gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Kumasin Degeri

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

KUMAŞIN DEĞERİ Yûnus bin Ubeyd’in manifatura dükkânında, fiyatları, iki yüz dirhem ile dört yüz dirhem arasında değişen kumaşlar satılıyordu. Dükkânında kardeşinin oğlu da çalışıyordu. Yolda bir kimseyi kumaş almış gidiyor görünce, kumaşı tanıyıp, kendi dükkânından aldığını anladı.

O kimseye;
    -Bu kumaşı kaça satın aldınız? diye sorunca, dört yüz dirheme aldığını öğrendi.
    Sonra;
    -Bu kumaşın değeri iki yüz dirhemdir. Geri dönüp paranızın üstünü alınız, buyurdu.
    O kimse;
    -Bu kumaş, bizim orada beş yüz dirhem eder, ben aldanmış sayılmam! deyince;
    -Olsun. Siz, gidip iki yüz dirhem paranızı alınız, dedi.
    O kimse gelip, iki yüz dirhemini aldı gitti.
    Yûnus bin Ubeyd, dükkânda tezgâhtar olarak bulunan yeğenine;
    -Kumaşı bu kadar pahalıya niye sattın?”diye sordu.
    Yeğeni;
    -Vallahi kendi rızâsı ile aldı, dedi.
    Yûnus bin Ubeyd;
    -O râzı olsa da, sen râzı olmayacaktın, buyurdu.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kumasin Degeri
    emeğine sağlık

Kumasin Degeri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kumastan taki kutum

kumastan taki kutum

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. kumas

kumas

Kumaş Desenli ve renkli kumaş din ve dünya güzelliğine, Üzerinde güzel kumaş görmek ehli için memuriyete, memur için senenin ucuzluk ve bolluğuna, Gösterişli kumaş kadın için ziyade sevinç ve şerefe, Kumaş yırtmak boşanmaya ve boşadığı eşiyle, o bir başka erkeekle evlenmeden tekrar birleşmeye, Top halinde kumaş görmek uzak bir yere sefere çıkmaya, Kumaşı dürmek, dokumak ve açıp dağıtmak...
  3. okumaya deger....

okumaya deger....

gül' ünüzü yolun başındayken seçin Vaktiyle, görkemli bir malikanede yaşayan, yaşlı, çok zengin bir adam varmış. Malikane, gözalıcı güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer alıyormuş. Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün, orta yaşlı, tatlı dilli bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama sonra çalışanlarına sunarmış... Bir gün...
  4. hcg degeri

hcg degeri

Adettetden 1 gün sonra kan testi yaptrdim 54.91 cikti nasıl sizce sizin degernz nasildi yardim edermsinz

Sayfayı Paylaş