gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kumalak Falı

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

sağ ve sol omuzdaki meleklerin isimleri [​IMG]

Kumalak Falı

Kırgız-Kazaklar'da ve Özbekler'de yaygın fallardan biri Kumalak denilen faldır.

Kumalak falı için 41 taş yahut nohut, fasulye yahut koyun tezeği kullanır. Kırgızlar koyun tezeğini tercih ederler. Bu falı biz taşla şöyle açalım: 41 adet taş yahut başka bir şey gelişi güzel üçe ayrılır. Birini kısma giren taşlar dörder dörder ayrılıp kalan taşlar sağa konulur. Burası sağ omuz olur. İkinci kısma giren taşlar yine böyle ayrılır, kalanları sağ omuzun sol yanına konur ki bu baş'tır. Üçüncü kısımdaki taşlar da böylece ayrılır, kalanı baş'ın sol yanına konulur, bu sol omuz'dur. Şöyle bir sıra oluşur.

Sol omuz-----------Baş------------Sağ omuz

kalan bütün taşlar karıştırılıp tekrar üçe ayrılır; birinci'de olduğu gibi yapılır ve şöyle bir sıra oluşur.

*• ---------••-------------•

sağ omuz'un altındaki sağ böğür ortadaki yürek sağ omuz'un altındaki sağ böğür ortadaki yürek sol omuz altındaki sol böğür'dür.

Kalan taşlar yine karıştırılıp üçe ayrılır. Bunlarında her bir kısmı dörder dörder ayrıldıktan sonra en son kalanları öncekiler gibi yerleştirilir ve hepsi şöyle sıralar oluşturur.

Sol omuz-----------Baş-------------Sağ omuz
    Sol böğür ••----------Yürek -----------• Sağ böğür
    Ayak----- •-------------##------------•• Ayak

Kazan yahut koskun

Bu işlemlerden sonra kalan taşlar hiçbir şey ifade etmezler. Falcılar bu dokuz yerdeki taş kumalak sayılarına bakıp fal sahibine geleceğini anlatırlar.

a----b----c
    d----e----f
    g----h----i

2. terrarossa

terrarossa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. emyy

emyy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Kumalak Fali, Yalnizca bir fal degildir

Kumalak fali oyle hemen anlasilmaz, gercekten kumalak divinationi anlamak icin yillarca ogrenmek gerekir, ve shaman olmaniz gerekir, kahve falina benzemez.

Gercek okuyan insan, kumalak tasinin yerinden oynadigini gorur

Kumalak Falı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gezegen Falı

Gezegen Falı

gezegen falı gün ay yıl fal plüton resmi gezegenlerimiz plüton Arkadaşlar bu bölümde adınızı, doğum tarihinizi (gün ,ay , yıl) ve saatinizi yazıp aşağıdaki gezegenlerden birini (en çok etkilendiğiniz) seçip bana mesaj yollayın. Bakalım sizin için neler söyleyeceğim. Kendi gezegeninizi bilmiyorsanız onuda yazacağım. Moderatörün Tavsiyesi: Siz yinede kendi gezegeniniz dışında bir gezegen...
  2. çizgi falınız

çizgi falınız

falda 2 rakamı Yüzyıllardan beri büyük ilgi gören fal yöntemlerinden biride Sihirli Tablolar adını verdiğimiz Çizgi Falıdır. Falına baktırmak isteyen kişi, düşüncesini, sonucunu merak ettiği konu üzerine yoğunlaştırır. Sonra sivri uçlu bir kalem alarak, gözü kapalı kalemi önündeki şekil üstündeki bir noktaya basar. Gözünü açar. O noktanın en yakınındaki rakam, bilinmeyen yada merak edilenin...
  3. İsim Falı:)

İsim Falı:)

2011 isim falı , ,, ,, , , , , Son günlerde oldukça popülerleşmeye başlayan isim falına bakarak karşınızdaki kişi hakkında fikir sahibi olunabilirmiş.. Astrologlara göre durum bu kadar basit.. NASIL BAKILIR? Fal için sözkonusu isimdeki fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal enerji sembollerinin açıklamalarına bakmak gerek. İsimdeki harflerin anlamlarını biraraya getirerek...
  4. fal

fal

ben sevgilmile ayrıldım barıscakmızıyız yada bana dönmesi için ne yapabilirim hala seviyorum tskkür ederim
  5. Fal meraklılarına Fal bakıyorum

Fal meraklılarına Fal bakıyorum

Fal meraklılarına :) Merhaba Arkadaşlar bir site buldum gerçekten çok yetenekli yorumcular var www.tellwe.com ben senay45 e baktırdım çok güzel youmları belki bu siteyi denemek istersiniz diye paylaşmak istedim sevgiler

Sayfayı Paylaş