gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

külkedisi hanımlar !!!

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

HANIMLAR !!! Bana böyle bir mail geldi..Doğruluk payı oldukça fazla ama ,temizlik yapmaktan başka çaremiz yok:D Sanırım bu temizliğin hastası olanlara yazılmış:)Okuyun bakalım....

Unutmayın... Bir toz tabakası, altındaki ahşabı korur.

'Bir ev mobilyaların üzerine 'seni seviyorum' yazabildiğinde gerçek bir ev olur .'

Yıllardır her hafta sonu, 'aman biri çıkıp geliverirse' diye en az sekiz saatimi her şeyin mükemmel görünmesine harcıyordum.
    En sonunda anladım ki, hiç kimsenin çıkıp geldiği filan yok; hepsi dışarıda hayatlarını yaşayıp eğleniyorlar !

ŞİMDİ, insanlar ziyarete geldiğinde, kendimi evimin durumunu izah etmek zorunda hissetmiyorum;

İnsanlar, benim daha çok dışarda hayatımı yaşarken ve eğlenirken ne yaptığımla ilgililer.

Bunu hala keşfedemediyseniz, lütfen tavsiyelerime kulak verin.

Hayat kısa, tadını çıkarın !
    Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın ....... [​IMG]

ama onun yerine bir resim yapmak, bir mektup yazmak daha iyi değil mi, kurabiye ya da bir kek pişirmek, bir tohum ekmek toprağa, istemek ve gereksinim duymak arasındaki farkı keşfetmek ?

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın, ama bilin ki çok zamanımız yok . . . .
    içilecek bir kahveyle, yüzülecek bir nehir, tırmanılacak bir dağ, dinlecenek bir müzik, okunacak bir kitap, dedikodu yapılacak arkadaşlar, sürdürülecek bir hayat .

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın,

ama bilin ki dünya gözlerinizi kamaştıracak güneşle dışarıda, saçlarınızın arasında gezecek rüzgarla, karla, sizi ıslatacak yağmurla... Bu gün bir daha yaşanmayacak.

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın , ama hep aklınızda bulunsun, yaşlılık bir gün gelecek ve bu çok da hoşunuza gitmeyecek . . .

Ve bir gün bu dünyadan gittiğinizde - ki hepimiz mecbur gideceğiz - geride daha çok toz bırakacağız !

Bunu hayatınızdaki kadınlarla paylaşın.
    Topladıklarınız değil, nasıl bir yaşam yaşadığınıza dair dağıtabildiklerinizdir hayat...

alıntı

külkedisi hanımlar !!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Külkedisi Sendromundan Kurtulun

Külkedisi Sendromundan Kurtulun

KÜLKEDİSİ SENDROMUNDAN KURTULUN! Yazan: Dr. Ümit Yazman Çocukluğunuz bu hikayeyi dinleyerek geçti. Kimsesiz ve korunmasız Külkedisi’nin, prensin kalbini çalan Sindrella oluşunu... Bu bir masaldı. Beni şaşırtan ve düşündüren ise hanımların hâlâ buna inanarak yaşamlarını sürdürmeleri. Günümüzün genç kadını özgürlüğünü savunuyor. “Çocuk da yaparım, kariyer de” diyor. Ama benim gördüğüm;...
  2. Peygamberimizin Hanımları

Peygamberimizin Hanımları

Efendimiz Aleyhisselamın tertemiz ve pak zevcelerinden birini görmek hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve aile mutluluğuna; Bazen bu rüya kişinin kendi anne ve ninesine; Bekarr erkeğin Efendimizin hanımlarından birini görmesi temiz bir kadınla evlenmeye, genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir...
  3. kadınlar erkeğin prensesi olmayı düşlermiş...Külkedisi misali

kadınlar erkeğin prensesi olmayı düşlermiş...Külkedisi misali

Ne yalan söyleyeyim yazıyı beğendim.Biraz biz kadınları iğnelemiş olsada yazan güzel yazmış.Buyrunuz bakalım ne yazmış:):) Külkedisi kaçarken pabucu ayağından fırladı.ertesi gün prens ayağı bu pabuca sığacak genç kızı aramaya koyuldu. ülkenin tüm kızları prens tarafından beğenilmek için ayaklarını daha ufak hale nasıl getireceklerinin çabasına giriştiler. işte o gün bu gündür kadınlar...
  4. Merhaba hanımlar

Merhaba hanımlar

merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım... ve en büyük sebebim dertleşicek kimsem olmaması bu yüzden katıldım ben 23 yaşındayım 1 yaşında 1 kızım var ... 17 şubatta 3. yılımızı dolduracağımız çok mutlu huzurlu bir evliliğimiz var... vardı... ta ki eşim dün bana ardarda 3 tokat atana kadar ... tartışıyorduk saçma sapan sebeplerden dolayı... genel sebepler kaynana görümce vs. karşılıklı haklı...
  5. Dansöz Sibel Barış'ın Külkedisi Masalı!

Dansöz Sibel Barış'ın Külkedisi Masalı!

sibel barış dansöz sibel barış, hayatı, külkedisi masalı, hikayesi, başından geçenler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, İnsanın başına herşey gelebiliyor.Masal da desek aslında külkedisi hikayeleri çok fazla var melekler! Bu masallara en iyi örneklerden biri de bir zamanların dansözü Sibel Barış! Sibel Barış 15 yaşında evden kaçıp dansöz oldu. Hakan Balkaner’le...

Sayfayı Paylaş