gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kuru Fasülyenin Gaz Yapmaması İçin Ne Yapmak Gerekli?

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kuru fasülyenin gaz yapmaması için, kuru fasülyenin gazı, kurunun gaz yapmaması için
    Sevgili melekler, milli yiyeceklerimizden birisi olan kruu fasülyeyi sevmeyen yoktur herhalde. Şöyle dumanı üstünde hafif acılı, dileyene dana etli dileyene kuzu etli (tercihimdir :) ), sivriberli nefis bir kurufasülyeye kimse hayır diyemez. Can yoldaşı pilavla birlikte servis edilen kurunun en kötü yanı yaptığı gazdır. Eğer siz de bundan şikayetçiyseniz size bir önerimiz olacak :)

kuru.jpg

2. Belma_

Belma_ Forum Okuru

Söylemesi ayıp mutfakta pek hamaratımdır. Bizim evin milleti kuru fasulye pilava bayılırlar. Zaten kim sevmez ki? Özellikle de biber ve salatalık turşusuyla mükemmel bir ziyafet olur. Kış aylarının gelmesiyle kuru fasulye sezonu açıldı diyebiliriz. :)Bu geleneksel tat, hemen hemen her evin tenceresinde sık sık kaynar; Çoluk çocuk eş dost afiyetle yenir.:D

Gelelim benim nasıl yaptığıma. Elbette ben de, bir gün öncesinden fasulyeleri ıslatıyorum. Bir buçuk bardak kâfi oluyor. Ertesi gün köpüğü çıkana kadar kaynatıyorum. Biriken köpüğü alıyorum. Pişirme esnasında fasulyeleri kavururken 1 adet küp şekeri kavurduğum fasulyelerin arasına atıyorum. Rahmetli babaannemden öğrendim bunu, küp şeker yemeğin gazını almakla birlikte çokta güzel bir tat bırakıyor. Denemek isteyen arkadaşlarım 1 adetten fazla şeker kullanmamasını öneriyorum. ;)

Kuru Fasülyenin Gaz Yapmaması İçin Ne Yapmak Gerekli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağrı çekmeden rahat bir doğum için egzersiz yapmak gerekli

Ağrı çekmeden rahat bir doğum için egzersiz yapmak gerekli

Egzersiz ve ağrısız doğum,ağrısız doğum yapmak, dogru egzersiz ve rahat doğum Doğru yapılan egzersizin faydaları nelerdir? Gebelikte oluşabilecek bel ağrısı, kabızlık, bacaklarda şişlik (lenfatik ve venöz dolaşımı arttırarak) problemlerini en aza indirir, Gebelikte gelişebilecek şeker hastalığından ( gestasyonel diabet) korur veya tedavi eder, Hamilenin duruşunu geliştirir, Moral...
  2. Kolombiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir

Kolombiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Kolombiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir bilen var mı varsa lütfen bana Kolombiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar hakkında liste ya da bilgi versin.
  3. evde nikah şekeri yapmak için gerekli malzemeler neler ?

evde nikah şekeri yapmak için gerekli malzemeler neler ?

2013 yılında düğünüm olacak kısmetse ve ekonomik olması açısından nikah şekerlerini evde yapmak istiyoruz. Acaba ne gibi malzemeler lazım nikah şekeri yapmak için ?
  4. Lezzetli Kuru Fasülye Nasıl Pişirilir?

Lezzetli Kuru Fasülye Nasıl Pişirilir?

kuru fasülye nasıl pişirilir, lezzetli kuru fasülya pişirmek için, kuru fasülyr yemeği Sevgili melekler, Türk mutfağının vazgeçilmezi, geleneksel yemeklerimizden kuru fasülyeyi pişirmek de maharet ister. İspir fasülyesi, çayeli fasülyesi gibi pek çok çeşiti bulunan kuru fasülyeyi en leziz ve sağlıklı şekilde pişirmek, misafirlerinizden övgü dolu sözler duymak istiyorsanız aşağıdaki...
  5. Hgs kart başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar

Hgs kart başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar

hgs etiketi nasıl alınır,hgs başvurusu nasıl yapılır,hgs almak için gereken evraklar nelerdir,hgs kart nerden alınır,hgs başvuru formu, Hgs etiketi yada hgs kart başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar 1.Araç ruhsatı 2.Şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri) ve kimlik gerekmektedir. Bütün bu işlemler neticesinde kullanıcıya 2 adet...

Sayfayı Paylaş