gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kulağa Su Kaçması

Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kulağa su kaçması, nedir, belirtileri, tedavisi, ne yapmak lazım, ile ilgili bilgiler burada melekler

Özellikle yaz aylarında en çok görülen sıkıntılardan biri kulağa su kaçmasıdır melekler .Denizde ya da havuzda meydana gelen bu durum bir hayli canımızı yakabilir.Bu durum da dış kulak yolu enfeksiyonlarına neden olabilir.Aşağıda ki makalede bu durum daha açık bir şekilde izah edilmektedir melekler :)

Kulak, dış kulak yolundaki salgı bezleri ile bir salgı üretir. Bu salgının dış kulak yolunu enfeksiyonlara karşı koruyucu etkisi vardır. Salgı dış kulak yolunda ki hücre hareketi ile dışarı doğru itilir ve normal şartlarda kulakta birikmez. Ancak bazı durumlarda örneğin dış kulak yolunun kemik çıkıntılar ile daralması, aşırı kıllanma ve ya dış kulak yolu cildini tutan egzema gibi hastalıklarda hem salgının niteliği değişir hemde kulak dışına doğru taşınması bozulur. Bazen de kulak çubuklarının veya benzer amaç için kullanılan malzemelerin kulak kanalının iyice içine sokularak bu salgıyı kulak zarına doğru iter. Dış kulak yolunu tamamen tıkamadıkça çok fazla farkedilmeyen bu birikinti de yüzerken veya duş alırken kulağa kaçan su ile şişip dış kulak yolunu tıkadığında hastada kulakta dolgunluk hissi ve işitme kaybına yol açarak sıkıntıya sebep olur. Enfeksiyon gelişmediği sürece ağrı yoktur. Bu durumda bir KBB hastalıkları uzmanına başvurmak gerekir. Tıkalı kulağı açmak için kulağı kulak çubuğu veya havlu, kağıt mendil gibi cisimler ile karıştırmak son derece yanlıştır.

Bu şekilde travmaya uğrayan dış kulak yolu enfeksiyonlara açık hale gelir ve tıkanıklığın üstüne bir de son derece ağrılı bir hastalık olan dış kulak yolu iltihabı eklenir. Daha önce bu tip sorunlar yaşamış hastaların tatile çıkmadan önce KBB uzmanına kontrole gelmeleri varsa dış kulak yolundaki cilt probleminin tedavisi ya da birikmiş kulak kirinin temizlenmesi onları tatilde karşılaşabilecekleri tatsız sürprizlerden koruyacaktır.

Kulağa Su Kaçması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuzlu su ile kulak masajı

Tuzlu su ile kulak masajı

kulak masaj noktaları ayak yorgunluğuna tuzlu su Tuzlu suyunbir çok faydasını duymuştum ama kulak masajını ilkkez duyuyorum.Eminim aranızda benim gibi ilkkez duyanlar var:)Bakalım tuzlu suyun kulağa ne gibi bir faydası varmış???:)Buyrun okuyunuz meleklerim:) Tuzlu Su Mucizesi: Denize girdikten sonraki dinlenmişlik ve arınmışlık halini hepimiz biliriz. Havuza girdiğimizde ise bunu...
  2. Su İçemiyorsanız Bu Önerilere Kulak Verin!

Su İçemiyorsanız Bu Önerilere Kulak Verin!

Bazı kişiler vardır mesela ben diye söze başlamak istiyorum ki içmesem aklıma su ble gelmez.Özellikle kışın ter olmadığından dolayı su içmeyi çoğu zaman unutuyorum bile.Oysa su içmenin insan sağlığına önemi çok büyüktür.Vücudun yaşam faliyetlerinden tutunda cilt güzelliğine kadar birçok katkısı olan suyu eğer sizlerde içmeyi unutuyor yada fazla su içemyorsanız işte size su içmenizi...
  3. Gusül Abdesti Alırken Boğaza Su Kaçması Orucu Bozar Mı acaba

Gusül Abdesti Alırken Boğaza Su Kaçması Orucu Bozar Mı acaba

Selam arkadaşlar acaba aranızda Gusül Abdesti Alırken Boğaza Su Kaçması Orucu Bozar Mı bu konuda bilgisi olan var mı? Lütfen Gusül Abdesti Alırken Boğaza Su Kaçması Orucu Bozar Mı bilen varsa yazsın
  4. Kulaktan su nasıl çıkarılır?

Kulaktan su nasıl çıkarılır?

kulağa kaçan su nasıl çıkarılır,kulak içi kiri nasıl temizlernir,kulağa kaça böcek nasıl çıkarılır,kulaktan su çıkarma,kulağa su kaçarsa ne yapılır,kulağa su kaçması hakkında bilgiler Yazımızda kulaktan su nasıl çıkarılır, kulaktan su çıkarma yöntemleri, kulağa su kaçması, kulaktan su çıkarma yöntemleri ve kulaktaki suyu çıkarma konularında bilgiler sunulacaktır. İyi okumalar diliyoruz....
  5. Kulağa su kaçarsa ne olur ?

Kulağa su kaçarsa ne olur ?

Kulak insan vücudunun duyma işlevini sağlayan bir organ olmasının yanı sıra vücudun denge kurmasını sağlayan da bir organdır. Kulağa giren bir cisim olduğunda duyma bozukluğunun yanı sıra denge kaybı da oluşabilecektir. Bu neden ile kulakların bakımı iyi yapılmalı ve kulağa kaçabilecek şeylerden korunmak şarttır. Kulağa kaçabilecek ve insan vücudunda sıkıntı oluşturabilecek en önemli...

Sayfayı Paylaş