gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kurutulmuş Goji Berry'i Duydunuz mu ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Goji Berry Nasıl Kullanılır Goji Berry Nasıl Yenir Kurutulmuş Goji Berry Nasıl Yenir

Daha önce hiç duymadığım bir meyveden bahsetmek istiyorum sizlere melekler , goji berry meyvesi :) Bu meyve daha ziyade Çin'de tüketiliyormuş :)

Goji meyvesi çiğ biçimde yenerek veya sıvı özüt şeklinde tüketilebilir. Meyvenin goji berry çayı olarak bilinen türevleri de piyasada satılmaktadır. Bu meyve Çin’de genellikle pilava ve çorbaya eklenerek kullanılırken, batıda meyve suyu veya kurutulmuş meyve şekline kullanılır.

Tadı kiraz ve yabanmersinine benzemektedir. Goji Berry’ler genellikle kurutularak ya da goji berry suyu olarak ihraç edilir.

Türkiye'de taze meyvesini ve suyunu bulmak pek mümkün değildir. Kurutulmuş goji berry meyvelerini günde bir avuç taze olarak tüketebilirsiniz.

Kurutulmuş Goji Berry'i Duydunuz mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece" Duyurabildim mi dün gece sana sesimi, çok aradım Sesini dün gece çok istedim duymayı. Öyle ihtiyacım vardı ki, sana kelimelere sığdıramam. Derin ela gözlerini aradım, ışık aradım karanlığın derinliklerinde. Kokun sinmiş uzun saçlarıma,aradım seni, rakı kokan nefesimde , yüreğinin sıcaklığını aradım işte tam.... şuramda.... Sorma... öyle yalnızdım ki;...
  2. Kurutulmuş Papayanın Faydalarını Biliyor musunuz ?

Kurutulmuş Papayanın Faydalarını Biliyor musunuz ?

papaya papaya nedir papaya faydaları papaya faydaları nelerdir papayanın faydaları ile ilgili bilgiler burada melekler. Alternatif tıp bildiğiniz gibi eskilerden beri kullanılan bir yöntem melekler :) Tüm ilaçlar doğada ki maddelerden yapıldığına göre çareyi yine doğada doğal halde aramak ta çok mantıklı. En ufak bir öksürüğümüzde ıhlamur çayı, soğukalgınlığımızda nane limon tüketmiyor muyuz ?...
  3. Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

goji bitkisi nedir goji faydaları nelerdir gojinin faydaları Alternatif tıp tedavilerinde faydalanılan şifalı bitkilerden goji bitkisi , faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Goji bir sesquiterpene olan ve kalp ile kan basıncı ayarlamalarına yardımcı olan cyperone içerir. Anthocyanin maddesi ise kalp damarlarının dayanıklılığını arttırır. KİLO VERDİRİR Asya’da...
  4. Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryem otu nedir Meryem otunun Faydaları Meryem otu neye iyi gelir Doğada bulunan binbir çeşit şifalı bitkiden biri olan meryemotu, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gülgiller familyasındandır. Doğu, Güney ve Karadeniz bölgeleri ile İstanbul çevresinde yetişen bir bitki türüdür. Meryemotu Faydaları Yaprakları ve kökü kuvvet verici olarak kullanılır. İshali...
  5. Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotu faydası Dulaptal otu yararları Dulaptal otunun Faydaları nelerdir Doğada ki birbirinden ilginç isimli şifalı bitkilerden biri de dulaptalotu olsa gerek melekler :D:D Bu ismi ona kim vermiş bilemem ama görüntüsü çok güzel ve sağlığa da bir hayli faydaları var. :) Dulaptalotu: Yüksek yerlerde yetişen, meyveleri kırmızıya yakın, yaprakları açık yeşil olan ve 1,5 metreye kadar...

Sayfayı Paylaş