gebe
  1. herbalx

herbalx Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kül suyu ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulun

Konu, 'Tüy Dökme Yöntemleri' kısmında herbalx tarafından paylaşıldı.

kıllarınızdan kurtulun "kül suyu" ile istenemeyen kıullarınızdan kurtulabilirsiniz. Hiçbiryerde bulamayacağınız bu bilgileri meleklermekani takipçilerine ithaf ediyorum.

kül suyunu hazırlama:
    *ekmek fırını,lahmacun vs yapan bi yerden belli miktar kül alın(meşe ağacı külü olursa daha makbuldür)
    *hazırlamada kullanılacak su saf su (distile su) kullanılmalı.eczanelerde satılır.
    *suya yavaş yavaş külü ekleyin.
    24 saat bu küllü suyu ağzı kapalı bir kapta bekletin.
    dinlendirme işlemi bitince suyu süzün.
    kullanılacak kısım kül suyu olmalı,dipte çöken tortu değil.
    kül suyunun istenilen kıvama geldiğini anlayabilmek içinde kül suyunun içerisine kuş tüyü atın,tüyler erimeye başlarsa su kullanıma hazırdır.
    günde 3 kez herhangi bir yöntemle kökten alınmış kıl olan bölgenize sürünüz.
    hafif yanma tahriş gibi durumlar gözlenebilirsede geçicidir.
    yüz göğüs gibi hassas bölgelere sürmekte zorlanmamak için makyaj pamuklarına kül suyunu döküp uygulama yapın.
    &&&
    kullandıktan sonra tecrübelerinizi yazarsanız herkes faydalanmış olur.
    bu yöntem denenmiştir,olumlu sonuç alındığı için paylaşmak istedim.
    herhangi ciddi bir yan etki gözlemlenmemiştir.
    **etkisi şu şekildedir,kül suyunun alkali özelliği kıl köklerini tahrip ediyor.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kul suyu
    peki siz kullandınız ve gerçekten memnun musunuz

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

4. Kayıtsız Üye dafi

Kayıtsız Üye dafi Forum Okuru

kül suyunun tahriş etme özelliği vardır. üzüm kuruturken kül suyuna batırılır elleri tahriş etmesin diye salkım sapından tutup içine sarkıtılır cilde değdirilmez.

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

deneyen varmı kül suyunu :)

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

deneyen varsa paylaşır mı acaba?

7. sezen822

sezen822 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Yıllar önce ben denemiştim ve cildimde lekeler oluşmuştu. Ben şuan Bioder' in bant ağdası ve serum forte ürününü kullanıyorum eczanelerde satılıyor. Güzel ve kaliteli buluyorum. Ayrıca çok memnunum.

8. Sevilay182

Sevilay182 Forum Okuru

İyi de,kül suyunun saça iyi geldiği söylenir.Burada çelişki var.Saça iyi gelen madde nasıl olur da kılı veya türü yok eder? Doğrusunu bilen varsa cevaplasın lütfen..

9. hülya sude

hülya sude Forum Okuru

külü sade hali ile bile sürerseniz hiçbir ilaç şu bu yağının yapamadigini yaptığını görürsünüz. cilde de kötü bir etkisi yoktur sade odun külü ciltteki yaraları iyileştirir dediğim gibi kömür vs. kesinlikle karışmayacak sade odun külü olacak. içiniz rahat bir şekilde deneyebilirsiniz ben çok memnun kaldım artık yok tek tük çıkıyor. daha önce o kadar yağa ilaca boşuna para verdim ayrıca canımı yaktım. Allah herşeyin dermanını vermiş hemde öyle kolaymis ki.

10. Hamhumşorolop

Hamhumşorolop Forum Okuru

ya sen ne sacmaliyon kil dokermiş. Arkadaşim benim koyumde kadin var yaklaşik seksen doksan yaşinda ve omru boyunca sacina sabun vurmamiş şampuan kuklanmamiş omru boyunca saclarini kul suyuylan yikadi ssclariysa topuklarinda ve baya bi gur halde. genc kizlar bile onun saclarina ozenir halde... sende kalkmiw kul suyu kil doker diyon. Babam dahil eskilerimiz sabunmu buluyodular o kul suyuylan saclarini yikayip buyduler hep. Arti anam beyazlari hep kul suyuylan kaynatirdi onceden. ve kar gibi olurdular.!!! ;)

11. ishak

ishak Forum Okuru

kalıcı çözümmü bir dha o bölgede tüy çıkarmı

12. kader.bal

kader.bal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sürekli tekrarlamak gerekiyo mu kalıcılığını koruması açısından acaba..

kül suyu ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstenmeyen kokulardan kurtulun

İstenmeyen kokulardan kurtulun

· Soğan kokusunu ellerinizden çıkarmak için, evvelden haşladığınız patatesi mutfaktaki işiniz bitince elinize sürerek beş dakika kadar ovabilirsiniz. · Uzunca bir süre kullanılmayan eski çaydanlıklar, zamanla pek de hoş olmayan bir koku edinirler. Bunu önlemek için en kolayı, içine bir parça kesme şeker koymaktır. · Karnabaharın haşlama suyuna bir miktar süt katarsanız kar gibi beyaz...
  2. Yağlarınızdan Sirke ile kurtulun

Yağlarınızdan Sirke ile kurtulun

Sirke nerdeyse her derde deva ama ben kokusu nedeniyle hiçbir şekilde tüketemiyorum...Eğer kokusundan şikayetçi değilsenin deneyim derim kızlar :tik: Japon Beslenme ve Yemek Bilim Kurumu sirkeye keskin kokusunu ve ekşi tadını veren ana maddesinin yağ yakıcı bir özelliğe sahip olabileceğini açıkladı. 175 aşırı kilolu Japon erkek ve kadının katılımıyla yaptıkları araştırmada, her gün bir...
  3. Hilterapia İle Romatizmadan Kurtulun

Hilterapia İle Romatizmadan Kurtulun

hilterapia hilterapia nedir romatizmaya son, ağrılara çare, hilterapia,nedir, nasıl çalışır, nerede bulunur, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Romatizma ağrılarının ne kadar dayanılmaz olduğunu çeken bilir.Üstelik bu illet genç yaşlı da dinlemez.Tuttu mu tutar melekler. Ancak şimdi yutrdışından getirilen bir cihaz sayesinde bu ağrılardan krtulmak mümkün gibi...
  4. İstenmeyen kıllardan kurtulayım derken sağlığınızdan olmayın!

İstenmeyen kıllardan kurtulayım derken sağlığınızdan olmayın!

Lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki yöntemlerden biri. Hemen hemen her cilt tipine ve her yaşa göre uygulanabilen lazer epilasyon seans aralıkları ve süresi, uygulandığı bölgeye ve cilt tipine göre değişiklik gösteriyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, lazer epilasyon hakkında şu bilgileri verdi: "Lazer epilasyonda hedef doku,...
  5. Gül Suyu İle Cilt Lekelerinizden Kurtulun

Gül Suyu İle Cilt Lekelerinizden Kurtulun

Bu sayfa; Gül Suyu İle Cilt Lekelerinizden Kurtulun konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt bakımı zamanın izlerini çabuk gösterdiğinden ihmal edilmemesi gereken bir bakımdır. Cilt tipinin saptanmasının ardından uygulanan bakımlar sayesinde taze, sağlıklı ve bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu bakımlar içinse kimyasal ihtiva eden kozmetikler yerine daha doğal...

Sayfayı Paylaş