gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kuran-ı Kerim'de Kaç Tane Secde Ayeti Vardır

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kuran-ı Kerim'de Kaç Tane Secde Ayeti Var Kuran-ı Kerim'de Bulunan Secde Ayetleri Kaçtanedir

Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirlerimiz, az önce sizlere Cuma günü okunacak kısmet duası hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Kuran-ı Kerim'de Bulunan Secde Ayetleri kaç tane diyen arkadaşlarımız için, bu yazımızda Kuran-ı Kerim'de kaç tane secde ayeti var bilgilendiriyoruz sizleri.

Kuranı Kerimde 14 secde ayeti geçiyor bu ayeti kerimeler şöyle

1. 7 Araf 206

2. 13 Rad 15

3. 16 Nahl 49

4. 17 İsra 107

5. 19 Meryem 58

6. 22 Hacc 18

7. 25 Furkan 60

8. 27 Neml 25

9. 32 Secde 15

10. 38 Sad 24

11. 41 Fussilet 37

12. 53 Necm 62

13. 84 İnşikak 21

14. 96 Alak 19

Kuran-ı Kerim'de Kaç Tane Secde Ayeti Vardır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuran-ı Kerim'den Dualar

Kuran-ı Kerim'den Dualar

"Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kil neslimizden de sana teslim olan bir ummet cikar, bize ibadet yerlerimizi goster, tovbemizi kabul et zira tovbeleri kabul eden, cok merhametli olan ancak sensin." ( Bakara- 28 ) "Ey Rabbimiz, Bize dunyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ates azabindan koru." ( Bakara- 201 ) "Ey Rabbimiz Unutursak veya...
  2. Kuran-ı Kerim'de konuşulan kadınlar-1

Kuran-ı Kerim'de konuşulan kadınlar-1

ömer çelakıl eşi KURAN-I Kerim birçok kadından bahsetmiştir. Bunların büyük çoğunluğu müspet (pozitif) örnekler olmakla beraber bazen de negatif örnekler ayetler arasında yer alır. Mekke'de örselenmiş, Medine'de ise henüz kimliğini bulamamış kadına Kuran-ı Kerim bir elbise biçmek ister. Bunu yaparken de zaman zaman diğer milletlerdeki kadınlardan bahseder. Bazen açıkça, bazen de işaret ederek...
  3. Kuranı Kerim'de Hz Harun'un geçtiği ayetler

Kuranı Kerim'de Hz Harun'un geçtiği ayetler

Hz Harun ile ilgili ayetler Kuranı Kerim'de Hz Harun'un geçtiği ayetler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Kuranı Kerim'de Hz. Harun ile ilgili geçen ayetleri sizlerle paylaşıyoruz arkadaşlarım. "Tevrat levhalarını yere attı ve kardeşinin (Harun'un) başını tutup kendine doğru çekmeye başladı. (Kardeşi):Anam oğlu!.." Araf/150 "Ey annemin oğlu! dedi, saçımı...
  4. Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç ayet ve sure var?

Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç ayet ve sure var?

Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç tane ayet ve sure vardır arkadaşlar bilenler yazsın acil.
  5. Kurandaki Hangi Surelerde Secde Ayetleri Var?

Kurandaki Hangi Surelerde Secde Ayetleri Var?

Meleklerim bildiginiz gibi hamileyim ve hergün bebegime Kuran dinletiyorum. Genelde Kehf suresi, Ibrahim Suresi, Yusuf Suresi, Meryem Suresi, Muhammed Suresi, Mülk Suresini dinletiyorum... Bunlarin icinde Secde ayeti varmi bilmiyorum.. Ablam dediki secde ayeti oldugunda secde yapman gerek... Bu ne kadar dogru ve benim dinledigim Surelerin icerisinde varmi? Birde hangi surelerin icinde Secde...

Sayfayı Paylaş