gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kumkapı'da bulunan Yabancılar Şube'de isyan çıktı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kadınlı çocuklu kalabalık, barikat kurup, yatak ve battaniyeleri yaktı.. [​IMG][​IMG]

Farklı zamanlarda gözaltına alınarak İstanbul Kumkapı'daki Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne getirilen 786 kaçak ve oturma süresi dolan göçmen, dün sabah 08.30'da zor şartlar altında yaşadıklarını ileri sürerek isyan çıkardı. İçeride barikat kuran isyancılar, ateşe verdikleri yatak ve battaniyeleri de pencerelerden dışarı attı. Demir parmaklıklı pencerelerin ardından Türkçe "Yemek yok", "Doktor yok" diye bağıran isyancılar, yaklaşık 3 ay ile bir yıl arasında değişen sürelerle içeride tutulduklarını ileri sürdü.

4.5 SAAT SÜRDÜ
    Slogan atan kalabalık arasında bulunan kadınlar ise çocuklarını pencereye çıkartarak tepkilerini gösterdi. Çoğunluğu 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklar da Türkçe olarak "Buradan çıkmak istiyoruz" diye bağırdı. "Konsolosluklarımız bize sahip çıkmıyor" diyen isyancılar, su, ekmek ve doktor olmadığını iddia etti. İsyan sürerken yakınları da Yabancılar Şube Misafirhanesi önüne akın etti. Bazıları, isyanı bitirmeleri için ikna çabalarına girişti. Bu sırada Aydın ve Çanakkale'de yakalanan 4 otobüs kaçak da arka kapıdan misafirhaneye getirildi. 4.5 saat süren isyanın kontrol altına alındığı ve kaçaklar tarafından oluşturulan barikatların kaldırıldığı öğrenildi.

sabah

Kumkapı'da bulunan Yabancılar Şube'de isyan çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Borsada yabancı payı zirveye çıktı

Borsada yabancı payı zirveye çıktı

Borsada tarihi rekor kırılan dünkü işlem gününde yabancıların payı yüzde 72,33'e yükseldi. Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, bu yılın başında İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) piyasa değeri itibarıyla payı yüzde 65,26 seviyelerinde bulunan yabancı yatırımcılar, borsadaki ağırlığını korumaya devam ediyor. Yabancı yatırımcıların bu ayın başında yüzde 71,70 olan payı, tarihi...
  2. İsyan

İsyan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. isyan

isyan

Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan Rüyada isyan çıktığını gördüyseniz, birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın bir arkadaşınızın ölüm haberini almanız da mümkün.Kişi rüyasında isyan ederse, kendi karar verdiği bir konuda sesini duyurur, ilgi toplar ve başarı kazanır.
  4. Yabancı

Yabancı

Birazda şiir meleklerim.
  5. isyanım...

isyanım...

Aşkıma İsyan....... İşte ben sensiz geçen bir güne daha merhaba diyorum. Tadı yokki bir somun ekmeğin,suyun, Soluduğum havanın, Tadı bile yok ne şekerin ne tuzun. Yokki sevenim, Ben çiçekleri bile sevemem korkarım dikenlerinden. Yaşamımdaki aşkı, İçemedim ki o duyguyu acımı tatlımı. Sabır, sabır çektikçe ufalanır parçalanır yüreğim... Beni bugün benimle bırakın acılarımla, Tükenip giden...

Sayfayı Paylaş