gebe
  1. melekzümre

melekzümre Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kürtaj sonrası gebelık nasıl olur

Konu, 'Öneri-Soru-Sorunlarınız' kısmında melekzümre tarafından paylaşıldı.

Kürtaj sonrası gebelık Merhaba arkadaslar
    ben 15 haftalık bebegımı kaybettım kalbı durdugu ıcın doktorum kurtaj olmam gerektıgını soyledı. Once dusuk hapı ıle normal dogum yaptırdı ve sonrasında parca kalmaması ıcın kurtaj yaptı. Bebegımın olum nedenı ıse boynuna kordon dolanmıstı. . . Ben yenıden gebelık dusunuyorum insallah hayırlısıyla kavusurum .

*Melek* bunu beğendi.
  2. *Melek*

*Melek* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    269
    Ödül Puanları:
    63
    canım geçmiş olsun bende ikiz bebeklerimi kalpleri durduğu için 10 haftalıkken aldırmıştım. bende o zamndan beri bebek için uğraşmaya devam ediyorum. kürtaj sonrası ilk adet 45 gün sonra oldu ve şimdi daha önce düzenli giden adetim düzensizleşmeye başladı bu nedenle de ovulasyon gününü tutturmakta zorlanıyorum. adetime 3 gün var eğer hamile değilsem ve adet olursam kadın doğum poliklniğinden takipli olmayı düşünüyorum. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah tez zamanda meleklerimizi kucaklarımıza alrırız.

Kürtaj sonrası gebelık nasıl olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kürtaj sonrası parça kalması.

kürtaj sonrası parça kalması.

rahimde parça kalması kürtajdan sonra kanama kürtajdan sonra parça kalması kürtaj sonrası kanama kürtaj sonrası Kürtaj sonrası "parça kalması" nedir? Yasal gebelik tahliyesi sınırları içerisinde (
  2. Kürtaj sonrası hemen gebelık olur mu

Kürtaj sonrası hemen gebelık olur mu

Kürtaj sonrası gebelık merhaba arkadaslar ben 15 haftalık bebegımı kalbı durdugu ıcın kaybettım. doktorum once dusuk hapı vererk normal dogum olmasını sagladı daha sonrada ıcerde kanpıhtısı kalması nedenıyle kurtaj yaptı. hersey normaldı herhangı bı olumsuzluk yasanmadı.yenıden hamıle kalabılrsın dedı fakat uc ay korun dedı ama bız esımle kurtajdan 20 gun sonra yumurtlama gunumde ılıskıde...
  3. Kürtaj sonrası ne zaman adet olurum?

Kürtaj sonrası ne zaman adet olurum?

kürtaj oldum adetim gelmedi,kürtajdan sonra kanama,kürtaj sonrası ilk kanama,kürtaj sonrası ne zaman adet olunur,kürtaj hakkında bilgiler Bazen özellikle küçük gebeliklerde müdahaleden 3-4 gün sonra parçalı kanama, kasık ağrısının artması ile meydana gelebilir.Genelikle rahim ağzının spazm ile kapanması ve içeride kan toplanmasından dolayı meydana gelen bu durum gelip geçici olup özel bir...
  4. kürtaj sonrası hamilelik

kürtaj sonrası hamilelik

bebeğimin anne karnında ölmesi sonucu 2 aylık ne yazıkki kürtaj oldum ilk bebeğim olacaktı bu yüzden çok üzgünüm kürtaj sonrası tekrar hamile kalmak mümkünmü benim gibi aynı durumda olupta tekrar hamile kalan varsa kürtajdan sonra ne zaman hamile kaldınız hamilelik için kürtaj sonrası belli bir süre varmı
  5. Kürtaj sonrası olası riskler

Kürtaj sonrası olası riskler

Dilatasyon ve kürtaj (D&C), rahim ağzının dilatasyonu (açılması) ve rahim zarının kürtajı (kazınması) işlemidir. Bu işlem ayakta tedavi kapsamında ya genel anestezi (derin uykuya neden olan), ya bölgesel anestezi (vücudun belden aşağı bölgesini uyuşturan), ya da lokal anestezi (dilatasyon öncesinde yalnızca rahim ağzını uyuşturan) uygulanarak yapılır. Doktor, rahim ağzını görebilmek için...

Sayfayı Paylaş