Küllü kurabiye

ayşe nur

Yeni Üye
Üye
Küllü kurabiye
küllü kurabiye tarifi küllü kurabiye resimli tarifleri oktay usta
kullu-kurabiye-6856.jpg

Malzemeler;
1 paket margarin,
2 çay bardağı sıvı yağ,
1 yumurta,
2 paket vanilya,
1 paket kabartma tozu,
Aldığı kadar un(kulak memesinden biraz daha yumuşak).
Külü için;
1,5 su bardağı pudra şekeri,
1 paket kakao(2,5 yemek kaşığı).
Yapılışı;
Margarin oda sıcaklığında yumuşadıktan sonra sıvı yağ ve yumurta ile karıştırılır.Sonra içine vanilya ve kabartma tzu ilave edilerek karıştırılırken un da koyulur.Kulak memesi kıvamından biraz daha yumuşak olduktan sonra fındık ve ceviz arası bir büyüklükte yuvarlanarak yağlanmamış tepsiye yerleştirilir.Pembeleşene kadar pişirilir.Ilıdıktan sonra pudra şekeri ve kakao karışımına bulanarak bir kaba konur.Servise hazırdır.....AFİYET OLSUN.:dil:

Bende yapıyorum bu kurabiyeyi gerçekten çok güzel oluyor ve yiyen herkes tarifini istiyor...

Teşekkürler ayşe nur ellerine sağlık

Biz diyetdeyken bu bölümü kapasak :D:D baktikca canim cekiyor daha bugün agzima sekerli birsey almadim :(

Paylasim icin tskler....

diyet yapp

Biz diyetdeyken bu bölümü kapasak :D:D baktikca canim cekiyor daha bugün agzima sekerli birsey almadim :(

Paylasim icin tskler....ozaman kapat sayfayı diyet yapmayı bitirip zayıflayınca kilo almak için yine açıp yaparsın bu kadar kolay bu arada diyetde başarılar dilerim
bu arada bende yapıomm nefis oluo daha ilkokul 5. sınıfa gidiom ama ağlayan kek bile yapıom marifet göbek adım

sevgilerimleee ben

emegine saglıkk kolay bir yapılışı var bir denemek lazımm değişik bir tariff paylaşım için tşklerr canım...

Geri