gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kuranda bulunan yalanla alakalı ayetler nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar arkadaşlar. Çok önemli bir konuda yardımınızı istiycem.Lütfen Kuranda'ki yalanla ilgili olan ayetleri buradan herkese yazabilirmisiniz?İbret olsun..Kimse yalan söylemesin..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    22:30 - Emir budur, Allah'ın yasaklarına kim saygı gösterirse, bu, kendisi için Rabbinin katında şüphesiz hayırdır. Size bildirilegelenden başka bütün hayvanlar helal kılınmıştır. O halde o pis putlardan kaçının ve yalan sözden sakının.
    25:72 - Ve onlar ki, yalan şahitlik etmezler, boş bir şeye rastladıkları zaman vakar ile (oradan) geçip giderler.

45:7 - Her günahkâr kişinin vay haline!

68:10 - Şunların hiçbirine boyun eğme: Yemin edip duran aşağılık,

92:8 - Kim de cimrilik eder ve kendini hiçbir şeye ihtiyacı kalmamış görür.

92:9 - Ve en güzeli de yalanlarsa,

92:10 - Onu da en zor yola hazırlarız.

2:188 - Bir de aranızda mallarınızı batıl sebeplerle yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını bile bile günah ile yemek için, o malları hakimlere rüşvet olarak vermeyin.

3:78 - Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler. Halbuki o, kitaptan değildir. "Bu, Allah katındandır." derler; oysa o, Allah katından değildir. Allah'a karşı, kendileri bilip dururken, yalan söylerler.

14:22 - İş bitince şeytan onlara şöyle diyecek: "Şüphesiz ki Allah size gerçek olanı vaad etti, ben de size vaad ettim, ama sonra caydım! Zaten benim size karşı bir gücüm yoktu. Ancak ben sizi (küfür ve isyana) çağırdım, siz de geldiniz. O halde beni kınamayın, kendi kendinizi kınayın! Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz! Ben, önceden beni Allah'a ortak koşmanızı da kabul etmemiştim." Doğrusu zalimler için acı bir azab vardır!

AYŞEDEN ve karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ne güzelki böyle soru soranlarda oluyo. Gercekten ibret verici . 1 kere bile okusa insan bi parcasi da olsa aklinda kalir. Umarim kalir :)

AYŞEDEN bunu beğendi.
  4. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    aynen harika okudum sağolun

Kuranda bulunan yalanla alakalı ayetler nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur''an-ı Kerim'de Bulunan Evlilikle Alakalı Ayetler Hangileridir?

Kur'an-ı Kerim'de bulunan evlilikle ilgili ayetler hangileridir nelerdir kaçıncı ayet ile ilgili bilgiler burada melekler İslam'da evlilik üzerinde son derece hassasiyetle durulmuş ve makbul sayılmış önemli bir müessesedir melekler :) Öyle ki Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V.) bir hadisinde ''Üç kişiye yardım etmek Allah'ın üzerindeki bir haktır: Allah yolunda cihad eden kimse, namuslu olmayı...
  2. Kuranda engellilerle alakalı neler yazıyor

Kuranda engellilerle alakalı neler yazıyor

Melekler, Kuran'da engellilerle ilgili hangi ayetler var buradan paylaşabilirmisiniz acaba ?
  3. Kur'an'da bulunan kibirle alakalı ayetleri yazabilirmisiniz lütfen

Kur'an'da bulunan kibirle alakalı ayetleri yazabilirmisiniz lütfen

Kibir berbat birşey, zaten dinimizde yasaklıyor.Benim ricam Kur'an'da bulunan kibirle ilgili ayetleri bu sayfaya yazmanız.
  4. Kur'an'da bulunan inançla alakalı ayetler hangileri acaba ?

Kur'an'da bulunan inançla alakalı ayetler hangileri acaba ?

Merhabalar arkadaşlarım.Ben Kur 'an-ı Kerim 'i Türkçesinden okuyup anlaşılması gerektiğine inanıyorum ve öncelikle anlamamız gerekir diye düşünüyorum.Acaba inançla ilgili Kur'an'da ki ayetleri buraya yazar mısınız ?
  5. Örtünme ile ilgili ayetler nelerdir?

Örtünme ile ilgili ayetler nelerdir?

Sürekli gündem de olan bir konuya bu yazımızda değinicez. Kuran da kadınların örtünmesi ile ilgili ayet var mı ? Büyük tartışmalara neden olan örtünme Allahın emri ile kuranı kerim de bildirilmiştir. Örtünmenin amacı Allahın rızasını kazanmak , ırzı meşru olmayan arzulardan sakınmaktır. Bir çok insan bu emire karşı gelerek ayetleri yok sayıyor . Oysa ki örtünme ile ilgili çok açık...

Sayfayı Paylaş