gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kur'an'da bulunan dua ayetleri hangileri?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kur'an-ı Kerim'de bulunan bazı ayetler dua olarak edilebiliyormuş sanırım.Bunlar hangi ayetler bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Rabbi zidni ilma Ey Rabbim! Benim ilmimi artır
    Ya Rabbenâ, üstümüze gürül gürül sabır yağdır, Ayaklarımıza sebat ver ve kâfir topluluğa karşı bizi muzaffer eyle! Bakara 250

Ey bizim Ulu Rabbimiz, biz iman ettik, günahlarımızı bağışla ve bizi cehennem azabından koru!

Al-i İmran; 16

Rabbena zalemna enfusena ve inlem tağfir lena ve terhamna lenekÜnenne min’el-hasirin.

Ya Rabbi! Gerek bana, gerek anneme babama lutfettiğin nimetlerine şükür yoluna beni sevket. Senin razı olacağın makbul ve güzel iş yapmaya beni yönelt ve bana salih, dine bağlı, makbul nesil nasib et...

Ahkaf; 15

Ey Yüce Rabbimiz, yalnız sana güvenip dayandık, Sana yöneldik ve sonunda da Senin huzuruna varacağız. Ey Ulu Rabbimiz, bizi kâfirlere deneme konusu kılma, affet bizi. Çünkü Sen Aziz ve Hakimsin: mutlak galib, tam hüküm ve hikmet sahibisin.

Ey Kerim Rabbimiz, nûrumuzu daha da artır, tamamına erdir, kusurlarımızı affet, çünkü Sen herşeye Kadirsin. Tahrim; 8

Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz.
    A'raf, 123

Ey bizim Kerim Rabbimiz, günahlarımızı affet, işlerimizdeki aşırılıklarımızı affet, ayaklarımızı hak yolda sabit kıl ve kâfirler gürûhuna karşı bize yardım eyle.Al-i İmran 147

Ey bizim Kerim Rabbimiz, bize hidayet verdikten sonra kalblerimizi saptırma ve katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz bağışı bol olan Vehhab sensin Sen Al-i İmran 8

Kur'an'da bulunan dua ayetleri hangileri? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur'an-ı Kerim'de bulunan evlilikle ilgili ayetler hangileridir nelerdir kaçıncı ayet ile ilgili bilgiler burada melekler İslam'da evlilik üzerinde son derece hassasiyetle durulmuş ve makbul sayılmış önemli bir müessesedir melekler :) Öyle ki Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V.) bir hadisinde ''Üç kişiye yardım etmek Allah'ın üzerindeki bir haktır: Allah yolunda cihad eden kimse, namuslu olmayı...
  2. Kur'an'da bulunan kibirle alakalı ayetleri yazabilirmisiniz lütfen

Kur'an'da bulunan kibirle alakalı ayetleri yazabilirmisiniz lütfen

Kibir berbat birşey, zaten dinimizde yasaklıyor.Benim ricam Kur'an'da bulunan kibirle ilgili ayetleri bu sayfaya yazmanız.
  3. ramazanla ilgili Kur'an'da bulunan ayetler?

ramazanla ilgili Kur'an'da bulunan ayetler?

Merhabalar.Ramazan ayına daha çok var ama Kur'an'da bulunan hangi ayetler ramazan ayını işaret ediyor, hangi ayetler ramazan ayıyla ilgili yazarmısınız lütfen.Teşekkürler şimdiden..
  4. Kur'an'da bulunan inançla alakalı ayetler hangileri acaba ?

Kur'an'da bulunan inançla alakalı ayetler hangileri acaba ?

Merhabalar arkadaşlarım.Ben Kur 'an-ı Kerim 'i Türkçesinden okuyup anlaşılması gerektiğine inanıyorum ve öncelikle anlamamız gerekir diye düşünüyorum.Acaba inançla ilgili Kur'an'da ki ayetleri buraya yazar mısınız ?
  5. Kur'an'da bulunan hac ile ilgili ayetler

Kur'an'da bulunan hac ile ilgili ayetler

Merhaba.Kur'an_ı Kerim 'i sık sık okumaya ve anlamaya çalışıyorum.Şimdi aklıma yakıldı, iş yerindeyim.Kur'an'da bulunan hacla ilgili ayetleri buraya bir yazarsanız çok makbule geçecek..Sağolun..

Sayfayı Paylaş