gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Kuru ciltlere alyanak maskesiyle çare olalım!

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; kuru ciltlere alyanak maskesi ile ilgili bilgi vermektedir.

Kendi cilt tipim karma ve genellikle T bölgesi diye nitelendirilen yerden şikayetçi olduğum için hep yağlı ciltlere yönelik bilgiler sundum ancak kuru ciltlerin bakımı daha zordur. Cildiniz kuru ise her şeyi kullanamazsınız buna maskeler de dahildir. Tabi bu kuru ciltler için bakım önerimiz yok anlamına da gelmiyor. İşte kuru cilde sahip meleklerimiz için yayınlayacağımız alyanak maskesi ve yapımı:

Üç tutam akasya çiçeği, bir tutam rendelenmiş limon kabu*ğu ve dövülmüş lale soğanı, arpa unu ile birlikte karıştırılır. Hazır*lanan karışıma, krem kıvamına gelinceye kadar kaymak ilâve edi*lerek yoğrulur. Elde edilen alyanak kremi, içinde menekşe suyu bulunan bir cam kâseye konduktan sonra ağzı kapatılarak kay*nar suda on dakika ısıtılıp ateşten indirilir. Kuru ciltler için besle*yici olan alyanak kremi, yatmadan önce yüze maske yapılarak uygulanır.

Kuru ciltlere alyanak maskesiyle çare olalım! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuru Ciltler İçin Alyanak Maskesi

Kuru Ciltler İçin Alyanak Maskesi

Üç tutam akasya çiçeği, bir tutam rendelenmiş limon kabu*ğu ve dövülmüş lale soğanı, arpa unu ile birlikte karıştırılır. Hazır*lanan karışıma, krem kıvamına gelinceye kadar kaymak ilâve edi*lerek yoğrulur. Elde edilen alyanak kremi, içinde menekşe suyu bulunan bir cam kâseye konduktan sonra ağzı kapatılarak kay*nar suda on dakika ısıtılıp ateşten indirilir. Kuru ciltler için besle*yici olan...
  2. Kuru Cilt İçin Badem Maskeleri:

Kuru Cilt İçin Badem Maskeleri:

Kuru Cilt İçin Badem Maskeleri: Yağlı maddeler, meyve şekerleri, bitkisel yağ, fosfor, kükürt ve magnezyum gibi madensel tuzlar, A ve B vitaminleri yönünden zengin olan badem özellikle kuru ciltlerin en büyük dostudur. Badem yağı; cilt bakımı, vücut bakımı, tırnak ve saç bakımında kullanılır. Dövüp toz haline getirdiğiniz iki çorba kaşığı...
  3. kuru ciltler için maske

kuru ciltler için maske

,1yumurta sarısı1çay kaşıgı elma suyu,1çay kaşıgı zeytinyagı,1çay kaşıgı kaymak karıştırın yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin ılık suyla yıkayın haftada birkez uygulayın
  4. Kuru ciltler için maske

Kuru ciltler için maske

kuru cilt, kuru ciltler, kuru ciltler için, kuru cilt çin maske, kuru cilt için yüz maskesi, kuru cilt için nemlendirici, kuru cilt için maskeler, kuru cilt için doğal bakım, kuru ciltler için kil maskesi Cildiniz çok mu kuru? O halde doğal bakımlarla cildinizi nemlendirecek kuru cilt maskeleri uygulamanızı öneriyor ve size bu konuda maske önerilerinde bulunuyoruz Melek'ler:)...
  5. Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske istiyorum sizden arkadaşlar cildim çok kuru benim cildim için nasıl bir maske önerirsiniz lütfen yazın!

Sayfayı Paylaş