gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  13.871
  Beğenilen Mesajlar:
  1.834
  Ödül Puanları:
  113

  Kürtaj ilacı eczanede satılmakta mı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  kürtaj ilacı nedir,kürtaj ilacı nerde satılır,düşük hapı nedir,düşük hapı eczanede satılırmı,adet söktürücü ilaçlar,kürtaj ve düşük ilaçları hakkında bilgiler Düşük hapı veya diğer ismi ile kürtaj hapı (bazı jinekoloji sitelerinde düşük ilacı, kürtaj ilacı veya düşük iğnesi,kürtaj iğnesi olarak da geçmektedir ) Mifepristol isminde bir madde içermekte olup ülkemizde ve bir çok dünya ülkesinde satılmamaktadır. Satılan ülkelerde RU 486 ismi ile satılkatadır. Kürtaj hapı olarak da isimlendirilen bu ilacı ülkemizde yasal yollardan temin etmek mümkün değildir, satılmamaktadır.  dü.jpg
  Düşük hapı gebeliği nasıl düşürür ?

  Düşük hapı veya kürtaj hapı – ilacı, gebeliğin rahim içine yerleşimini ve devamını sağlayan progesteronun etkisini engelleyerek düşüklere sebep olur.Genelde rahim kasılması yapan ve gerçekte bir çeşt ülser ilacı olan mifepristol isimli madde ile birlikte kullanılır ve etkisi bu şekilde daha da artar.

  Kürtaj ilacı nasıl kullanılır?

  7’inci gebelik haftasının altındaki gebeye ağızdan 3 tane birden verilir.Gerek görülürse rahim kasılmalarını sağlayan başka bir ilaç da eklenir.Düşüğün gerçekleşmesi hemen olmamakta ve genellikle ortaklama 10-15 günü bulmaktadır.Bu süre zarfında sık jinekoloji muyaneleri ve doktor kontrolleri gerekir.

  Kürtaj hapının önemli yan etki ve riskleri var mıdır?

  *En sık görülen yan etkileri ; epey şiddetli bulantı,karın ağrısı,kramplar kusma , ishaldir.

  *Düşük tam olmaz ise rahimde parça kalması ve buna bağlı enfeksiyon ile kanama görülebilir.

  Kürtaj ilacı, düşük hapı kimlere uygulanmaz?

  7 haftadan büyük gebelere, spiral ve gebelik birlikte olduğu durumlarda,35 yaşından büyük ve 18 yaşından küçük gebelere,sistemik bir hastalığın varlığında,sigara içenlerde uygulanmaz. Zaten olağan riskleri ve kullanımına bağlı olumsuzluklardan dolayı rutinde de hiçbir gebelikte kullanımı yoktur

  Dikkat!....

  Kürtaja ait riskleri taşımadığı için avantajlı olduğu zannedilse de aslında her gebe için uygun bir yöntem olmayıp düşüğün oluşması için çok zaman gerektirdiğinden dolayı kullanışlı değildir, yan etkileri fazladır ve kullanımı kesinlikle önerilmez önerilmez.
  Ayrıca ülkemizde satılmamaktadır.

   
Kürtaj ilacı eczanede satılmakta mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İlaçlar Unutkanlık Yapar Mı?

  İlaçlar Unutkanlık Yapar Mı?

  unutkanlık yapan ilaclar epilepsi unutkanlık yaparmı neler yapar epilepsi ve Çalışma hayatındaki sorunlar ve aşırı stres, son yıllarda unutkanlığın 20'li yaşlara kadar inmesine neden oldu. Stres, fiziksel ve ruhsal yorgunluk, yoğun iş temposu unutkanlık yaşını düşürüyor. Zorlu yaşam şartlarının kişinin beyinsel fonksiyonlarını yavaşlattığını belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. İbrahim Bilgen, bu...
 2. Kürtaj Günah Mı herkes cevap versin

  Kürtaj Günah Mı herkes cevap versin

  Kürtaj Günah Mı Merhaba arkadaşlar haberlerde son günlerde başbakanın ağzından çıkan kürtaj cinayettir sözü ile kadınların slogan atıp yolları kestiği kürtaj hakkında bişeyi merak ettim. Kürtaj günah mı?
 3. Arkadaşlar kürtaj yasası mı çıkıyor?

  Arkadaşlar kürtaj yasası mı çıkıyor?

  Selam millet duyduğuma göre başbakan kürtaj yasası çıkartıyormuş ve 4 haftadan büyük bebeklerin kürtaj edilmesini yasaklıyormuş. Bu doğrumu bu kürtaj yasası hakkında bilgi verebilir misiniz?
 4. Kürtaj haram mı

  Kürtaj haram mı

  Kürtaj harammıdır ? bununla ilgili bir paylaşımızın varmı. Kürtaj yaptırmak caiz midir islama göre açıklarkanız sevinirim.
 5. zayıflama ilaçlarının zararları var mı?

  zayıflama ilaçlarının zararları var mı?

  Kızlar zayıflamak için ilaçlardan yarar sağlamaktan başka çarem kalmadı gibi ama hekes de ilaçlar zararlı diyor.Siz ne diyorsunuz bu konuda ?

Sayfayı Paylaş