gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kur-an I Kerİm Bİr Mİsk-İ Amberdİr.

Konu, 'Kuran'ın Mucizeleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hamd Allaha mahsustur. Salat ü selam onun habibi Hz. Peygamber (S.A.V)e mahsustur. Ona nasıl hamd etmeyelim ki?... bize en büyük nimet olarak Kur-an ı verdi. Kur-an dan daha büyük daha yüce bir nimet varmıdır ki?...

Bu büyük nimetin içinde, tertemiz olarak ondan büyük dersler alarak, onun olumlu meyvalarını toplayarak, onunla hem bedenen- hem ruhen tedavi olarak yaşadık ve halen de yaşıyoruz.

Evet bedenlerimiz rahatsızlanınca Kur-an la tedavi oluruz. Ahlakımız bozulmaya yüz tutunca Kur-an la tedavi oluruz.

Azmimiz ve irademiz zayıf düşünce ona Kur-an la güç veririz. Kalbimiz pas tutunca o pası Kur-an la gideririz.

Vicdanlarımız gaflet uykusuna dalınca onu Kur-an la uyandırırız. Hayatımız çoraklaşıp kuruyunca onu Kur-an la sularız. Yollarımıza karanlık çökünce onu Kur-an la aydınlatırız. Rızkımız azalınca onu Kur-an la çoğaltırız. Dünyamız kararınca onu Kur-an la güzelleştiririz.

Saymakla bitmez Kur-an ın biz insanlara olan faydalarını, insanlık hiçbir problemle karşılaşmasın ki Kur-an la onun çaresi, ilacı ve iyileştirici devası bulunmasın… Kur-an büyük bir eczanedir. İlimle rusuh bulunanlar o na iman ettik derler.

Tenha yerlerde okuyan kişiye arkadaşlık yapar, karanlıklarda kıvranana yol gösterir, bunalımlar içinde kıvranan kimseyi bunalımdan kurtarır.

Belagat sahibi hiçbir kalem yoktur ki Kur-an dan ışık almasın. Hiçbir güzellik yoktur ki Kur-an ın gösterdiği ziyadan parıltılar almasın… Kim o nu kale edinirse bütün zorluklar ondan gider, fitneler kaçacak delik ararlar.

Hülasa ne zaman o na bir bakarsa sahifelerinde hak ve hakikat parlayıp yükselir.

Ne önünden ne de arkasından batıl ona asla gelip yaklaşamaz.

İşte ALLAH ın bizim için bir ŞİFA, bir RAHMET kıldığı Kur-an ın bazı nitelikleri bunlardan ibarettir.

Alıntı

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kur-an I Kerİm Bİr Mİsk-İ Amberdİr.
    teşekkürler canım:)

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kur-an I Kerİm Bİr Mİsk-İ Amberdİr.

emeğine sağlık

Kur-an I Kerİm Bİr Mİsk-İ Amberdİr. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kur'an-ı kerim

Kur'an-ı kerim

Kuranı kerim Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin Tanrı tarafından i korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse, hastalıktan kurtulur. Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur
  2. Misk

Misk

Bakınız; Güzel Koku.Danyal aleyhisselama göre; yaninda misk oldugunu gören, edip, kahraman ve ilim ögrenmege çalisan ve halk arasinda adi iyi anilan bir kisi olur. Misk döküldügü halde kokusu duyulmadigini gören, kiymetini ve sükrünü bilmeyen birine iyilik der. Miski sarimsak ile degistirdigini gören, dünyayi ahirete tercih eder. Bir göbegi yarip içinden misk çikardigini gören, zengin ve...
  3. Bir Kur'an-ı Kerim mucizesi; 'Zeytin'

Bir Kur'an-ı Kerim mucizesi; 'Zeytin'

rüyada kuranı kerimi düşürmek kuran da zeytin rüyada kuranı düşürmek Kuran’da dikkat çekilen besinlerden biri de zeytindir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, zeytinin yalnızca lezzetli bir besin değil, bunun yanında önemli bir sağlık kaynağı olduğunu da ortaya koymuştur. Zeytinin yanı sıra zeytinin yağı da önemli bir besin kaynağıdır. Kuran’da zeytin ağacının yağına ise şu ayetle dikkat...
  4. Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur'an-ı Kerim'de bulunan evlilikle ilgili ayetler hangileridir nelerdir kaçıncı ayet ile ilgili bilgiler burada melekler İslam'da evlilik üzerinde son derece hassasiyetle durulmuş ve makbul sayılmış önemli bir müessesedir melekler :) Öyle ki Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V.) bir hadisinde ''Üç kişiye yardım etmek Allah'ın üzerindeki bir haktır: Allah yolunda cihad eden kimse, namuslu olmayı...
  5. Kur-an'ı Kerim Okuyan Bir Rahip

Kur-an'ı Kerim Okuyan Bir Rahip

Yasemin Tecimer'den çok önemli bir röportaj.. Öncelikle sizi biraz tanıyalım isterseniz ve neden buradasınız? Hindistan’lıyım ve 16 yaşında rahip olmaya karar verdim. Tam 13 yıl eğitim aldım müstakilen rahip olmamın öncesinde. Vatikan Dirogovan üniversitesinde okudum. Daha sonra Afrika. Amerika ve İtalya’da kaldıktan sonra, güzel ülkenize geldim. Geldikten sonra da dilinizi öğrendim. 11...

Sayfayı Paylaş