gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Kurtulmak İstiyorsan Sultanımızı Üzme!!
    Yıldırım Bayezid Han, Niğbolu zaferinde kazanılan ganimetlerle muhteşem bir mescid yaptırmak ister. Mimarlar bugünkü Ulu cami’nin bulunduğu mevkide karar kılarlar. Söz konusu arsa üzerinde evi, bahçesi olanlara başka yerden muadil yer verilir. Hatta ceplerine birkaç kese altın sıkıştırılır gönülleri hoş edilir. Ancak ihtiyar bir kadıncağız bir “Evim de evim” feryadı tutturur ki sormayın! Değerinin üstünde ücretlere omuz silker, bütün tekliflere “Olmaz” der. Önce vezirler, sonra bizzat Sultan, kadının ayağına gider, iknaya çalışırlar. Ama o direnir.

Sultan Bayezid Han, caminin yerini beğenmiştir. Hiç hesapta olmayan pürüz canını sıkar. Hatta divanı toplar, çözüm yolu arar. Kadılar “Mal onun, satarsa satar, satmazsa satmaz!” derler. Meclis çaresizlik içinde dağılırken Bayezid Hanın aklına damadı gelir. Emir Sultan hazretlerini bulur meseleyi anlatır.

Mübarek sadece tebessüm eder, “Acele etme!” der, “Bir gecede neler değişmez?”

İhtiyar kadın o gece rüyasında mahşer meydanını görür. Annenin çocuğundan kaçtığı bir dehşet anıdır! Kalabalıkta korkunç bir azap endişesi vardır. O arada bir dalgalanma olur. Müslümanlar âlemlere rahmet olarak yaratılan Resulullah efendimizin yanına koşarlar. Şefaate kavuşan kavuşana. Kadıncağız da niyetlenir, ama bırakın yürümeye, kıpırdamaya mecali yoktur. Ayakları vücudunu taşıyamaz, ıstırapla yerleri tırmalar. Feryat figan ağlamaya başlar... İşte tam o sırada Emir Sultan hazretleri gelir ve sorar:
    - Niçin ağlıyorsun anneciğim?
    - Herkes Cennete gitti, ben bir başıma kaldım burada!
    - Kurtulmak istiyor musun?
    - Hiç istemez miyim? - Öyleyse Sultanımızı üzme! Ertesi gün kadın ayağı ile gelir, evini verir. Üstelik önüne konulan altınları bağışlar camiye

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme
    emeğine sağlık

kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çillerinizden kurtulmak istiyorsunuz ama nasıl?

Çillerinizden kurtulmak istiyorsunuz ama nasıl?

çillerinden kurtulanlar Yüzünde çil olan insanlar özellikle de yaz aylarında kendilerini belli ediyorlar.Bence çil bazılarına çok yakışıyor ama bazılarında da biraz abartılı oluyor ve bu durum hem onları hemde çevrelerin de ki insanları rahatsız ediyor.Yüzündeki çillerden görüntülerini bozduğu için rahatsız olanlar birde şu yolu denesinler belki işlerine yarar. Yüzünüzdeki ya da...
  2. kilolarimdan kurtulmak istiyorum

kilolarimdan kurtulmak istiyorum

slm arkadaslar...bir sene once dogum yaptim ve simdi aldigim kilolari vermek istiyorum cok fazla degil ama en azindan on veya onbes kilo kadar...her pazartesi diyete basliyorum ama nedense ise yaramiyor.ayni yerde sayikliyorum.lutfen bana bu konuda yardim edin...
  3. Yandexten kurtulmak istiyorum  yardım !!

Yandexten kurtulmak istiyorum yardım !!

Mozillanın canını yiyim, bu yandex ne garip bir arama motoru :S Bir türlü alışamadım. Şimdi silmek istiyorum nasıl sileceğim yardım edin bana !... :(
  4. gözaltlarım mosmor kurtulmak istiyorum artık!

gözaltlarım mosmor kurtulmak istiyorum artık!

Yapısalmıdır nedir anlamıyorum.Göz altlarım mosmor aslında uykuma da dikkat ederim am bilmiyorum niye böyle .Nasıl kurtulabilirim bu göz altı morluklarından ?
  5. Çillerimden kurtulmak istiyorum ne yapabilirim?

Çillerimden kurtulmak istiyorum ne yapabilirim?

Çillerimden hiç hoşlanmıyorum. Acaba onları yok edebilme imkanım varmı? Lütfen çiller nasıl yok edilir, bilgi verirmisiniz?

Sayfayı Paylaş