gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kürtajın Zararları Hakkında Bilgiler

Konu, 'Kürtaj' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu kürtajın zararları hakkında bilgilere yer vermektedir. Bazı gebelikler annenin yada bebeğin sağlık sorunundan dolayı sonlandırılmak zorunda kalınırak kürtaj yapılır. Bazen sağlık sorunları dışında tamamen istenmeyen gebelikler içinde kürtaja başvurulur. Kürtajın zararları konusunda merak etitğiniz bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Yapılan her tür cerrahi işlemin olabileceği gibi kürtajın da bir yan etkisi olabilir. En klasik yan etkisi enfeksiyon ve kanama ortaya çıkmasıdır.

Bunun yanında, kürtaj körlemesine yapılan bir işlem olduğu için rahmin delinme ihtimali vardır. Ancak bunlar seyrek rastlanılan komplikasyonlardır. Bin vakadan bir ya da ikisinde görülür.

Kürtaj her durumda yapılabilir. Ancak gebeliğin ilerlediği, bir enfeksiyon oluştuğu dönemlerde rahim çok daha hassaslaştığı için bir komplikasyon çıkma ihtimali daha yüksektir ve bu nedenle çok daha dikkatli olmak gerekir.

Kürtajın Zararları Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Islak Mendil Zararları hakkında bilgi

Islak Mendil Zararları hakkında bilgi

Ya bu aralar bebişim oldu ve ben bebeğimin altını gayri ihtiyari ıslak mendille temizliyorum, diğer annelere sormak istiyorum, acaba bu ıslak mendilin zararları hususunda bilginiz var mı ? Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler. Bebişli Anne
  2. Kepekli Ekmeğin Yararları ve Zararları Hakkında Bilgiler

Kepekli Ekmeğin Yararları ve Zararları Hakkında Bilgiler

kepekli ekmek nedir yararları zararları faydaları kansızlık yapar mı ne kadar kullanmalı sakıncalı mı ile ilgili bilgiler burada melekler Özellikle diyet listelerinden tanıdığımız kepekli ekmek aslında sadece zayıflamak isteyenlerin değil herkesin yemesi gereken sağlıklı bir karbonhidrattır melekler :) Bilinenin aksine beyaz ekmekle aşağı yukarı aynı oranda kalori içeren kepekli...
  3. Çileğin Yararları ve Zararları Hakkında Bilgiler

Çileğin Yararları ve Zararları Hakkında Bilgiler

Çileğin Faydaları ve Zararları Nelerdir Çileğin Faydaları ve Zararları Çileğin İçindeki Vitaminler Özellikle kum dökenlerin dikkatli bir şekilde tüketmesi gereken çileğin faydaları ve zararları hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Çilek bol miktarda folik asit içerir. Özellikle cilt için çok faydalı ve böbrek iltihabına karşı çok etkili. Çileğin İçindeki...
  4. Gebelikte alkol tüketmenin zararları hakkında bilgi

Gebelikte alkol tüketmenin zararları hakkında bilgi

En yakın arkadaşım gebe ve ne yazık ki arada alkol alıyor. Defalarca bu yaptığının yanlış olduğunu söylüyorum ama sık olmamak üzere yarım kadeh şarap tüketiyor. Bana kalırsa bir damla bile içmemeli. Lütfen bana daha ayrıntılı bilgi verin de ona okutayım yazdıklarınızı.. :(
  5. Kürtaj hakkında tüm sorular genel bilgiler

Kürtaj hakkında tüm sorular genel bilgiler

bu konu;kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtaj acılı bir işlemmidir hakkında bilgiler vermektedir Kürtaj rahim içinde istenmeyen bir gebeliğin tahliyesi gebelik sonlandırılması anlamına gelmektedir.Kürtaj, gebelik sonlandırılması için yapılabileceği gibi düşük yapan kişilerde rahim içinde eğer bebeğe ait parçalar kaldıysa, tam olarak atılamadıysa bunları temizlemek için de yapılabilir.Her...

Sayfayı Paylaş