıldı:D:D Kavun'u ben doğranmamış tüm halindeyken gördüm çok küçükdü (demek ki...
  4. küçüklere neden yasak koyulduğu

küçüklere neden yasak koyulduğu

bizlere nede ise çok yasak koyuyorlar nedenini yazın ve facebooka koyun
  5. küçükken neyi ne sanıyorduk.....

küçükken neyi ne sanıyorduk.....

bu gün bir radyo kanalında spiker böyle bir soru sormuşt çok garip cevaplar geldi bende bunu buraya yazmaya karar verdim. örnek: küçükken yağmuru uzaylı çişi sanardım. ben de küçükken bütün insanların birbirinin omuzuna çıkıp gökyüzüne ulaşabileceklerine inanırdım.(imkansız evde denemeyin)

Sayfayı Paylaş