gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Kürtaj nasıl yapılır ve tekniği nedir?

Konu, 'Kürtaj' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

kürtaj nasıl yapılır kalçadan iğne nasıl yapılır kürtaj video kalçadan iğne video Kürtaj nasıl yapılır ve tekniği nedir?
    Kürtaj işlemi öncesinde tam jinekolojik muayene ve transvaginal ultrasonografi ile değerlendirme yapılmalıdır.
    Günümüzde genellikle vakum aspirasyon yöntemi ile küretaj yapılmaktadır.Bu kullanılan vakum sistemi Karmen kanülü olarak isimlendirilmektedir. Bu sistemin uçları plastik olup kullanıldıktan sonra atılmalı ve tekrar kullanılmaması şiddetle önerilmektedir..
    Genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanabilir. Daha önce doğum yapmamış veya sezaryen ile doğum yapmış hastalarda genel anestezi tercih edilir.Lokal anestezi ile rahim ağzının her iki yanına anestezik ilaç enjekte edildiği halde rahatsızlık hissi ve vakum esnasında ağrı duyulabilir. Fakat genel olarak kürtajın etkileri düşünüldüğünde uzmanlar genel anestezi önermektedirler. Genel anestezi bir anestezi uzmanı tarafından verilir ve anestezi kürtaj işlemi kısa olduğu için 3-5 dakika sürer. Uyanma süresi ortalama 5 dakikadır. İşlem sonrası 1 saat dinlenmenin ardından anestezi etkisi geçtiği için hasta evine gidebilmektedir ve normal yaşantısına kesintisiz devam edebilmektedir.
    İşlem öncesi mutlaka 6 saat açlık gerekir ve kesinlikle su içilmesine de izin verilmez.
    Rahim ağzının görülebilmesi için önce vajinal spekulum yerleştirilir. Vajina ve rahim ağzı özel bir solüsyonla silinir.Rahim tek dişli olarak isimlendirilen bir alet ile tutulup çekilir ve düz hale getirilir. Lokal anestezi uygulanacak ise bu işlemden sonra lokal anestezik ilaç yapılır. Genel anestezi uygulanan hastalar bu prosedürü başından itibaren hiç hissetmezler ve görmezler, üsttedeki belirttiğimiz gibi genel anesteziyi önermekteyiz.
    Buji olarak isimlendirilen aletler yardımı ile gebelik haftasının büyüklüğüne göre rahim ağzı genişletilir.Daha önce doğum yapmış ve gebelik haftası küçük hamilelerde bu dilatasyon bazen gerekmemektedir. Lokal anestezi uygulanan kadınlarda kürtaj işleminin en sıkıntılı ve ağrılı dönemdir.
    Dilatasyonun yani rahim ağzını genişletmenin ardından steril olan ve özel boyutlarda olan plastik kanüller ile rahim ağzından girilerek rahim boşluğuna ulaşılır.Kanülün ucu özel üretilmiş ve 60 santilitrelik vakum yaratan özel enjektöre monte edilir,enjektör ile negatif basınç sağlanarak rahim içindeki madde emilerek temizlenir.Bu yöntem ile keskin,metal küretlerin kullanımı aza indirilmiştir.Eskiden keskin metal küretler ile yapılan kürtajlarda rahim delinmesi,yapışıklık riski daha fazla olmaktaydı. 10 haftanın altındaki kürtajlarda artık bu eski yöntem kullanılmamaktadır. Keskin küretler ile yapılan kürtaj sadece tanı ve biopsi amaçlı yöntemlerde kullanılmakta olup doğru ve yeterli parça alınması için şarttır.
    Rahim içi temizlendikten sonra tek dişli çıkarılır, çıktığı yerdeki kanama bir gazlı bez ile tampone edilerek kanama durdurulur. Vagina tekrar antiseptik solüsyonlarla ile yıkanıp spekulum çıkarılır.
    Hasta kaldırılmadan rahim içi ultrasonografi ile parça kalıp kalmadığını anlamak için kontrol edilir.
    Ağrının daha sonra olmaması için kalçadan iğne ile veya makattan fitil ile ağrı kesici uygulanır ve bütün bu yukardaki işlemler sonrasında normal hayatına devam eder…

alıntıdır kürtajnedir.com

2. magical

magical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kürtaj nasıl yapılır ve tekniği nedir?
    ııığğğ çok kötü bişey buu...

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Allah kimsenin başına vermesinnn.....
    >Emeğine sağlık cnm...

4. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

iyyyyyyy igrençççç

5. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    sonuna kadar okumadim , yarida kestim :)

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

kürtaj

bunu yaparken düşüncekler 10 dk zevk alıyorlar sonra daha doğmamış cana kıyıyorlar

7. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Igrenc bi konu bu...Insallah kimse burda bende kurtaj olmustum diye bi mesaj yazmaz.

8. polyana28

polyana28 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah kimseye göstermesin çok kötü bişey...

9. jeni

jeni Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar allah kımseye yasatmasın

10. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Geçen bir kürtav videosu izledim keşke izlemez olaydım Aman Allahım kanım çekildi zaten sonuna kadar bakamadım.Keyfi bir şekilde kürtaj olup ta çocuklarını katledenler ve bunu gerçekleştirenler insan olamaz diye düşünüyorum.

11. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kimse keyfinden kürtaj olmaz tatlım :) Öyle bir keyif yoktur merak etme :D:D

Annelik duygusunu henüz tatmadım ama kadın içgüdüsüyle biliyorum ki, hiç bir kadın keyfi kürtaj masasına yatmaz. Zorunlu olanlara ALLAH yardım etsin demek daha yerinde olur.

Dilerim ALLAH çocuk bakacak durumda olmayanlara veripte, kürtajla sonuçlatmasın. Onların yerine çocuk özlemi çeken aillere nasip etisin inş...

12. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Benim bir arkadaşım var tek çocuğa sahip ve ilk çocuktan sonraki kürtajını öyle bir anlatışı varki o zaman ne demek istediğimi anlarsın tatlım:)Bu kadar soğuk kanlı ve serin olunmaz diye düşünüyorum diğer kişiler ve ben kanımız donuk bir şekilde bize anlattıklarını dinleyemedik bile kendisini görseniz gayet rahat ve gülerek anlatıyor ve kürtaj olduğunda yaklaşık 3 aylıkmış bebeği bu demek oluyor ki artık bir küçük insan görünümünde bir canlı resmen katledilmiş doktor bile özellikle üstüne düşürek almak istememiş fakat dedim ya o kadar rahat ki arkadaş bebeğinin kalp atışları ve hareketleri bile aldırmasında pardon cinayetinde etkili olmamış bu bir keyfi değil de nedir peki???
    Doğum kontrol yöntemi denen birşey var kendiside kültürlü diyebileceğim insanların sıfatıntadır ve yaptığı tamamen keyfidir

Mecburi bir şekilde aldıran kişiler için birşey diyemiyorum mutlaka geçerli bir sebeb olmadıktan sonra kimse cana kıyamaz ama bir kürtajta gülerek anlatılmaz!

13. sakaryalı

sakaryalı Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    benim düşüklerim tam gerceklesmediği için kürtaj olmak zorunda kaldım cok zor bi durum alalh kimsenin basına vermesin yazıyı sonuna kadar okuyamadım bile kendimi kötü hissettim :18:bi anlık zevk sonunda kürtaj masasına yatıp yavrularına kıyanları da allah ıslah etsin.....

14. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mantık dışı doğrusu :S

O zaman senin o arkadaşının aklından zoru varmış desene :D:D Senin arkadaşın anne olabilmiş ama insan olamamış desene :D:D

''Aaa benim kürtaj olasım geldi, en iyisi bir hamile kalimde gidim o masaya yatim'' var mı öyle birşey yaa :D:D
    Hay ALLAH'ım :D:D

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ilaçla kurtaj yöntemi yok mu varsa nereye başvurmalıyız

Kürtaj nasıl yapılır ve tekniği nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kürtaj nasıl yapılır ne kadar sürer merak ettiğiniz herşey burda!!!

kürtaj nasıl yapılır ne kadar sürer merak ettiğiniz herşey burda!!!

kürtaj ne kadar sürer kürtaj nasıl olur nasıl yapılır kaç saat sürer kaç dakika Kürtaj nasıl yapılır ? Kürtaj kesinlikle, bir doğum kontrol yöntemi değildir. İstenmeyen hamileliklere son verilmesi amacı ile yapılır. Ülkemizde 10 haftalık gebeliğe kadar hamile kadının rızası ile yapılmaktadır. Hamile kadın reşit ise ve bekar ise kendi onayı yeterli olmaktadır, evli ise eşinin de onayı...
  2. kürtaj nedir?nasıl yapılır?

kürtaj nedir?nasıl yapılır?

probe küretaj nasıl yapılır kurtaş nasıl yapılır probe küretaj nedir nedir kürtaj hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler meleklerim :) Kürtaj genel kullanılan adı ile rahim içinden bir doku almak anlamına gelir. Genellikle rahim içindeki gebeliğin özel bir yöntemle sonlandırılması, tahliyesi amacıyla yapılmaktadır. Halk arasında yapılan kürtaj işlemi (tıbbi...
  3. Bronz Makyaj nasıl yapılır teknikleri nelerdir ?

Bronz Makyaj nasıl yapılır teknikleri nelerdir ?

Merhaba sevgili melekler, şimdi sizlere bronz makyajın nasıl yapıldığı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda bilgiler vermek istiyorum. Bu makyajı Dünyaca Ünlü Sanatçıların kullandığını da söylemeden geçemeyeceğim. Haa kim diyorsanız. Beyonce, Rihanna bunlardan ikisi... Türk Ünlü sanatçılardan bu makyajı Sıla çok kullanıyor. Bronz Makyajı Nasıl Yapıyoruz ? Öncelikle yüzümüzü...
  4. Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtaj ağrılı bir işlemmi,kürtaj gebeliğin kaçıncı haftasında yapılır,kürtaj hakkında bilgiler İstenmeyen gebeliklerin tahliyesi için en uygun zaman 5-6 haftadır. Zaman zaman hastalar bu hesaplamada yanlışlıklar yaparak bazen de genç kızlar sosyal nedenlerden dolayı hekime geç ulaşırlar ve yasal gebelik tahliyesi zamanını geçirirler. Kürtajın tüm riskleri...
  5. Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?

kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtajın riskleri,kürtajın komplikasyonları,kürtaj sonrası kontrol,kürtaj hakkına bilgiler Kürtaj bebeğin belli bir haftada alınması ve hamilelik sürecinin sonlandırılması ile alakalı bir durumdur. Ancak kürtaj günümüzde oldukça sık yaptırılmakta ve bunun zararlarının bilindiği halde insanlar kürtaj yaptırmaktan vazgeçmemektedirler. Kürtajın zararları...

Sayfayı Paylaş