gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Kuru Kaysının Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kaysinin faydalari Kuru kaysı ve faydaları ayrıca hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli bilgileri paylaşıyor,sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. [​IMG]
    Kuru kayısı besleyici ve potasyum açısından çok zengindir. Kayısı kurusu sindirim sorunlarına iyi gelir; stresi, kansızlığı önler. İçerdiği A vitamini akne gibi cilt bozukluklarını önler. Büyümeye yardımcıdır, görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker hastalığının gelişimini engeller, bağışıklık sistemini korur. Potasyum başta kalp kasları tüm kasların ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlar. Kayısı lifli bir meyvedir. Lifli besinlerin kan şekerinin dengeli yükselmesini sağladıkları, zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttıkları için kanserden korunmada faydalı oldukları saptanmıştır.

sudembeyaz bunu beğendi.
  2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    ellerine sağlık adminem olsada yesem şimdi :utan:

3. ayşegüüll

ayşegüüll Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    canım adminem ellerine sağlık bende dün merak etmişdim yemeye başladım bile

Kuru Kaysının Faydaları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru meyvelerin faydaları...

kuru meyvelerin faydaları...

hamilelikte kuru kayısının faydaları hamilelikte kuru dut elma kurusu nasıl yapılır kiraz kurusunun faydaları kiraz kurusu nasıl yapılır Kuru meyveler, yaş meyvenin içerdikleri yüzde 80-95 oranındaki suyun yüzde 10 - 20 oranlarına düşürülmesi ile elde ediliyor. Bu kurutma işlemi sonrası, C vitamini dışında bütün minerallerin korunduğu kuru meyveler, vücudu yüksek antioksidan potansiyelleri ile...
  2. Gün kurusu kaysının faydaları

Gün kurusu kaysının faydaları

gün kurusu gün kurusu kayısının faydaları faydaları kurusunun kayısı Güzel memleketim Malatyamın en meşhur meyvesidir kayısı faydalarını sizlerle paylaşmak istedim meleklerimm.. Organik günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır. Günkurusu kayısının faydaları : Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3...
  3. Kuru Üzümün Faydaları

Kuru Üzümün Faydaları

kuru üzüm kuru üzüm,kuru üzümün faydaları,üzüm sirkesi,kuru üzüm nelere iyi gelir,kuru üzümün besin değeri,kuru üzüm nasıl yenir. kuru üzüm özellikler kompostusuna bayılırım. kuru üzümüde çok severim peki kuru üzümün faydaları nelerdir bakalım. :melo: KURU ÜZÜMÜN FAYDASI Karaciğerin dostudur. Kan yapar. Kekikle yenirse vücudu şişmanlatır. Kumları döker, idrarın damla damla...
  4. Kuru Kayısının Faydaları

Kuru Kayısının Faydaları

Kuru Kayısının Faydaları Merhaba arkadaşlar kuru kayısının faydaları arasında kabızlık giderici faydası hariç başka ne gibi faydaları vardır?
  5. Kuru Kayısının Faydaları Nelerdir

Kuru Kayısının Faydaları Nelerdir

Kuru Kayısının Faydaları Nelerdir Kuru Kayısının Yararları Bir çok faydası olan ve kompostoların lezzeti, Malatya'nın temsili olan kuru kayısının yararları nelerdir diyenler için, bu sayfamızda kurutuılmuş kayısının faydalarına değiniyoruz Melek'ler. * Kuru kayısı hem besleyici hem de potasyum açısından çok zengin bir besin. * Beynin düzenli çalışmasını sağlar, stresi azaltır. *...

Sayfayı Paylaş