Kürtajdan sonra hamile kalanlar...

Ben iki ay önce 3buçuk aylık bebeğimi suyu Bittiği için Dr sonlandırmak zorunda olmamı söyledi ve cancıyla alındı çok kötü günler geçirdim iUki hafta önce adet oldum ve normal geçti ve yine bebek istiyoruz sizce olur mu benimle aynı durumu yaşayan var mı bilir bilir bana bi akıl verin

Bnde kurtaj oldum aradan iki yil gecmesine ragmen hamile kalamdm test falan yaptirdim sukur hic bi sikintim yokmus ama kalamiyorum bebegim olmasini cok istyrm

Ben 9 haftalık hamileydim bebeğimin kalp atışları duyulmadı ve doktor umduğum kadar gelişmemiş dedi 3mm kalmış ve ertesi gün azar azar kanamam oldu ve pazar günü adet Sancısı gibi bir Sancı oldu ve kanamam şiddetli başladı hemen acile gittim kanama olduğu için yatış Yaptılar ve sabaha karşı düşmüş bebeğim kalan parçalarıda kürtajla genel anestezi altında aldılar, herşey nasip Allah'ın taktiri mevlâma sığınıyorum.Doktor bana da üç ay korun dedi pazartesi ilk kontrolüm var bazı testler yapacağız dedi, bakalım Herşeyin Hayırlısı

Ben kurtajdan hemen sonra hamile kaldım adet gormeden dr hersey normal dedi inşallah ALLAHIM HERKEZE NASİP ETSİN

MAŞALLAH cnm bnde 28 ekimde bebeğimin kalp durması nedenyle kürtj oldum 12 haftalıktı ama 7 haftada kalmış gelişimi ve ben bi belirtiyle gitmedim kontrolm vardı ozaman öğrendim kalbnn durduğunu çok zor zamanlar geçirdim gerçekten ama rabbim o acılarıda unuttr du inş bidaha istiyorz ama nasip artık korunuyorz suanda bıraksam mı korun mayı yoksa bi adet dahamı beklesem blmiyorm..

Aysun hamileligin devam ediyor mu canim saglikli mi bn de iki gun once kurtaj oldum hemen hamile kalmak istiyorum psikolojim hazir ne kdr uzulsem de ancak yeni bebegim iyilestirir beni adet gormeden hamile kalsam sakincaki mi cnm dr 2 ay dur dedi sabrim yok:((

Merhabalar güzel Anneler!

Ben sabah kürtaj olmak zorunda kaldım, çünkü bebeğiminde kalp atışları maalesef durmuştu 10'ncu haftasında Ben 43 yaşındayım, 3 tane sağlıklı evlatlarım var çok şükür, buda bizim sürpriz bebeğimiz olucaktı. Bir an şok yaşadım hamile kaldığımı öğrendiğimde, hem yaşımın ilerlemiş olmasından korkuyor hemde bu yaşlarda daha riskli gebelik olabileceğini bildiğim için. 2 gün şoku atlattıktan birde bebeğimizin kalp atışlarını duyduktan sonra tabiiki istememek mümkün değildi. Sevinmemiz maalesef birkaç haftaylan kaldı ve hamilelik sonlandırıldı bugün. İlk çocuk veya 3'ncü çocuk anne olmak isteyen her anne adayı içim travmadır. Ben bunu 3 çocuğuma rağmen bugün diyorum, bu sevincimin kursağımda kalmasın ve tekrar deniyeceğim, tabiiki Allah nasip ederse. Şöyle ortalama rahmin kendisini çekmesi için 2-3 ay korunulması ondan sonra hamilelenin başlanılması tavsiye ediliyor. Hakkınızda hepinizin hayırlısı neyse Rabbimde onu nasip eylesin inşallah, herşey gönlünüzce olması dileğiylen

Merhaba hanımlar, Bende 8 haftalık bebeğimi 1 haziranda gelişmediği kalp atışı olmadığı için kaybettim. O kadar zor ki rabbim kimseye yaşatmasın kurtajdan önceki gözyaşlarımı unutamıyorum. Bır doktora gıdıyorum kalbını atısını az alıyorum dıyo bırı ıc kanama var dıyo bırı gelişmemiş dıyo ve ben hıc bırıne ınanmak ıstememıstım. Zamanla alışıyo insan tabi. Kurtajdan sonra bır hafta az kanama oldum kurtajla beraber tabi adet duzenımde degıstı. 28 gunde bir regl oluyoken her ayın 1' ın de olmaya basladı. Doktor bana adet gordukten sonra hamıle kalabılırsın dedı. 1 ay korunduk 2. Ay hamile kaldım. Ovulosyon programları ındırebılırsınız telefonlarınıza yumurtlamayı ordan hesapladım ben. Suanlık tek sorunum bebegımın tekrar gelişmemesınden korkuyorum. Yarın doktora gıdicem ınsallah sorunsuz bı hamılelık yasarım. Rabbım ısteyen herkese en yakın zamanda bebek sahibi yapar ınsallah psikoloji çok onemli ama benımde kendıme hakım olamadıgım sabahlara kadar dusunup arastırıp uyuyamadıgım gunler oldu.

kürtaj sonrası hamilelik kürtajdan sonra hamilelik kürtajdan sonra hamile kalanlar kürtaj sonrası gebe kalınırmı
Ya ne zor bi durum oldunu sölememe gerek yok sanırım her anne adayı bebeğini kaybetmekten korkar ve kaybedince çok üzülür hiç kaçınılmaz.Bende çok üzüldüm,şok yaşadım bittim bi an ama ALLAH'A sığınınca herşey geçti gönlmde.Yine umutluyum inşallah Rabbim yine vericek diye düşünüyorum ama işte size de tam burda ihtiyacım var.İlk gebeliğinde kürtaj olmuş ya da düşük yapmış meleklerim tavsiyelerinizi bekliorum vereceğinz morallere de ihtiyacm var bu anlmda.Herkesin farklı görüşü var kürtajla aynı ay hamile kalanlar var onlar korunma diyo,ne bilim 3 ay bekle diyolar.Eşim dr o hastalara 3 ay diyomş ama ben birebir yaşayanlardan tecrübelilerden fikir edinmek istiyorum.Şimdiden teşekür ederim.RABBİM kimseleri evlatlarıyla imtihan etmesin,kimsenin yuvasını çocuksuz bırakmasın diyorum

Slm canim benim 12 haftalik gebeligim vardi ama bebegim 9.haftada kalbi durmus ölmüs. Bende doktor kontrolune gidince ogrendim. 1 senelik evliyim. 5 ay cocuk istedikten sonra rabbim onu bize verdi ama uzun sure bizimle kalamadi. Kurtaj olali 3 gun oldu eger cocuk dusunup sahip olabildiysen beni bilgilendirirmisin? Yasadiklarimz hemen hemen ayni cunku

Geri