gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kurutulmuş biber dolmasının yapılışı lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım hep netten arıyorum kurutulmuş biber dolması tarifini, hep standart herkes birbirinden kopyalamış yemiş. Ben şimdi ev hanımlarından özellikle bu olayı nasıl yaptıklarını anlatmalarını rica ediyorum. İnternetteki bilgilere itimat etmiyorum. İstiyorum ki bunu gerçekten de yapan bir kişi bana anlatsın.

kurutulmuş biber dolmasının yapılışı lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolma

Dolma

Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.Hazır, hemen gelecek kısmettir.
  2. Biber

Biber

Zahmetle birlikte elde edilecek mala ve dünyalığa delalet eder.Rüyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir. Dedikoduya ilginiz başınıza büyük sorun açacak. Etrafınızdaki insanlara dikkat edin ve olur olmaz herkese güvenmeyin. Biber satmak hasta iseniz, iyileşeceksiniz, biber almak geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir. Rüyada biber yemek, yapacağı bir iş...
  3. pratik dolma

pratik dolma

pratik dolma Lahana dolması tadında çok pratik bir yemek. Malzemeler: Haşlanmış lahana 400gr. orta yağlı kıyma 1 bardak pirinç 2 kaşık domates salçası 2 doğranmış kuru soğan tuz karabiber 2 diş sarımsak 1 bardak su Bütün malzemeyi karıştırarak dolma içi hazırlayalım.Borcamı yağlayıp alt katına 1 sıra lahana serelim.hazırladığımız dolma içinden yayalım.lahana ve iç bitene kadar...
  4. mumbar dolma

mumbar dolma

mumbar dolması video mumbar bumbar dolması 4 kişilik resimli ankara bumbar Malzemeleri : (4 Kişilik) - 500 gr Pirinç - 200 gr Kıyma - 1 Adet Orta Boy Soğan - 1 Adet Maydanoz - 1 Yemek Kaşığı Pul biber - 4 Adet Koyun Mumbar’ı (İnce Bağırsağı) - Yarım Su Bardağı Sıvıyağ - 2 Yemek Kaşığı Tuz - 1 Tatlı Kaşığı Karabiber - 2 Adet Domates - 1 Yemek Kaşığı Domates Salçası - 1 Yemek Kaşığı Biber...
  5. Etli karışık dolma tarifi

Etli karışık dolma tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden dir dolma.Yapılışı biraz zahmetli olsada lezzetine değer bir emek.Dolma hem zeytin yağlı hemde etli yapılabiliyor.Her iki lezzetede bayılıyorum.İç malzemeleri her yörede aynı kullanılsada ,farklı baharatlarla değişik aromalar tatmak mümkün.Etli dolmayada ,zeytin yağlı dolmayada baharat çok yakışıyor.Ben bugün size güneydoğu mutfağına ait etli dolma...

Sayfayı Paylaş