gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

KÜresel Isinmaya TÜrk Önerİsİ

Konu, 'İnsan bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Göksu, küresel ısınmanın oluşturacağı kötü sonuçlardan, doğaya saygılı, ekolojik, tüm sistemi güneş enerjisi ve diğer doğa dostu alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan, 'güneş kent' modeliyle korunabileceğini söyledi.
    ODTÜ öğretim üyesinden küresel ısınmaya çözüm önerisi geldi.. Küresel ısınmaya karşı "Güneş Kent" önerisi
    ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çetin Göksu, küresel ısınmanın oluşturacağı kötü sonuçlardan, doğaya saygılı, ekolojik, tüm sistemi güneş enerjisi ve diğer doğa dostu alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan, "güneş kent" modeliyle korunabileceğini söyledi.
    Çetin Göksu, "olası bir iklim felaketinin" artık tüm bilim adamlarınca ortaya konulan gerçek olduğunu vurguladı.
    "İklim felaketi senaryolarının" hem hükümetlerin hem de diğer sorumluların ciddiye alması gereken çalışmalar olduğunu belirten Göksu, "Ancak, nedense bu durum kimsenin umurunda değil. Hiçbir etkisi olmayan popülist çözümler önererek bunun önüne geçebileceklerini sanıyorlar. Evde düdüklü tencere kullanarak, muslukları kısarak küresel ısınmanın önüne geçemezsiniz" dedi.
    Küresel ısınmayla ilgili ciddi anlamda politikalar oluşturulması gerektiğini vurgulayan Göksu, "Bu politikaların başında, bu işi yönetecek bir merkezin kurulması geliyor. Biz bunu 1.5 yıl önce üniversite olarak ilgili bakanlığa proje olarak sunduk. Güneş araştırmaları merkezi kurulsun dedik ama tabii ki bizi duyan olmadı" diye konuştu.
    Güneş enerjisiyle ilgili çalışmaların sonucunda bir "Güneş kent modeli" oluşturduklarını anlatan Göksu, Güneş kentlerin, "doğaya saygılı, ekolojik, tüm sistemi güneş enerjisi ve diğer alternatif enerjilerle çalışan kent ortamları" olarak tanımlandığını kaydetti.

KÜresel Isinmaya TÜrk Önerİsİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Küresel ısınma

Küresel ısınma

Küresel ısınmanın etkileri daha önce hiç olmadığı kadar hissediliyor. Bilimadamlarının uyarıları da tehdidin ciddiyetini açıkça ortaya koyuyor. NASA: FELAKETLERE YOL AÇACAK KRİTİK EŞİĞE YAKLAŞILDI Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın Kolombiya Üniversitesi’yle yaptığı bir çalışma, dünyanın kritik eşiğe zannedilenden daha da yakın olduğunu gösteriyor. Bilimadamları, 10 yıl boyunca...
  2. KÜresel Isinma Kİmİn Umrunda

KÜresel Isinma Kİmİn Umrunda

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Küresel kriz, Türk kotu için fırsat oldu

Küresel kriz, Türk kotu için fırsat oldu

Global ekonomik kriz, Türk denim (jean) üreticilerine fırsat kapısı açtı. Avrupalı büyük denim firmaları, kriz yüzünden stok maliyetleri artınca üretim siparişlerini Çin'den Türkiye'ye kaydırdı. Türkiye Denim Sanayici ve İşadamları Derneği (DENİMDER) Başkanı Nedim Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada krizin başlamasıyla birlikte Avrupa'daki büyük denim firmalarının ve mağazalar...
  4. Güzellik önerisi !!!!

Güzellik önerisi !!!!

-Sürdüğünüz ojenin daha çabuk kuruması için tırnaklarınızı çok soğuk suya tutun.. -Rimeliniz kuruduysa bir bardak kaynar sıcak suyun içinde bekletin,en azından o anlık işinizi görecektir.. -Rujunuzun tüpteki renginin aynısını dudakta da görmek istiyorsanız sürmeden önce dudağınıza fondöten sürün.. -Kurumuş dudaklar için bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırıp dudaklarınızı...
  5. telefon önerisi

telefon önerisi

telefonum artık daynamıyor bana bozuldu zaten eskimişti de yeni bir telefon almak istiyorum arkadaşalr dokunmatiği olan facebook ve twittera girebilne internet çekim gücü yüksek olan bu tarz telefon kullanıpta önerisi olan arkadaşalr varsa ayrdımcı olurlarsa sevinirim..

Sayfayı Paylaş