gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Kuru meyveli Paluze (6 ay üzeri)

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

Bu tatlıyı bebeğiniz altı aylık olduğu andan itibaren verebilirsiniz. Paluzenin Malzemeleri
    • 1 çay bardağı doğranmış karışık kuru meyve
    • 1 çorba kaşığı nişasta
    • 1 su bardağı su
    • 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi
    Meyveli Paluzenin Yapılışı
    Doğradığınız kuru meyveleri yumuşaması için 15-20 dakika üstünü örtecek kadar suyun içinde bekletin. Nişastayı suyun içinde iyice eritin ve yumuşayan meyveleri katarak kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Paluzeyi karıştırırken göz göz kabarcıklar oluşunca tatlınız pişmiş demektir. Ateşten indirdiğiniz paluzeyi blendir ile iyice çırpın. Biraz soğuyunca pekmezi ilave edin ve bir kaşıkla karıştırın. Ilık yada soğuk olarak bebeğinize yedirin.
    Not:kuru incir 1 yaşından önce verilmiyor

Kuru meyveli Paluze (6 ay üzeri) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyveli Kuru Kek (8-10 Kişilik)

Meyveli Kuru Kek (8-10 Kişilik)

Malzemeler 1 paket margarin 3 su bardağı 1 su bardağı pudra şekeri 5 yumurta 1 çay bardağı süt 1 paket kabartma tozu 3 çorba kaşığı hindistancevizi 2 kahve fincanı kuru üzüm 2 kahve fincanı kırılmış fındık 1 kahve fincanı portakal kabuğu şekerlemesi 1 kahve fincanı incir şekerleme 1 çay kaşığı vanilya Yemeğin Tarifi Margarini eritip soğutun.Pudra şekeri ile iyice çırpın. Çırpmaya ara...
  2. Ay Doğdu Üzerimize İlahisi

Ay Doğdu Üzerimize İlahisi

ay doğdu üzerimize akor ay doğdu üzerimize ilahisi sen güneşsin sen aysın ilahisi aydoğdu güneş Ay doğdu üzerimize Veda tepesinden. Şükür gerekti bizlere Allah'a davetinden. Sen güneşsin sen aysın Sen nur üstüne nursun. Sen Süreyya ışığısın Ey sevgili ey Resül! Ey bizden seçilen elçi Yüce bir davetle geldin. Sen bu şehre şeref verdin Ey sevgili hoş geldin. Ey Resül sana söz verdik...
  3. Elmalı Puding (5-6 ay ve üzeri

Elmalı Puding (5-6 ay ve üzeri

bebek puding bebekler için puding tarifi elmalı bebeklere tarifi bebek pudingi Malzemeler 1 adet elma yarım çay bardağı çekirdeksiz kuru üzüm 1 çorba kaşığı pirinç 1 su bardağı su Tarifi Kuru üzümler iyice yıkanır ve temizlenir.elmanın kabukları soyulur ve küçük küçük dilimlenir. bir tencereye kuru üzüm ,elma ve su konulur.Ayıklanmış ve yıkanmış pirinçler de eklenir.pirinçler yumuşayana...
  4. Kuru meyveli yulaflı kurabiye tariflini bilen

Kuru meyveli yulaflı kurabiye tariflini bilen

Kuru meyveli ve yulaflı kurabiye yapmak istiyorum. Resimli kuru meyveli yulaflı misss gibi kurabiye yapacağım. Düşündüm sizler iyi bilirsiniz. Yardım edebilir misiniz bana melekler. Teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı ramazanlar sizlere. Söz en yakın zamanda kayıt olacağım.
  5. Kuru Meyveli Yulafli Kurabiye Tarifi

Kuru Meyveli Yulafli Kurabiye Tarifi

Kuru meyveli, yulafli, kurabiye, tarifi yulaf burada melekler Sevgili Melekler; Sizlere kuru meyveli ve yulafli kurabiye tarifini vermek istiyorum; Kaç Kişilik 25-30 adet Süre 1 saat Zorluk Derecesi: Kolay Kullanılan Malzemeler: 100 g margarin 1 yumurta 1 su bardağı toz şeker 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 1 tatlı kaşığı tarçın...

Sayfayı Paylaş