gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kurban Kesmenin Dini Hükmü Nedir?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kurban kesmenin hükmü, kurban kesmek, kurban kesmenin önemi Biz müslümanların iki dini bayramından biri olan kurban bayramında kesilen kurbanın dinimizde yeri ve hükmü hakkın da sizlere gereken dini bilgileri hadislerle naklediyoruz.

kurban kesmek.jpg

Kurban Kesmenin Dini Hükmü Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurbanın Hükmü Nedir?

Kurbanın Hükmü Nedir?

kurbanın hükmü nedir kurban bayramı kurban kesmek kurban bayramı resimleri kurban bayramı mesajları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Kurban bayramı yaklaşırken bizde Kurban bayramı ile ilgili konularla sizlere yardımcı olmaya ve bilgilendirmeye devam ediyoruz melekler. Hangi Hayvan Kurban Olur hemen hemen biir kısmımız biliyoruz. Ama Kurbanın Hükmünü Nedir Bunu Biliyormuyuz? daha...
  2. Arkadaşlar Kürtajın Dini Hükmü Nedir

Arkadaşlar Kürtajın Dini Hükmü Nedir

Merhaba diyor ve sizlere lafı çok fazla uzatmadan günün sorusunu soruyorum hanımlar. Aranızda Kürtajın Dini Hükmü Nedir bilen var mı ya da bana bilgi verecek olan var mı?
  3. Kurban Kesmenin Hikmetleri Nelerdir?

Kurban Kesmenin Hikmetleri Nelerdir?

kurban kesmenin faziletleri, kurban kesmenin sevabı, kurban kesmenin hükmü Müslümanların iki dini bayramından biri olan ve hali vakti yerinde her müslümana vacip kılınan kurban kesmenin hikmetleri hakkın da sizlere gereken dini bilgileri paylaşıyoruz. 1 - Kurban kelimesi, lügatta, kendisi ile Allah'a yaklaşılan şey mânasına gelir. Bu isimden de anlaşıldığı gibi kurban; Allah'a yaklaşma...
  4. Kurban bayramında kurban kesmenin hükmü

Kurban bayramında kurban kesmenin hükmü

kurban bayramında kurban kesmenin önemi,kurban bayramında kurban kesmenin hükmü nedir,kurban bayramında kurban kesmenin dini hükmü nedir,kurban bayramında kurban kesmenin hükmü hakkında bilgiler Muktedir olan kimse için Kurban Bayramında kurban kesmek farz hükmünde bir emir değil; Hanefî mezhebine göre vâcip, diğer mezheplere göre ise müekked sünnet hükmünde bir emirdir. Kurban kesmenin...
  5. Kurban kesmeye gücü yetmeyen ne yapmalı?

Kurban kesmeye gücü yetmeyen ne yapmalı?

Maddi sıkıntıdan dolayı kurban kesmeye gücü yetmeyen kimseler Bayram günü namaz kılar. Kurban Bayramının 1. günü öğleden sonra iki rekatte bir selam vererek 6 rekat namaz kılar. Namaza şöyle niyet eder. "Ya Rabbi, bu aciz kulun kurban kesemedi.Şu vücudumu huzurunda yere sererek kurban ediyorum.Benide kurban kesenlerden eyle." 1.rekatte :1 Fatiha,1 İnna enzelnahü 2.reatte: 1...

Sayfayı Paylaş