gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Kullanmadığınız CD'lerden Neler Yapabilirsiniz....

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

CD den Neler Yapılabilir CD den Eşya Yapımı

Evet meleklerim canı sıkılan varsa konumuza göz atması yeterli...İşte size bir uğraş daha bundan iyisi can sağlığı :) Bende aslında cd toplayıp bu şeylerden yapasm geldi yani...Çok güzel ve yaratıcı şeyler....Peki evde boş parfüm şişelerini atıyormusunuz yoksa atmayın bakın parfüm şişelerinden neler yapılıyormuş...

Kullanmadığınız CD'lerden neler yapabilirsiniz?

Kullanmadığınız, işe yaramayan CD'lerinizi atmayın, onlarla yapacak çok şeyiniz var! Rengarenk, ışıl ışıl CD'leri hayal gücünüzü kullanarak dilediğiniz gibi tasarlayabilir evinize renk katabilirsiniz.

Paravan

CD'lere hayat vermek, onları birer dekorasyon malzemesi haline getirmek akıllıca bir fikir. Aynayı yansıtan ışık oyunlarıyla mekanı hareketlendiren arka yüzleriyle ya da boyayarak kullandığımız ön yüzleriyle öyle şeyler yaptık ki, mekanımız bambaşka bir havaya büründü. Gereken malzemeler ise bir miktar sprey boya ve kullanılmayan bir yığın CD. Ön yüzlerini üç farklı renge boyadığımız CD'leri bir araya getirip arkalarından birbirlerine yapıştırdık. En tepesine bir tahta parçası veya boru tutturduk. Seperatörünüz hazır.

Dresuara süs

Bir dresuarı CD'lerle kaplamak nereden aklınıza geldi diyeceksiniz. Haklısınız. Ama görüntüsü çok tamamlayıcı oldu. Üzerinde ayna bulunan bir dresuarın ön yüzünü CD'lerle kapladığımızda mükemmel bir bütünlük sağladığımızı farkettik. Yaptığımız tek şey, sıcak silikon veya çift taraflı yapıştırıcı ile CD'leri dresuarın bacaklarına ve gövdesine yapıştırmak oldu. Çok da keyifli oldu.

Bardak altlığı

Masa veya sehpalarda kullandığımız bardak altlıklarını biraz değiştirmek istedik. CD'ler bu işi için biçilmiş kaftandı. Boyamış olduğumuz CD'leri sehpaya yerleştirdik ve üzerlerine mumluklarımızı konumlandırdık. Çok şık oldu. Mumun yaydığı ışıkla hareketlenen CD'ler daha bir başka göründü gözümüze.

Masa örtüsü ya da runner

Kullandığınız masanın üzerini bu şekilde kaplamak ilk etapta çok akıllıca gelmeyecek belki ama çıkan sonuç gerçekten harika. CD'ler masanıza zarar vermeyecek endişe etmeyin. Boyama işleminden önce veya sonra CD'lerin ebadında keseceğiniz keçe veya benzeri yumuşak bir malzemeyi CD'lerin alt yüzeyine yapıştırırsanız masanız asla zarar görmez. Bundan sonrası size kalıyor. Renklerine karar verin ve boyalı CD'leri birbirine tutturarak masanın üzerine dizin.

Avize

Kablolar, ampuller ve CD'ler size yeter. Eskiden kalma bol süslü avizenizin parçalarını sökün. Ampulü yerleştirmeden önce CD'yi sabitleyin. Lambayı açtığınızda ortaya küçük gökkuşaklarının da çıktığını göreceksiniz.

Kullanmadığınız CD'lerden Neler Yapabilirsiniz.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. idrarımı kaçırıyorum ne yapabilirim

idrarımı kaçırıyorum ne yapabilirim

işeme işlemi bittiginde zaman zaman idrar kacagi oluyor nedenlerini ögrenmek istiyorum teşekkür ederim.
  2. Kullanmadığımız kıyafatleri takasa ne dersiniz???

Kullanmadığımız kıyafatleri takasa ne dersiniz???

Kilo değişiminden, hamilelikten, hediye gelip de üzerimize olmadığından dolayı dolaplarda duran kıyafetiniz yok mu? Benim bir sürü var.Atamazsınız, satamazsınız...Önceden yardım kuruluşlarına verdim, şimdi verebileceğim kimse yok :( Şöyle de bir durum var ama, benim işime yaramayan, başkasının ihtiyacı olabilir.Benim de sizin kullanmadıklarınıza... Temiz, kullanılabilir kıyafetlerimizi takasa...
  3. Saçlarım Dökülüyor, Ne Yapabilirim?

Saçlarım Dökülüyor, Ne Yapabilirim?

saçlarım dökülüyor, saç dökülmesi, aşırı saç dökülmesi Sevgili melekler, günlük olarak elinize gelen aşağı yukarı 80 tel saç normaldir. Ancak bu sayı 80'i geçiyor ve tutam tutama doğru gidiyorsa ortada mutlaka bir sorun var demektir. Önüne geçilmediği takdirde böyle bir durumda kişinin saçlarını hızla kaybettiğini belirten uzmanlar, saç dökülmelerinin başlangıç aşamasından itibaren neler...
  4. Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

çocuklarda iştahsızlık,çocuğumun yemek yemesi için ne yapmalıyım,iştahsız çocuğun beslenmesi,çocuklarda yeme problemi hakkında bilgiler * İştahsız olan çocukların ilk olarak çocuk doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. İştahsızlığın demir eksikliği, mide problemleri vb. şeklinde pek çok fizyolojik sebebi olabilir. Bunun dışında çocuğun iç dünyasında yaşadığı bazı sorunlar da...
  5. Ne yapabilirim ?

Ne yapabilirim ?

Kızlar merhaba beni tanıyorsunuz çoğunuz ben 52 gün önce doğum yaptım… Kontrol herşey sorunsuz dedi çok iyi dedi… Doktrum iğneler süte geçiyormuş dedi,haplarda aynen öyle tek çare spiral dedi ama kayma yapınca kanama yapıyormuş,adetler daha yoğun ve ağrılı geçiyormuş bize de tek çare prez.düşüyor ondada belli bir süre sonra "bana güvenmiyormusun?" Diyoloğu başlıycak napabilirim :( ??

Sayfayı Paylaş