Kürtajdan sonra hamile kalanlar...

Konu, 'Gebelik' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

1. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

kürtaj sonrası hamilelik kürtajdan sonra hamilelik kürtajdan sonra hamile kalanlar kürtaj sonrası gebe kalınırmı Ya ne zor bi durum oldunu sölememe gerek yok sanırım her anne adayı bebeğini kaybetmekten korkar ve kaybedince çok üzülür hiç kaçınılmaz.Bende çok üzüldüm,şok yaşadım bittim bi an ama ALLAH'A sığınınca herşey geçti gönlmde.Yine umutluyum inşallah Rabbim yine vericek diye düşünüyorum ama işte size de tam burda ihtiyacım var.İlk gebeliğinde kürtaj olmuş ya da düşük yapmış meleklerim tavsiyelerinizi bekliorum vereceğinz morallere de ihtiyacm var bu anlmda.Herkesin farklı görüşü var kürtajla aynı ay hamile kalanlar var onlar korunma diyo,ne bilim 3 ay bekle diyolar.Eşim dr o hastalara 3 ay diyomş ama ben birebir yaşayanlardan tecrübelilerden fikir edinmek istiyorum.Şimdiden teşekür ederim.RABBİM kimseleri evlatlarıyla imtihan etmesin,kimsenin yuvasını çocuksuz bırakmasın diyorum

2. Lara74

Lara74 Daimi Üye

Canim,ben ilk düsügümden sonra 3 ay icerisinde hamile kaldim ve o hamileligimi sonuna kadar yürütebildim.Evet,Dr lar 3 hatta bazen 6 ay bile beklenmesini öneriyorlar anne adayinin hem fiziken hem piskolojik olarak kendini toparlamasi icin.Birde son adetin ilk gününü ve bununla birlikte beklenen dogum tarihini belirlemek acisindan en azindan tekrar adet oluncaya kadar beklemekte fayda oldugunu düsünüyorum.Ama diger taraftanda düsükten sonra kadinin vücudunun hamilelige daha elverisli oldugunu okumustum bir yerde.Yani hamile kalmak baska zamanlara göre daha kolaymis.Nitekim bendede gercekten öyle olmustu.Rabbim hakkinda hayirlisini nasib etsin bidenem...

3. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

canim benim annemde düsükten sonra daha kolay hamile kalinir diyordur

tarçın06 ve sheker_shey bunu beğendi.
  4. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

Hayırlısı bebeğimmm hayırlısı.Dr'a gttm kontrole 1 ay yeterli dedi snra düşünün dedi saolsun:)Bu ay adet olayım snra yumurtlama gnü nasl ayarlycam bilmiyorum döngü değişir diye endişeleniyorum.Bakalm MEVLAM verdkten snra her türlü olur inşallah.Bebişimi de seni de çok seviyorum koccaman öptm kuzummm

aylinibrahim13 bunu beğendi.
  5. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

Ayyy inşallah cnm inşallah.Bende bi yerde okudum.Eskiden düşükten snrası için.DÜŞÜĞÜN KIÇI İÇİNDE OLUR derlermiş(afedersnz)ben demedim eskiler demiş valla hahaha hahaha..Hamişimmmm seni de çok seviyorum kujunu da

6. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

insalla en yakin zamanda hamis haberini alirim canim, unutma sernin kizi ogluma alicam baska isi yok:)

7. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

Tamam bacım ben önce meleği snra kzım oldnu göreyim verecem kıs sana :):) bacm bu beşik kertiği bile değil karın kertiği falan mı oluyo.Kerttik gitti artıkn hayırlı olsun hahaha hahaha.Bekletmesin bnmki de inşallah dua et hamişimmmm

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba arkadaşlar ben nisan 5te bebeğimin kalbinin durması sonucu kürtaj oldum ilk bebeğimdi ve 10.ayda hamile kalabilmiştim.dr um ilk adetten sonra korunmayı bırakabilirsin dedi.28.günde ilk adetimi gördüm ilk adetimin 12. günü tekrar adet oldum dr düzensiz yumurtlama olabilir ama ilaçla müdehale etmek istemiyorum dedi. bu arada ilişkide bulunduk ikinci kanamanın 11.günü çok hafif pembe lekelenme oldu 3gün günde bir iki damla kahverengi akıntı ile sonlandı.bunun üstünden de 9 gün geçti ilk gebeliğime benzer bazı belirtiler yaşıyorum ümitlenmek istemiyorum test yapsam belli olur mu bilemiyorum benzer durum yaşayanlar var mı merak ettim

9. Kayıtsız ÜyefATMA

Kayıtsız ÜyefATMA Forum Okuru

ARKADAŞLAR bende kürtaj oldum. iki ay önce sekiz haftalıkken bebğim ölmüş. şu anda korunmuyorum. ama hala hamile kalmadım. kürtajdan 40 gün sonra çok az bir adetim oldu. bu normal mi sizce. bir de korunmadığım halde hala hamile kalmamam normal mi. çok istiyorum hamile kalmayı. lütfen yorumlarınızı yazın bek.

tarçın06 bunu beğendi.
  10. ham

ham Forum Okuru

7 haftalıkken düşükken yaptım 6.gün kanamam durdu korunmasız olarak ilişkiye girdim 6 gün sonrasında ilişkiye girdiğim 7.gün kanamam oldu ne yapmalıyım hamile kalmayı çok istiyorum

11. bensude

bensude Yeni Üye

benimde teyzemin kızı kürtaj oldu bebek karnında öldü doktor bekle dedi ama 1 ay sonra tekrar hamile kaldı

tarçın06 bunu beğendi.
  12. merhaba arkadaslar bende 3 eylülde bebegimin kalp atimi durdugu icin kürtaj oldum. ilk adetim 1 ekimde oldu 10 aylik evliyim cok istiyorum cocuk :(( bu ay 7 gün gecikti cok umutlandim cünkü hic düzensiz degildi adetlerim test aldim yaptim negatif cikti bugün de hasta oldum zaten yikildim psikolojim allak bullak kimi kürtajdan sonra cok zor hamile kalirsin diyo cok doluyum buraya yazmak istedim :(((

13. bhar2007

bhar2007 Forum Okuru

merhaba ben 3ay önce kürtaj oldm malasef bebeğmin kalbi durmştu oyüzden gebeliğm sonlandırldı. 14 aylık evliğm bebeğmin olmasını cok istiyorm suanda korunmuyorm acaba ne zamn hamile olcm bide aynı şeyleri yaşamktan cok korkuyrm lütfen banada dua edin inşlh sağlıklı bi seklde hamile kalabilrm

14. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Ben kendim kalmadım ama hemen kalmayı tavsiye etmiyorum otomatik makinanın programı yarıda kalırsa ne olur kapatmadan yeni bir başlangıc yapamassın yani yeni bir başlangıc yapman için buna hazır olması gerek vucudunun

15. seda ırmak

seda ırmak Forum Okuru

sevgili arkadaşlar bende hamiledim 2012 20 aralıkta 8 hafta 4 günlüktü ama bebek oluşmadı kesesi ve baloncukuda vardı ama oluşmadıgından donalı içimi boşatılar yani mallesef o kelimegi kullançam kürtaş oldum 15gün sonra dr gel kontolleye dedi 2gün sonra gidecem bakalım ne diycek allah hiçkimseyi bu acıyı göstermesin cok zor nefes bile alınmıyor allah yardımçımız olsun psikolojim bile cok bozuldu kendime hala gelemedim 6yaşında bir kızım var 2.cok cok canlı gönlünden istiyorum ilkinde yaşalamadıklarımı2.de yaşıcaktım allah yardımcımız olsun

Kürtajdan sonra hamile kalanlar... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. dış gebelikten sonra normal hamile kalanlar buraya

dış gebelik sonrası hamilelik dış gebelikten sonra hamile kalmak gebelik sonrası hamile kalanlar gebelikten sonra kalanlar kalınırmı arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce dış gebelik geçirdim şimdi normal yolla gebeyim. benim durumum da olan arkadaşları davet ediyorum
  2. İDRAR TESTİNDE SİLİK ÇİZGİ OLUP HAMİLE KALANLAR(test negatif olup hamile kalanlar)

Yanlış idrar testinde silik çizgi silik çizgi gebelik :s:s:s:s:s:s
  3. Hamile kalanlar hangi yöntemlerle hamile kaldınız hamile kalamayanlara yardım etsin

gebe kalamayanlara yapılan testler selam arkadaşlar nasıl hamile kaldınız doğalmı tedavimi kürlerlemi ne uyguladınız hamile kaldınız ay hamile kalamayan arkadaşlara yardımcı olursanız sevinirim
  4. klomenle hamile kalanlar kaçıncı ayda hamile kaldınız ?

klomenle hamile kalanlar kaçıncı ayda hamile kaldınız ? bi istatistik oluşturalım dedim ... hadi bakalım oylayın :Dancing_angry:
  5. kürtajdan sonra ağrı yaşayanlar

Kızlar iki aylık bebeğimi kürtaj yaptırmak zorunda kaldım sıkıntı vardı diye. Karnımda batmalar var ve inanılmaz ağrılar yaşıyorum. Bu tür durumda sizler neler yaptınız neler kullandınız bana bilgi verin ilaç kullanmalı mıyım ? Doktor bir tek ağrı kesici verdi birde heralde içinde antibiyotik var ne yapmamı öneriyorsunuz arkadaşlarım.
  6. Tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar var mııı ???

Kızlar ikidir tüp bebek deniyorum da daha sonradan da hamile kalınabileceğiyle ilgili bir kaç yerde yazı okudum. Sizlerden ricam eğer sizde tüp bebek yaptırdı iseniz ve başarılı olmadıysa daha sonrada hamile kalabildiyseniz lütfen bana neler yaptığınızı anlatın. Lütfen çok ihtiyacım var :S:S:S :(((((
  7. Kürtajdan Sonra Adet Düzensizilği Yaşayanlar

bu konu kürtaj sonrası yaşanan adet düzensizliği hakkında bilgilere yer vermektedir. Farklı nedenlerden dolayı yapılan kürtaj sonucunda yaşanan adet düzensizliği hakkında bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için genel bilgileri sizler için paylaşıyoruz. [IMG] Kürtaj işleminden sonra adet ortalama olarak 30-40 gün sonra görülür. Bu süre bazen 20 gün kadar kısa olabilir...
  8. Kürtajdan sonra ne zaman hamile kalmalıyım?

kürtajdan sonra gebelik ,kürtajdan sonra hamilelik,kürtaj sonrası ne zaman hamile kalınmalı,kürtaj sonrası hemen hamile kalınırmı,kürtajdan sonra gebelik hakkında bilgiler [ATTACH] Kürtaj sonrası hamile kalma olasılığı, kürtajdan sonra hamile kalma sorunu nedir.Kürtaj özellikle hiç doğum yapmamış olanlarda kısrlık yapacağına ve bir daha hamilelik oluşmayacağına dair yanlış bir inanış...
  9. Kürtajdan Sonra Gebeliğin Devam Etmesi

kürtaj oldum hcg değerim düşmedi,kürtaj sonrası gebeliğin devamı,kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtaj hakkında bilgiler Kürtaj sonrası yeniden hamile kalmak için bir kaç ay geçmesi yeterlidir. Ancak çok nadiren hemen kürtaj sonrasındaki ay tekrar hamile kalanlar olabiliyor, bunun bir zararı olmaz, bebek açısından bir risk oluşturmaz. İlk adet görme kürtajdan 30-45 gün kadar sonra olur...
  10. Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır arkadraşlarım ?

Arkadaşlarım ben geçen ay kürtaj oldum kürtajdan sonra hamile kalma şansım ne kadar var kaç ay sonra tekrar hamile kalabilirim ve neler yapmam gerekiyor acaba bana kürtajdan sonra doktor kontrolü ile hamile kalanlar neler yaptıklarını neler ettiklerini yazibilirler mi teşekkürler.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. kürtajdan sonra nezaman hamile kalınır

,
  2. kurtajdan sonra hamilelik

,
  3. kürtaj sonrası hamilelik

,
  4. kürtajdan sonra hamile kalınır mı,
  5. kürtajdan ne kadar sonra hamile kalınır,
  6. kürtaj sonrası gebelik,
  7. kürtajdan sonra hemen hamile kalınırmı,