gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Kurdeşen olanlar nasıl iyleştiniz?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

kurdeşen nedir,kurdeşen neden olur,kurdeşen belirtileri,kurdeşen tedavisi hakkında bilgiler

k.jpg

Kurdeşen hastalığı, tıptaki adıyla Ürtiker, ciltte aniden başlayan ve bir kaç saat süren kaşıntılı, alerjik bir deri hastalığıdır.

Kurdeşenin Nedenleri: Kurdeşene neden olan ana unsurlar vücudun çeşitli maddelere gösterdiği alerjik reaksiyon ve stresdir. Bu maddeler bazı gıdalar ve katkı maddeleri olabileceği gibi, bozuk yiyecekler, bazı ilaçlar ve arı ya da böcek sokması da olabilir. Ayrıca, güneş ışığı, soğuk ve sıcak da Kurdeşene neden olabilir.

Kurdeşen Belirtileri: Deride gruplar halinde kaşıntılı, kırmızı kabarıklıklar görülür. Aniden oluşan bu döküntüler 1-2 mm’den 10 cm’ye kadar farklı boyutlarda olabilir ve birisi geçerken diğeri başlar. Kızarıklıklar bir süre sonra şişliğe dönüşebilir. Genellikle yüzde, kollarda ve bacaklarda görülmekle birlikte bütün vücutta kurdeşen görülebilir.

Kurdeşen Tedavisi: Akut kurdeşen diyebileceğimiz 6 haftadan daha kısa süren kurdeşenlerin büyük bir kısmı kendiliğinden geçebilir. 6 haftadan daha uzun süren Kronik kurdeşen tedavi edilmelidir.

Kurdeşenin en önemli nedeni olan stresden uzak durmak ilk yapılması gereken iştir. Alerjiye bağlı kurdeşenlerde alerji yapan unsurlardan uzak durulmalıdır. Doğru tedavi kurdeşenin nedeni tesbit edildikten sonra yapılır. Kimi durumlarda ilaç tedavisi uygulanabilir, fakat bilinçsizce ilaç kullanmak kurdeşeni daha da arttırabilir. Bu nedenle, doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Kurdeşen olanlar nasıl iyleştiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ürtiker (Kurdeşen)

Ürtiker (Kurdeşen)

ürtiker kurdeşen resimleri bebeklerde kurdeşen ürtiker resimleri hamilelikte Ürtiker (Kurdeşen) Ürtiker vücudun herhangi bir yerinde gruplar halindeoluşan, soluk kırmızı renkli kabarıklıklardır. Bu döküntü bir kaç saat içinde geriler. Eski bir döküntü solarken yerine yenileri çıkabilir. Boyutları bir kalem arkası büyüklüğünden, bir tabak büyüklüğüne kadar değişebilir ve birleşerek büyük...
  2. pko olup hamiş olanlar nasıl hamiş kaldınız

pko olup hamiş olanlar nasıl hamiş kaldınız

nasıl hamile kaldınız pko pko olup hamile kalanlar pkolu olup kalanlar arkadaşlar ben 1,5 senelik evliyim.pkoluyum evlenince adet olmamaya başladım tabi herkes gibi bende hamiş oldugumu düşünüyodum ama yanılmıştım.doktor pkolusun dedi.6ay diana 35 kullandım bebek istiyoduk ve bıraktım.klomen verdi ama yine hamiş kalamadım.bu ay yine adetim gecikti?ne olur destek olun artık bunaldım:fırtına:
  3. Kurdeşen nedir

Kurdeşen nedir

kurdeşen nedir, nasıl tedavi edilir, tedavisi, hakkında bilgiler burda arkadaşlar Halk arasında bir deyim vardır hani "kurdeşen döktüm burda" diye. Ve bu deyimi stresli ve sabırsızlık içeren konularda kullanırız. Peki nedir kurdeşen, nası ltedavi edilir; buyrun bu makalemizde merak ettiğiniz tüm bilgiler yer almaktadır Melek'lerim. Kurdeşen (Urtiker) çok sayıda farklı uyarana...
  4. 2 yaşında çocuğu olanlar nasıl uyutuyorsunuz

2 yaşında çocuğu olanlar nasıl uyutuyorsunuz

Arkadaşlar merhaba 2 yaşında bir kızım var ve zaman zaman uyku problemi yaşıyoruz. Siz çocuklarınızı nasıl uyutuyorsunuz, gece uyanıyorlarmı, uyku düzenleri nasıl ?
  5. Kurdeşe nin sebebi nedir?

Kurdeşe nin sebebi nedir?

Kurdeşen, ciltte ortaya çıkan -genellikle de kaşıntılı- kızarık kabarıklıklardır. Bulaşıcı bir hastalık değildir. Bu kabarıklıklar cildin herhangi bir yerinde oluşabilir. Kurdeşen döküntüleri bir kalem ucu kadar küçük ya da bir yemek tabağı kadar büyük olabilir. Hatta döküntüler birleşerek vücutta daha da geniş kabarıklıklar oluşturabilir. Kurdeşen kabarıklıkları genellikle 24 saat içerisinde...

Sayfayı Paylaş