gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kurşun kalemin icadı kurşun kalemi kim buldu kalemi kim icat etti Bu yazı: Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı içerik kısaca.. Kurşun kalem ne zaman bulundu, Kurşun kalemi ilk kim buldu, Kurşun kalem hakkında bilgi içermektedir.
    Daha önce kurşun kalemi ilk kim, hangi tarihte keşfetti diye merak ettiniz mi Melek'lerim? Ben ettim ve eminim ki sizinde merakınızı uyandırdım :D:D ee madem merakınızı uyandırdım, o zaman gidereyimde değil mi Melek'ler :A:A

Kurşun kalem ne zaman bulundu, Kurşun kalemi ilk kim buldu, Kurşun kalem hakkında bilgi

1795 yılında, birbirlerinden habersiz olarak Fransız Nicholas Jacques Conte ve Avusturyalı Josef Hardtmuth tarafından yapıldı. Her iki mucit de, kalemlerini grafiti balçıkla karıştırdıktan sonra yumuşak bir tahtanın içine yerleştirdiler. Tahtanın kolaylıkla yontulabilmesi, grafite istenilen kıvamın verilmesiyle değişik sertliklerde kurşunkalem yapılabilmesi mümkün oldu. Bu kalemle rahatça yazı yazmak ve resim yapmak, istendiğinde bunların kolayca silinebilmesi, kurşunkalemi günümüzün vazgeçilemez araçlarından biri haline getirdi.

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :clapping::D:D böle icat yaparken ne düşünüpte yaptılar acaba ben çok merak ediyorum. ölesine mi yani can sıkıntısına mı icat ettiler yoksa ihtiyaç duydulardamı icat ettiler bu konuda beni aydınlatınn yaff :D:D galiba ben çok meraklıyım :hhh: ama seviyorum bu icatçıları ne ka güzel şeler icat ediyolar yafff :D:D tebrikk ediyorum rahmetlileri:clapping:

3. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha valla kurşun kalemi icat etmeselermiş bu kadar öğrenci mağdur olacaktı artık neyle yazarlardı bilemeyiz yazsalarda silebilmek mümkün olurmuydu acaba :D

4. apduraman

apduraman Forum Okuru

keşke kalemde yazıda olmasaydı ne olurdu sanki yazı yazmasak offffffffffffff anam offfffffff

5. abdullah

abdullah Forum Okuru

ben hiç sewmiyorum 100 kurşun kalem için dogayı yıkıolar

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok harika bir site sizi kutluyorum :D

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim ödevime çok yaradı

8. heralde benn

heralde benn Forum Okuru

işime yaradı hayret doğru düzgün bişey gördüm şu internette tebrikler :) <3 8:)

9. irem göç

irem göç Forum Okuru

sanane be kafası esen herkz yapıyorsa kolaysa sen yap

10. yok

yok Forum Okuru

çok teşekkür ederim:D

11. simge keskin

simge keskin Forum Okuru

La uçlukalemden başkasını kulanmam

Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurşun

Kurşun

: Kurşun Tüfek kurşunu görmek yerine ulaşan söze, elçiye yahut gıybata, Birinin kendine kurşun atması, o kimseden bir söz getirilmesine, birine kursun atmak, o kimseye adam göndermeye, Kurşunun dosdoğru gitmemesi, gönderilen kişinin yerine varamaamsına, Attığı kuurşunun durmaksızın sürekli gittiğini görmek dünya durdukça devam edecek ad ve şöhrete; Külçe halindeki kurşun mala, kurşun eritmek...
  2. Kurşun kalemden alınacak ders

Kurşun kalemden alınacak ders

Küçük çocuk, dedesinin mektup yazışını izliyordu. birden sordu: - “Bizim başımızdan geçen bir olayı mı yazıyorsun? benimle ilgli bir hikaye olma ihtimali varmı?'' dedesi yazmayı kesti, gülümsedi ve torununa şöyle dedi: -”Doğru senin hakkında yazıyorum ama kullandığım kurşun kalem yazdıklarımdan daha önemli.. Umarım büyüdüğünde bu kalemi sen de seversin” çocuk kaleme merakla baktı ama özel...
  3. Kurşun kalemin şekli

Kurşun kalemin şekli

kalem şekilleri Neden altıgendir. Esasında en kolay üretim biçimi kare kesitli kurşun kalemdir ama yazarken elde tutulması pek kolay değildir. Yuvarlak kalemlerin elde tutulması kolaydır ama üretimi pahalıdır. Altıgen kesitli kalemler ise orta yoldur. Yuvarlak kesitli kalemler kadar kullanılması kolay ve üretimi daha ucuzdur. Sekiz yuvarlak kurşunkalem için harcanan ağaçtan, dokuz altıgen...
  4. Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgendir, neden sarı renklidirler, nedeni nedir konuları hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Hayatımızın her köşesinde kalem kullanırız.Özellikle öğrenciler için yanında bulundurmaları gereken en önemli araçlardan biridir. Bakalım neden altıgen ve sarıdır çoğu kalem. Esasında en kolay üretim biçimi kare kesitli kurşun kalemdir ama yazarken elde...
  5. kurşun döktürmek :)

kurşun döktürmek :)

merhabalar.Ben bugün 1 sefer kurşun döktürdüm ikincisi erimedi bi türlü 1 seferle yetindik evdekiler tutturdu haftaya gidelim döktürelim diye :) neyse bu kurşun nazara iyi gelirmiş ama ben döktürdükten kısa bi sonra bi mayışma efendim esneme baş ağrısı yaptı ters mi etki etti acaba bilemedim deneyenleriniz var mı bu kurşun döktürmeyi sizde nasıl oldu ben benimkini paylaşmak istedim :D

Sayfayı Paylaş