gebe
  1. Tuqche

Tuqche Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kuru cilde özel bakım maskeleri

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Tuqche tarafından paylaşıldı.

Kuru Cilde Özel Bakım Maskeleri
    Aynaya baktığımızda öncelikle cildimizi görürüz. Sağlıklı parlayan cilt güne enerjiyle başlamamızı sağlarken cilt sorunları keyfimizi kaçırır. Özellikle kuru cilde sahip olanların hassas bakım yapmaları gerekir.
    Kuru Cilde Özel Bakım Maskeleri

Kuru ciltlerin nem oranı düşük olduğu için kırışık ve pul pul dökülmeye müsaittir. Etkili cilt bakım maskeleriyle cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilir, ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşabilirsiniz.
    Bal Maskesi
    Süzme balı yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.
    Süt ve Bal Maskesi
    Cildinizin nem oranı çok düşükse ve yoğun bir nemlendirme yapmak istiyorsanız süt ve bala ihtiyacınız var.
    2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı sütü karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın.
    Yumurta ve Bal Maskesi
    Yoğun nemlendirme özelliği olan maskelerden biri de yumurta sarısı ve bal karışımıdır.
    1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın.
    Kuru ciltlere özel günlük kullanım kremi sürerek bakımınızı tamamlayın.
    Önemli Bilgi: Göz ve dudak çevresi hassas olduğu için bu bölgelere maske sürmemeye dikkat edin.
    Kuru cildinizi içerden desteklemek için günde 2 litre su için. C ve E vitamini açısından zengin besinleri beslenme planınıza dâhil edin.
    C vitamini deposu besinler; kuşburnu, maydanoz, tere, roka, çilek, karnabahar, mor lahana, ıspanak, yeşil biber ve turunçgillerdir.
    E vitamini deposu besinler; badem, fındık, tahin, kabak çekirdeği, kıvırcık, nane, kereviz yapraklarıdır.

2. Aysun_melek

Aysun_melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bal ve sut maskesini tuttum bu hafta deneyecegim dusuncelerimi paylasirim

Kuru cilde özel bakım maskeleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuru cilde sahip olanlar için bakım önerileri

Kuru cilde sahip olanlar için bakım önerileri

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle kuru cilde sahip olanlar ayrı bir problem yaşar ve ciltte pul pul dökülmeler görüldüğü gibi özenli ve ayrı bir bakıma diğer ciltlerden daha çok gereksinim duyarlar. Şimdi sizlere kuru ciltli olanlara özel bakım önerilerinde bazı tüyolar ve tavsiyeler vermek istiyorum Cildimiz özellikle kış aylarında daha çabuk gerilir ve hemen çatlar. Bu nedenle de...
  2. Her ciLde özeL maskeLer

Her ciLde özeL maskeLer

Her cilde özel ekonomik maskeler KURU CİLT Bal ve Yumurta Maskesi Malzemeler 1 çay kaşığı nemlendirici krem 1 yumurta 1 yemek kaşığı badem yağı 1 yemek kaşığı bal Hazırlanışı * Yumurtanın beyazı ve sarısını ayır. Yumurtanın sarısına damlalar halinde badem yağını ekleyerek karıştır. * Ardından yavaşça nemlendirici kremi ve balı ekle. * Yumurta beyazını da ayrı bir kapta hafifçe çırp ve...
  3. Cildiniz kuruysa bu maske tam size göre!

Cildiniz kuruysa bu maske tam size göre!

Cildiniz kuruysa daha fazla cildinize nem veren bir bakıma ve maskeye ihtiyacınız var demektir.Sizlere doğal nemlendirici maske tarifini ve malzemelerini paylaşıyorum Kuru ciltlerin bakımı nasıl olmalı? Kuru ciltler için ne yapılabilir? Kuru cildi nemlendirmek için ne yapılır? Kuru cilt nasıl korunur? Cilt kuruluğu nasıl önlenir? * Kuru ciltlerin yağ ve neme ihtiyacı var. Yağ ve nemi kaybeden...
  4. cildim çok kuru nasıl bakım yapmalıyım?

cildim çok kuru nasıl bakım yapmalıyım?

Acayip derecede kuru bir cildim var arkadaşlar. Ne kadar nemlendiresem de kasr etmiyor artık krem kutusu elimde dolaşıyorum.Acaba nasıl bir bakım yapsam da normale dönsem azıcık :S
  5. Cildi kuru olanlar için maske tarifi

Cildi kuru olanlar için maske tarifi

kuru cilde ne iyi gelir,kuru cilde faydalı maskeler,kuru ciltler için bitkisel kürler,kuru cilt bakımı, aşırı kuru cilt için maske tarifleri hakkında bilgiler Aşırı kuru ciltlerde kırışmalar daha erken başlar ve cilt kuru olduğu için sürekli pullanma yaşanır. Bu açıdan çok fahiş fiyatlar harcayarak bakım kremleri almanıza gerek olmadan cilt.net olarak vereceğimiz Aşırı kuru ciltler için...

Sayfayı Paylaş