gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kuranı kerimde cüz sayısı hakkında bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kuranı kerimde kaç tane cüz var ? kaç adet cüzden oluşuyor arkadaşlarım bu bilgileri verirseniz allah razı olsun sağolun

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

kuranı kerimde cüz sayısı hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. A-Lİ İMRAN Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe meali

A-Lİ İMRAN Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe meali

Ali İmran suresi Kur'anı Kerim'den bu surenin okunması halk içinde seçkin bir yer edinmeye, ondan bir ayet okumak aile içinde az nasibe, çok yolculuk etmeye delalet eder. Rüyada Ali îmran suresini veya bu surenin bir kismini okudugunu yahut okundugunu gören, Ebu Bekir (RA) hazretlerine göre, akraba ve dostlari arasinda kismeti az olur. Ihtiyarliginda çocugu olur. Çok yolculuk eder. Halk...
  2. Kuranı kerim

Kuranı kerim

Atatürk kuranı kerimi kaldırmak gerçekten istedimi
  3. Orucun Kurandaki Yeri hakkında bilgiler

Orucun Kurandaki Yeri hakkında bilgiler

Kur-an'ı Kerimde Oruç Kuranda Oruç İbadeti Merhaba Sevgili melek'ler, az önce sizlere Oruç Tutmanın Kolaylıkları hakkında bilgiler aktarmış ve oruç tutmanın faziletleri hakkında da yine bir çok konuya değinmiştik. Şimdi ise sizler ile Kur-an'ı Kerim'de oruç tutmanın yeri hakkında bilmeniz gereken bilgileri sunuyor ve şimdiden Yüce Allah O nun rızası için tuttuğumuz oruçlarımızı kabul...
  4. kuranı kerim

kuranı kerim

bn kuranı kerimi ögrenmek çok isdiyorum ama nereden baslıycağımıda bilmiyorum bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim
  5. Kuran-ı kerim kim için indi?

Kuran-ı kerim kim için indi?

İbni Sebeciler, münafıklar için inen âyetleri gösterip, Eshab-ı kirama saldırırlar. Mezhepsizler de, müşrikler için inen âyetleri gösterip Müslümanlara müşrik derler. Kur'an-ı kerim Peygamber efendimize inmiştir. Muhatabı odur. (İnananlara de ki, müşriklere de ki, münafıklara de ki, kitap ehline de ki) gibi ifadeler vardır. Birkaç örnek verelim. Mezhepsizler aşağıdaki iki âyet-i kerimeyi...

Sayfayı Paylaş