gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kur'an'da hangi şifalı bitkilerin adları geçiyor ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar, biliyoruz ki Kur'an'da her konuda bilgi var.Mesela şifalı bitkiler. Zeytini çok iyi biliyorum peki ya diğer bitkiler neler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kuranda Adı Geçen birçok Şifalı Bitki vardır bu bitkilerden bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler Kuran’da bir çok bitki ve meyvenin adı geçmektedir.Bu bitki ve meyveler şunlardır;
    Asma,hurma,zeytin,nar,üzüm,muz,mercimek,başak,zenc efil,kabak,soğan,reyhan,kirazdır. Bu bitkilerin isimlerinin geçtiği ayetler ise şunlarladır;

Asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez- yaratan O’dur. Ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. (Enam Suresi, 141)

Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır. (Nahl Suresi, 11)

İçlerinde (her türden) meyve, eşsiz-hurma ve eşsiz-nar vardır. (Rahman Suresi, 68)

Üstüste dizili meyveleri sarkmış muz ağaçları, (Vakıa Suresi, 29

Dedi ki: O, benim asamdır; ona dayanmakta, onunla davarlarım için ağaçlardan yaprak düşürmekteyim, onda benim için daha başka yararlar da var. (Taha Suresi, 18)

Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin.” Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. (Meryem Suresi, 25-26)

Kur'an'da hangi şifalı bitkilerin adları geçiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. A Vitamini İhtiva Eden Şifalı Bitkiler Hangileridir?

A Vitamini İhtiva Eden Şifalı Bitkiler Hangileridir?

a vitamini nelerde bulunur a vitamini hangi besinlerde bulunur A Vitamini İçeren Besinler nelerdir Sağlıklı bir vücut için gerekli olan vitaminlerden A vitamini içeren besinler ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) A vitamini içeren besinler, hayvansal ve bitkisel besinler olmak üzere iki gruptadır. A vitamini içeren hayvansal besinler : Balık yağı, yumurta, süt, karaciğer,...
  2. Öksürüğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler Hangileridir ?

Öksürüğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler Hangileridir ?

öksürüğe iyi gelen bitkiler Öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler öksürüğe bitkisel ne iyi gelir Alternatif tıp tedavisinde kullanılan hangi şifalı bitkiler öksürüğe iyi gelir öğrenmek için makalemize buyrun melekler :) Andız otu kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse öksürüğü dindirir, balgamı söker. Ardıç taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelir....
  3. En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir

En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir

Son günlerde biraz değişik bir alışkanlığım oldu şifalı bitkilere merak sardım insan araştırınca bitkilerin ne kadar da çok şifası olduğunu görüyor. Sizden bu sayfadan benim için En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir diye yazmanızı rica ediyorum arkadaşlar.
  4. Kuran'da hangi peygamberlerin adları geçiyor

Kuran'da hangi peygamberlerin adları geçiyor

Selamlar, arkadaşlar Kur'an-ı Kerim 'de hangi peygamberlerin adları geçiyor yazabilir misiniz? İlgili ayetleri de yazarsanız sevinirim..
  5. Kur'an'da hangi meyvelerin adları geçiyor ?

Kur'an'da hangi meyvelerin adları geçiyor ?

Selamlar . Kur'an her derde deva bundan eminiz. Ve içinde bazı meyvelerden de bahsediliyor, mesela hurma. Bundan başka hangi meyvelerin adı geçiyor Kur'an'da ?

Sayfayı Paylaş