gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Hatay'ın kurutuluşunun 69'uncu yıldönümünde düzenlenen festivalde yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin dağıtımında yaşanan izdihamda yumruklar konuştu Atatürk Caddesi'nde 50 metre uzunluğundaki künefenin şerbetini Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu döktü.

Höyük kardeşler tarafından yapılan künefede 600 kilo kadayıf, 280 kilo peynir, 350 kilo şeker ve 80 kilo tereyağı kulanıldı. 5 bin kişiye ikram edilecek miktarda yapılan künefenin dağıtımında ise 30 özel güvenlik görevlisi, 40 çevik kuvvet polisi ve 20 zabıta görev almasına rağmen izdiham yaşandı, ayak altında kalan çocuklar ağladı. Çocukları ezilmekten çevik kuvvet polisleri kurtardı.

Künefeden alabilmek için bir özel güvenlik görevlisi ile vatandaş arasında yumruklar konuştu. Özel güvenlik görevlisi vatandaşa yumruk attı. Etraftaki vatandaşlar araya girerek kavganın büyümesini önlendi.

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, künefeyi yapan Kral Künefe'nin sahibi M.Cahit Höyük'e, yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin Gunieses rekorlar kitabına girmesi için başvuruda bulunması tavsiyesinde bulundu. Höyük ise böyle bir müracaatları olduğunu, ancak dünyanın bu tatlıyı peynir tatlısı olarak tanıdığını, künefe olarak tanımadığı için müracaatlarının kabul edilmediğini söyledi. Höyük, "Biz de peynir tatlısı olarak Günieses rekorlar kitabına girmesini kabul etmedik, müracaat etmedik" dedi.

haber7.com

Künefe kuyruğunda yumruk yediler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. künefe gördüm ..:))

künefe gördüm ..:))

rüyada nescafe görmek rüyada künefe yemek künefe görmek şekerpare rüyamda künefe gördüm :)))4 e bölüp yiyordum komik ama gördüm işte ne anlama geliyor acaba:)))
  2. kuyruk

kuyruk

: Kuyruk Kuyruk teb'aya, bir millet yahut topluluğa mensup olan insanlara, Kişinin kendi kuyruğu olduğunu görmesi, insanlardan ona tabi olan, onun görüş ve düşüncelerini benimseyen kimselere delalet eder.Rüyasında kendisini kuyrukta beklerken gören kimse eğer sabır gösterirse, ilerde çok başarılı olacak demektir. Kendisinin kuyruğu olduğunu görmesi yeni insanlarla tanışacağına yorumlanır....
  3. Yumruk

Yumruk

Sıkılmış yumruk iş yapma iradesine yahut öfkeye; Birini yumruklamak sözde cömert davranmaya, cimriliğe, namazı terk etemeye, hatalı söz söylemeye delalet eder.Daha önce size kötülüğü dokunan bir insandan intikamınızı alacağınıza işaret eder. Daha önce size kötülüğü dokunan bir insandan intikamınızı alacağınıza işaret eder. Rüyada yumruk gücü temsil eder. Birisine yumruk atmak iyilik yapmak...
  4. Fıstıkı künefe

Fıstıkı künefe

MALZEMELER 300 gr tel kadayıf 200 gr künefe beyniri 1 çorba kaşığı tereyağ 1 kase yeşil fıstık SERBETİ İÇİN 2 su bardağı su 3 su bardağı toz şeker 1 dilim limon HAZIRLANIŞI 300 gr tel kadayıfı ince olarak kesin.Tavaya bir çorba kaşığı tereyağını iyice yayın.Üzerine tel kadayıfın yarısını ilave edin. Üzerine künefe peynirleri ilave edin.Künefe peynirin üzerine kalan tel kadayıfı...
  5. Yedi..

Yedi..

dünyada varsayılan 7 kapı bunlari biliyormuydunuz, sayilar, yedi, nefsin mertebeleri, bakmadan gecmeyin, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Hafta 7 gün, Gökkuşağı 7 renk, Dünyanın 7 Harikası kabul görmüş, Soyumuz 7 göbek, Dünyada varsayılır 7 kapı, Büyük Ayı 7 yıldız'lı, İnsan 7 çakralı, Nota sayısı 7, İslam dininine göre Kainat 7 safhada yaratıldı, Kabe'nin...

Sayfayı Paylaş