gebe
  1. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

kürtajda kullanılan anestezi

Konu, 'Kürtaj' kısmında Hülya tarafından paylaşıldı.

Kürtajda Ne tür Anestezi Kullanılır? Gebelik sonlandırılması genel anestezi altında veya lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. Daha önce doğum yapmamış bayanlarda rahim ağzı küçük ve kapalı olduğundan genel anestezi altında rahim ağzı açılma işlemi yapılması daha konforludur. İşlemin kendisi 10-15 dakika, genel anestezi alma durumunda ise tüm işlem ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Daha önce normal doğum yapan bayanlarda lokal anestezi ile kürtaj uygulaması da yapılabilir.

Anestezi verilerek uygulanan kürtaj işlemi bittikten yaklaşık 1 saat sonra evinize dönebilirsiniz.

Bir hafta sonra kontrol için tekrar gelmeniz önemlidir. Bu kontrol muayenesinde size ayrıca aile planlaması hakkında bilgi verilecek ve size uygun olan korunma yöntemi tartışılacaktır

kürtajda kullanılan anestezi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj

Kürtaj

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. anestezi

anestezi

Anestezi (Narkoz), hastaların ağrı duymadan ameliyat olmasını sağlayan bir bilim dalıdır. Anesteziden korkmayınız. Anestezi, bayılmak değil kontrollü olarak bir anestezi uzmanı tarafından uyutulmak ve ameliyat bittikten sonra yine kontrollü olarak uyandırılmak demektir. Ameliyatınız süresince anestezi uzmanınız yanınızda olacak, solunum ve kalp başta olmak üzere tüm hayati...
  3. kürtaj

kürtaj

Okunan Rüya Tabiri : Kürtaj Rüyada hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa işarettir. Bu rüya, rüyayı gören kadının yanlış bir karar almak üzere olduğunun da habercisidir.Rüyada kürtaj yaptirdigini gören bir kadinin, kocasinin emaneti olan namusuna dil uzatacak kimselerle arkadas olmasina ve Sünnet-l Seniyyeyi terketmesine isarettir.Hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa...
  4. Anestezi

Anestezi

Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir. Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir.
  5. kürtaj

kürtaj

benim ilk gebeligim istenmeyen bir gebelik oldugu için kürtaj oldum doktor 20 gün ilişki yasak dedi ve ben 15 inci gün ilişkiye girdim içime boşalma gibi bir durum olmadı bu durumda bir zararı olur mu yada yeniden hamile kalmış olabilirmiyim

Sayfayı Paylaş