gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

yemek tarifleri kuru fasulye tarifi nasıl yapılır malzemeler hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Arkadaşlar merhaba;
    Acemi bir evli bayan olarak Sizden bir bilgi öğrenmek gerek :D:D yemek yapmayı evlendikten sonra öğrendimm ve kendimi bayağı geliştirdim ama hayatımda hiç kuru fasulye yapmadım ben :D:D

nette gezinip tarif bulmak yerine denemiş güvenirlir siz meleklerden tarif almayı düşündümm :D:D

hiç bilmiyorum değil tabikisi çat pat biliyorum kuru fasulyeyi ama hiç yapmayı denemdedim :D:D

şimdi siz bana eğer yazarsanız kuru fasulye nasıl yapılır, içine ne koyulur, nasıl güzel pişirilir, püf noktası nedir çok mutlu olurum :D:D

yanında http://www.meleklermekani.com/pilavlar/177310-tavuklu-pilav.html ile nasıl olur sizce ?

hadi tariflerinizi bekliyorum melekler :D:D

CeMoŞ ve asiruki bunu beğendi.
  2. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43
    pii kül başıyaa bu nasıl fasulyee bembeyazzz yimem ben bunu :hıh:

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hee bu arada ben kurufasulyemi pastırmalı yapacam ona göre tarif verirseniz sevinirim :D:D

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Ah ben bilsem cok yardımcı olmak isterdim ama mağlesefki yemek konusunda hiç tecrübem yok =))

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ay bende dedim şimdi burda ne tarifler vardır diye, hatta tarif almak için girdim fosss:S
    Üzülme Asi'm, ben bir defa denedim, ama düdüklü tencere yandı. :D:D:D:DŞmdi düdüklü tencerenin yanmamasından öncesine kadar olanı anlatacam sana:D:D:D:DSuyunu sen ayarla, tarifi benden suyu senden olsun, bu fasulyenin de adı Rüya Asi kurusu olsun:D:D Bilipte tarifi, bize vermeyenlerde çatlasınnn :hıh:

Malzemeleri veriyorum. (kağıt kalem al, not al)
    1: Porsiyona göre fasulye
    2: Kuşbaşı et. (miktarı sana kalmış)
    3: İki adet büyükbaş kuru soğan (büyükbaş inek öküz gibi mi oldu ne:hmm:) Neyse
    4: Biber ve domates salçası
    5: İki adet domates
    6: Yeşil biber
    7: Sıvı yağ
    8: Tuz ve karabiber

Yemeğimizin yapılışı

Kuru fasülyeyi, bir gece öncesinden yada bir kaç saat öncesinden ıslıyoruz. Daha sonra ıslattığımız fasulyeyi, bol su ile yıkıyoruz. Normal bir tencereye alıyor, üzerine sıcak su katıp, ocağın altını yakıyoruz. Fasulyeler, kırışana kadar kaynayacak.
    Fasulyeler kaynarken, biz etimizi kavuruyoruz, o ara soğanları normal boyutta doğruyoruz. (arada eti karıştırmayı unutma) Doğradığımız soğanları bir kaba alıyor ve yeşil biberlerimizi ince ince doğruyoruz (ocağın altını kıs, sen doğrarken yanmasın etler) Biberleride ince ince doğradıktan sonra, iki adet domatesi rendeliyoruz.

Sonrasında, kavrulan etin üzerine hafif yağ döküyoruz, soğanlarıda atıyoruz üzerine bir iki karıştırıp, biberleride ilave ediyoruz. Biber ve soğanda kavrulunca, rendelenmiş domatesi de döküyoruz. Pardon salçayı, domatesten önce katıyorduk. (tarif yazarken bile yemeği bozdum ama idare et) Hah ne diyordum, salşayıda kattık mı, güzelll şimdi ise salkçayı eritiyoruz domatesi döküyoruz. Bir güzel domateste kavrulunca, altını kapatıp, düdüklüyü çıkartıyoruz. Fasulyelerde kırıştı, bu arada, onlarıda süzüp, sosu ve fasulyeyi düdüklüye alıyoruz. Gerisini bilmiyorum, buraya kadar :tsk:

solenzara ve ASİMELEK bunu beğendi.
  6. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

oyyyy ben önce seni sonra kuru kuru rüya asi kurusunu erim hahaha ayy çok güzel olmuş bende böle yaptım ama sölemesi ayıp ben pastırma ile yaptımmmmm.

seni tebrik ediyorumm sonrada teşekkür ediyorummkuru fasulye yapmasını bilipde bana tarif vermeyenleri de kınıyorum :hıh:

Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru fasulye alternatif tıb

kuru fasulye alternatif tıb

fasulye ıslatma kuru fasulye ıslatma ıslatmak kuru nasıl ıslatılır rüyada bakliyat görmek Baklagillerden olan kuru fasulye tam bir protein deposu. İçerdiği hayvansal olmayan protein ve lifli yapısı ile kırmızı etten bir eksiği bulunmayan kuru fasulye, vejetaryen beslenme için de bir alternatif.Bununla birlikte sağlıklı beslenme diyetlerinde rahatlıkla tercih edilebilecek bir yiyecek. Protein...
  2. Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ

Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ

İçindekiler 2 yemek kaşığı nohut veya fasulye 1 çay kaşığı yağ 2 su bardağı su Yapılışı Nohut, fasulye ayıklanır, yıkanır ve 8-10 saat süreyle ıslatılır. Islatma suyu dökülür. Yumuşayan nohut ve fasulyenin kabukları soyulur. Üzerini 1-2 parmak geçecek kadar su ile yumuşayıncaya kadar pişirilir. Pişen nohut, fasulye haşlama suyu içinde çatalla ezilir. Haşlama suyu dökülmez.
  3. Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

kuru fasulye tarifi sucuklu kuru fasulye tarifi sucuklu nasıl yapılır fasülye Yukarda gördüğünüz benim yaptığım arkadaşlar.Harika oldu gerçekten .Şiddetle tavsiye ederim.Eşim parmaklarını yedi :) Malzemeler: * 2 su bardağı kuru fasulye, * 1 büyük soğan, * yarım kangal sucuk, * 1 tepeleme kaşık salça, * karabıber kırmızı biber, tuz, *...
  4. Pastırmalı Kuru Fasulye

Pastırmalı Kuru Fasulye

kuru fasulye yemeği tarifi pastırmalı kuru fasulye nasıl yapılır reçetesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler hayatımda ben hiç kuru fasulye yapmamıştım melekler ama hiç yapmayacağım anlamına da gelimyor niyetime koydum ve denedim :D:D yanında http://www.meleklermekani.com/pilavlar/177310-tavuklu-pilav.html ile müthiş güzel oluyor melekler :D:D...
  5. Fasulye turşusu nasıl yapılır ?

Fasulye turşusu nasıl yapılır ?

Bazı besinler vardırki faydasını bilmeden tüketeriz.Yediğimiz her besinin faydasını bilmeli, düzenli tüketerek sağlıklı beslenebiliriz.Türk mutfağında , yine en çok tüketilen sevilen lezzetlerinden biri olan taze fasulyeye değinmek istiyorum.Taze fasulye gerek lezzeti gerekse pişimin kolay olması bakımın ,yaz aylarında en çok tüketilen besinlerdendir.Taze fasulyenin muhteşem lezzetinin...

Sayfayı Paylaş