gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

kuru fasulyeli pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kuru fasulye pastası kuru fasulyeli pasta fasulyeli yaş pasta fasülyeli kek Süre: 20-40dk Servis: 4-6
    Zorluk: Kolay

Malzemeler
    2 su bardağı haşlanmış (soğutulmuş) kuru fasulye
    3 adet
    yumurta
    1-5 su bardağı toz şeker
    1 çay bardağı kadar cekilmiş fındık(
    2 yemek kaşığı toz
    badem

vanilya
    Yarım su bardağından biraz az un(kıvamı için)
    Üzerine:
    Yarım su bardağı su
    2 yemek kaşığı kakao
    3 yemek kaşığı toz şeker
    100 gr margarin

Yapilis Tarifi
    Haşlanmış fasulyeyi püre yapip,içine toz şekeri ,yumurtayı katip karıştırin.Fındık ve bademleri ilave ettikten sonra ,kıvamını ayarlamak için unu katin.Iyice özleşince yuvarlak kalıba dökup,170 derecede pişirin.
    Diger yandan sosu hazırlayin.Tencereye suyu,margarini,kakaoyu,şekeri katip, kıvamı koyu olmayacak şekilde (hafif sulu) pişirip soğumaya bırakin.Kek soğuduktan sonra üzerine sosu dökun.Dolapta 1-2 saat beklettikten sonra servis yapabilirsinizin.
    Afiyet olsun...

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: kuru fasulyeli pasta
    cıks beni bozar bu tarif ben daha fasulyenin çorbasını yapmayı bilmiyom pastasını hiç beceremem :becky:hemde garip bir tadıd olurbe fasulyaden pasta :D

3. DILRUBA

DILRUBA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: kuru fasulyeli pasta

Kuru fasulye pastasını bende yaparım.tadı kestaneye benziyor hiçmi hiç anlaşılmıyor.yiyenler kestaneli pasta dimi diye sordukalrında kıskıs gülüyorum.aynı ıspanaklı kek gibi hiç alakası yok.ama ben bunu farklı yapıyorum.fırınla işim hiç olmuyor.2 su bardağı fasulyeyi haşlıyorum robottan geçiriyorum içine eritip soğuttuğum(3 yemek kaşığı) margarini toz olarak işlem görmeden direkt krem şantiyi boşaltıyorum.1 poşet.1.5 su bardağı pudra şekerini 4 yemek kaşığı kakaoyu.vanilya 1 su bardağı ceviz dövülmüş karıştırıp uzunca kesilen strech filme döküyorum rulo yapıyorum.buzluğa atıyorum.pratik diye hazır sos döküyorum kakaolu olandan.dilimleyip gezdiriyorum üzerine.ya da toz olanından alıp kendiniz paın veya tamamen siz sosu imal edin evde.bide böyle deneyin hem daha pratik hemde değişik bir lezzet olacak.afiyet olsun

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    harika teşekkürler

5. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bu tarif benide bozar..fasulyeyi yemekte tercih ederim...ilk kez duydum gerçekten paylaşım için tşk

kuru fasulyeli pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuru Pasta

Kuru Pasta

kuru pasta şekilleri rüyada kuru pasta yemek şekilleri ve tarifleri rüyada görmek 1 Paket oda sıcaklığında margarin 1 çay bardağı sıvıyağ 1 çay bardağı yoğurt 5 ykaşığı şeker 4 çkaşığı tuz 1 yumurta sarısı - aldığı kadar un Bütün malzemeleri karıştırarak yumuşak bir hamur haline getir ve kurabiye kalıplarıyla istediğin şekli ver.Üzerine yumurta sarısı sür ve susam serp. çok lezzetlidir...
  2. Pas

Pas

Bir şeyde görülen pas üzüntü ve kedere, borca, hastalık ve yoksulluğa; Pas görmek bazen yolculuğa, Kirli ve paslı elbiseler günaha delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kir.)Tembel bir insan olduğunuzu belirtir. Artık çalışmanız gerekir demektir. Tembel bir insan olduğunuzu belirtir. Artık çalışmanız gerekir demektir. Pas, hastalığın, şanssızlığın, uğursuzluğun ve sahte dostlukların işaretidir....
  3. tuzlu biberli baharatlı kuru pasta .. isteğe göree..

tuzlu biberli baharatlı kuru pasta .. isteğe göree..

biberli pasta biberli kuru pasta baharatlı tuzlu baharatlı kuru Malzemeler: 1 paket margarin ya da tereyagi. (bence margarinle daha guzel, oda sicakliginda olmasina dikkat edelim) 1 cay bardagi zeytinyagi 1 cay bardagi yogurt 4 yemek kasigi toz seker 4 cay kasigi tuz 3 su bardagi un Uzerine surmek icin Yumurta sarisi uzerini...
  4. Oktay Ustadan Tuzlu Kuru Pasta (resimli)

Oktay Ustadan Tuzlu Kuru Pasta (resimli)

oktay usta, tuzlu kuru pasta, tarifi, malzemeleri, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Malzemeler – İçindekiler *1 paket yumuşamış margarin *1 çay bardağı zeytin yağı *1 çay bardağı yoğurt *1 tutam şeker *4 çay kaşığı tuz *5 su bardağı un *1 yemek kaşığı pul biber Üzerine; *1 yumurta *Çörek otu *Susam Kuru pasta için gereken malzemeleri bir kaba koyun ve yoğurun....
  5. pasta

pasta

çikolatalı daha basit bir pasta varmı

Sayfayı Paylaş