gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kullanılmayan izin süreleri iptal olur mu?

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

kullanılmayan izinler [​IMG]
    Arkadaşlar işyerinizde hak ettiğiniz izinlerle ilgili en çok merak edilen sorulardan biride İzin süreleri kullanmayınca iptal olurmu? Bunla ilgi edindiğim bilgi şu;

Kullanılmayan izin süreleri iptal olur mu?

İş sözleşmesinin, herhangi bir nedenle sona ermesi halinde işçinin hak kazanıp da kullanmadığı yıllık izin sürelerine ait ücreti, sözleşmenin sona erdiği tarihteki ücreti üzerinden kendisine veya işçinin ölümü halinde geride kalan hak sahiplerine ödenir.

Bu ücrete ilişkin zaman aşımı, iş sözleşmesinin sona erdiği tarihten itibaren başlar ve 5 yıldır. İşçi, işten ayrıldığı tarihten itibaren 5 yıl içinde dava açarsa kaç yıllık olursa olsun kullanmadığı bütün izin sürelerinin ücretlerini alabilir.Kısacası; herhangi bir nedenle yıl içinde kullanılmayan izinlerin yanması söz konusu olmayıp, izleyen yıllarda kullanılması ve para karşılığı olarak alınması mümkündür.

2. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet bunu biliyordum.benimde böle.ve bu çok süper bi olay.

Kullanılmayan izin süreleri iptal olur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza Bana İzin Yok Mu?

Ceza Bana İzin Yok Mu?

Her zaman record'la on bu mic bırak beni be kolpa bu son şarkım bu bol keseden bi rap mi?değil mega bi rap bu fark yere serer bu mekanizma bu matematik alsay düşmanı sorma bana düşaman alsayt ben farklı ben pi sayısı yoksa olmaz.bu denklem fazla naza dayanmazki ve sen kes kısa bana sıra geldi ben express bin gigabayt.. akıma değer hat akıma değil hat..olmadı olmaz o korkdukça gül solar ama ben...
  2. Yıllık İzin Süreleri İş Kanunu'na göre kaç gün?

Yıllık İzin Süreleri İş Kanunu'na göre kaç gün?

iş kanunu yıllık izin 50 yaş üzeri yıllık izin ssk kaç gün senelik kaç gün Yaz aylarının iyice kendini hissettirdiği günlerde çalışanlar olarak biraz dinlenip istirahat etmek için işverenimizden alacağımız izinleri düşünmekteyiz. Peki kaç gün izine çıkma hakkımız var 4857 sayılı İş Kanunu Madde 53 İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl...
  3. Yıllık izin süresinde işverenin aykırı işlemlerine ceza

Yıllık izin süresinde işverenin aykırı işlemlerine ceza

Kanuna aykırı davranan işverene ceza... İşveren veya işveren vekili yıllık ücretli izni 4857 Sayılı İş Kanunu'na aykırı şekilde eksik ödeyemez, izin sürelerini yine kanuna aykırı olarak bölemez ve işveren tarafından yıl içinde verilmiş bulunan diğer ücretli ve ücretsiz izinler veya dinlenme ve hastalık izinleri yıllık izne mahsup edilemez. Bu şekilde yıllık ücretli izni aykırı şekilde eksik...
  4. Kullanılmayan yıllık izinler iptal olurmu?

Kullanılmayan yıllık izinler iptal olurmu?

kullanılmayan yıllık izinler Kullanılmayan izin süreleri iptal olur mu? İş sözleşmesinin, herhangi bir nedenle sona ermesi halinde işçinin hak kazanıp da kullanmadığı yıllık izin sürelerine ait ücreti, sözleşmenin sona erdiği tarihteki ücreti üzerinden kendisine veya işçinin ölümü halinde geride kalan hak sahiplerine ödenir. Bu ücrete ilişkin zaman aşımı, iş sözleşmesinin sona erdiği tarihten...
  5. Uzun süren ses kısıklığı neden olur?

Uzun süren ses kısıklığı neden olur?

ses kısıklığı nedir,ses kısıklığı nedenleri,ses kısıklığı neden olur,ses kısıklığı neyin habercisi,ses kısıklığı tedavisi,ses kısıklığı hakkında bilgiler Kanser oluşumunda bilinen en önemli etken sigaradır. Sigara kullananlarda kansere yakalanma riski, içmeyenlere göre 4-5 kat kadar daha fazladır. Ayrıca tedavi sonrası sağ kalım oranları sigara kullanan kişilerde kullanmayanlara...

Sayfayı Paylaş