gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Kupa Mantısı Tarifi Kupa Mantısı Nasıl Yapılır

Mantı sever misiniz? Pek çok kişinin bu soruya evet diyeceğini tahmin ediyoruz. O yüzden size farklı bir mantı tarifi hazırladık. Bu mantı yufkadan yapılıyor. Hadi kolay gelsin!

Malzemeler:

2 yufka
    3 sosis
    1 su bardağı yoğurt
    2 domates
    Yarım yemek kaşığı domates salçası
    Yarım yemek kaşığı tereyağı
    2 yumurta
    1 demet maydanoz
    Tuz
    Karabiber
    Kızartmak için
    Ayçiçeği yağı

Hazırlanışı:

Sosisleri ufak küp şeklinde doğrayın.
    İnce kıyılmış maydanoz, tuz ve karabiberle birlikte harmanlayın.
    Ayrı bir kapta yumurtaları çırpın.
    İlk yufkayı tezgaha yayın.
    Bir kapta yumurta ve sütü karıştırın.
    Yufkanın üzerine karışımdan sürün.
    Harcı yufkanın üzerine aralıklarla yayın.
    Diğer yufkayı da tezgaha serin.
    Üzerine yumurtalı karışımdan sürün ve harçları paylaştırdığınız yufkanın üzerine kapatın.
    Bardakla harçların olduğu kısımların üzerine bastırarak kesip ayırın.
    Derin bir tavada ayçiçeği yağını ısıtın.
    Mantıları önlü arkalı kızartın.
    Ayrı bir tavada tereyağını eritin.
    Ufak doğranmış domatesleri ekleyip kavurun.
    Salça, tuz ve çok az su ekleyip karıştırın.
    Servis tabağına önce yoğurt, üzerine domatesli sos ve en üste mantıları yerleştirip servis yapın.
    Afiyet olsun!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ben mantıyı çok severim, annemde pek sevmez sevmediği için de yapmaz tembel annem :D:D:D:D Ama bu çok kolaymış ben bunu yapabilirim bee :D:D:D:D Bişey diyecem sosis yerine kıymayı az bişey kavurup koysak olmaz mı acaba gerçek mantı gibi olsun :A:A:A:A Yapınca resimini çekip atacam mantı yaptım diyede kırk yıl herkese hava atacam hahaha Çok sağol Laviş yaa iyi ki varsın şekerim :A:A

LaViNYaM bunu beğendi.
  3. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    sende iyiki varsın cnmmmm :kiss: valla bana da bi tabak yollarsın artık :D:D

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dur bir yapayım da sana bir tabak değil tencereden bir tabak alır gerisini yollarım çünkü eminim bizimkiler sırf ben yaptım diye yemez bari ikimiz yeriz hahaha

LaViNYaM bunu beğendi.
  5. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ayy bence eminim güzel olacaktır sende şimdi ne cevherler vardır :D:D

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bak sen nekaa zekisin bende ki cevherleri oradan bile fark ettin hahaha Ah annem duysun seni hahaha Seviyorum seni kıs valla billaa :kiss:

LaViNYaM bunu beğendi.
Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avunya Mantısı nasıl yapılıyor tarifi

Avunya Mantısı nasıl yapılıyor tarifi

Malzemeler: 1/2 Kg Erişte 1 Kase Nohut 2 Çorba Kaşığı tereyağı 250 gr Kuşbaşı Et 1 Adet Soğan 1 Adet Domates 2 Su Bardağı Yoğurt 3 Diş Sarmısak Tuz, Karabiber Kırmızıbiber HAZIRLANIŞI : Erişteyi tuzlu suda haşlayın. Tepsiye yayıp, önceden ısıtılmış 200 dereceli fırında 10 dakika tutun. Geceden ıslattığınız nohutları haşlayın. 1 çorba kaşığı tereyağını tavaya alın. Eriyince yemeklik...
  2. hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı hazır yufka mantısı hazır yufkadan mantı yufkalı mantı tavuklu yufka mantısı yufkadan hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş...
  3. iyi bir sosyete mantısı nasıl yapılır

iyi bir sosyete mantısı nasıl yapılır

sosyete mantısı sosyete mantısı video kıymalı sosyete mantısı malzemeler : 1 kg.yufka 400 gr kıyma 2 adet et bulyon 1 adet kuru soğan 1 demet maydonoz yoğurt sarımsak karabiber ,pulbiber Yapılışı : kıymaya ince kıyılmış soğanı ,maydonozu ,tuzu,karabiberi koyup 2 su...
  4. Gürcü Mantısı HİNKAL Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Gürcü Mantısı HİNKAL Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

hınkal nasıl yapılır hinkal yapımı gürcü mantısı, hinkal, nasıl yapılır, hazırlanışı, tarifi, videosu, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Hinkal Gürcülere özgü yemek çeşitidir.İsmi, katlama farkı ve sunuş şekilleri farklılık gösterse de bizim mantımızla aynı özellikleri taşır.Bu mantıyı yaparken en dikkat edilecek nokta katlayış şekli olduğundan videolu anlatımın...
  5. Karamelli Kup Tatlısı Nasıl Yapılır..Karamelli Kup Tarifi....

Karamelli Kup Tatlısı Nasıl Yapılır..Karamelli Kup Tarifi....

Karamelli Kup Nasıl Yapılır Karamelli Kup Tarifi Hanımla sizlere hem çok leziz hem de çok basit bir tatlı tarifi sunuyorum...Gelen misafirlerinize de gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz..Emin olun bayılacaklar...Fıstıklı Karemelli Kurabiyeleri de denemek isterseniz buyrun... Karamelli Kup Tarifi Malzemeler: 3/4 su bardağı toz şeker 3 su bardağı süt 4 yemek kaşığı un 1 paket vanilya 4...

Sayfayı Paylaş