gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kunut duaları okunuşu ve anlamı

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kunut duaları okunuşu ve anlamı kunut duaları ezberleme
    Merhaba Melek'ler, bu yazımızda Kunut Duaları ve okunuşu, anlamarına yer veriyoruz. Allah ona açtığımız elleri boş çevirmesin diyor ve sizleri Kunut Duası ile başbaşa bırakıyoruz Melek'ler.

Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Anlamı: Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Okunuşu: Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Anlamı: Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

kunut duaları okunuşu ve anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kunut dualarının anlamı

kunut dualarının anlamı

Selam arkadaşlar kunut dualarının anlamı hakkında bilgi istiyorum sizden
  2. Kunut duaları ve anlamları

Kunut duaları ve anlamları

kunut dularının anlamlı kunut duası anlamları Merhaba Melek'ler, bu yazımızda Kunut Duaları ve anlamları hakkında bilgiler paylaşacağız sizlerle. Kunut dualarının anlamlarını merak eden tüm müslüman kardeşlerimizin bilgisine diyor ve konumuza geçiyoruz. Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni...
  3. Kunut duaları okunuşu ve anlamı nedir lütfen yazın

Kunut duaları okunuşu ve anlamı nedir lütfen yazın

Arkadaşlar sizden Kunut duaları okunuşu ve anlamı hakkında bilgiler aktarmanızı rica ediyorum baktım ama öyle bir konu bulamadım varsa linkini atarsanız sevinirim.
  4. Kunut Duaları Arapçası Okunuşu ve Anlamı Bir Arada Burada Melekler

Kunut Duaları Arapçası Okunuşu ve Anlamı Bir Arada Burada Melekler

Kunut Dualarının Okunuşu ve Anlamı kunut dualarının anlamı kunut duaları arapça Sevgili melekler, yatsı namazından sonra kılınan Vitr namazı kılarken okunan Kunut Dualarının Okunuşu ve Anlamı ile ilgili bilgileri bir arada sizlerle paylaşıyoruz. Arapça bilenler içinde arapçasını eklediğimiz kunut dualarının anlamı da yazımızın devamında yer alıyor.. Okunuşu: Allâhümme innâ...
  5. Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Yer gök dua üzerine demişler ve ne kadar doğru söylemişler. Hemen hemen hepimiz hayatımız boyunca mutlaka dua etmişliğimiz vardır. Biz müslümanların kutsal kitabı olan Kuran Kerim de geçen süreler vardır. Bu sürelerden biri de Kuranın kalbi denilen Bakara suresidir. Bakara suresinin 285 ve 286 nolu ayetlerinden oluşan Amenarasulü süresidir. Amenarasulü suresinin oldukça büyük faziletleri...

Sayfayı Paylaş