gebe
  1. saniye

saniye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kuş Tüyü Öğütler

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında saniye tarafından paylaşıldı.

Testi ve Su Unutma,
    çamuru testi yapmak için
    biçimlendiriyorsun;
    ancak istediğin şey çamurun
    kendisi değil içindeki boşluktur.

Nelerle uğraştığına bir bak, dostum! Elinle, beyninle, dilinle, kaleminle, yüreğinle hep bir şeyler yoğuruyor, eğiyor, büküyor, dokuyor, yazıyor, örüyorsun. Bu hep böyle! Belki bıktın, belki yoruldun. Belki de inceden inceye “Bu böyle gitmez!” çığlıkları atıyorsun. “Mecburen, mecburiyetten” diye mırıldanıyorsun. “Nereden çıktı bunlar?” “Hiç bitmeyecek mi?”. “Ben bunlarla uğraşacak adam mıyım?” Doğrusu, bunca soru her gün benim de yüreğime doluşuyor; beni de umutsuz ediyor, mutsuz ediyor.

İşte sana büyük sırrı fısıldıyorum: Hayatta biçimlendirdiğimiz şeylerin kendisini aramıyoruz aslında. Uğraşılarımızın ortasında oluşturmaya çalıştığımız bir boşluk, kendimize ait bir oda, kendimize özgü bir alan var. Tıpkı testi yapan ustanın çamurla uğraşırken yaptığı gibi. Aslında ustanın testi yapmak için elini çamura bulama nedeni çamurun ortasında bir boşluk-su doldurulacak ve su içilecek bir boşluk- oluşturmaktır. Ne var ki, testi ustalarının çoğunun testi yaparken su içmeye vakit ayıramaması gibi, sen, ben ve senin ve benim gibi binlercesi testi yapmaktan başını kaldırıp testiden su içmeye fırsat bulamıyor.
    Evet, çoğu zaman, gündelik uğraşıların arasında yüreğimizin susuzluğunu sonsuzcasına giderecek, ruhumuzu sonsuz mutluluklara gönderecek bir “kevser”i doldurup içebileceğimiz boşluğu istiyoruz. Gündelik uğraşılarımızla o boşluğu oluşturacak zamanların ve mekanların kabuğunu örüyoruz, kabını şekillendiriyoruz. Farkında olmadan serin ve tatlı bir testi boşluğu inşa ediyoruz.

Testi yapmaktan boşluğu görmeye ve kullanmaya vaktimiz olmadığı için, inadına hep çamurla uğraştığımızı düşünüyoruz. Gel, bugün için olsun, testi yapmayı bırak, yaptığın testiler içinde kendine ve sevdiklerine ayırdığın o derin boşluğu farket.. Lütfen iyice bak; göreceksin ki, herkes orada bekliyor seni. Şu boş zamanlarda arayıp durduğun, gecelerin sessizliğinde buluşmaya çalıştığın, günlerin telaşında özlediğin kendin bile or’dasın! Çocukluğunun oyuncak bebeği hâlâ orada, donuk ve masum bir gülüşle ağlıyor. Babanın seni kucaklayıp koklamakla duyacağı bitimsiz haz orada, annenin hiç zorlamadan dudağına yapışan hayırlı evlat duasının fısıltıları orada, kalbinin damarlarını genişletecek ferahlık duygusu orada.. Haydi, gel, sen de su iç!

Kuş Tüyü Öğütler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuş tüyü boyama

Kuş tüyü boyama

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kuş tüyü

Kuş tüyü

kuş tüyünden gelinlik kuş tüyü gelinlik tüyü modelleri tüylü modelleri gelinlikler : Kuş tüyü Rüyada kus tüyü görmek, baskanlik ve yükselise delalet eder. Bir seye kus tüyü doldurdugunu gören, evlenir. Bazilarina göre; rüyada kus tüyü görmek, zorluga ve yorgunluga ve yorgunlukla elde edilen mala delalet eder. Eti yenilen kusun tüyü helal mala, yenilmeyen kusun tüyü de haram mala isarettir.
  3. Gülşen - Kuş Tüyü

Gülşen - Kuş Tüyü

Hayatımdan çıkacaksan geçerli bir nedeni olsun Utanmadan gözlerime bakacak yüzün olsun Gönül almak dediğin bir yarım elmadır Seveni yarım bırakmak her iklimde günahtır Güzel kalbin bana, bana emanet Git kara gülüm git,ben kalırım Gönlümde kuş tüyü bir yer yapar Ona canımdan iyi, iyi bakarım
  4. Sanat Diye Buna Derim...Kuş Tüyü Üzerine Resim Yapma Sanatı

Sanat Diye Buna Derim...Kuş Tüyü Üzerine Resim Yapma Sanatı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Kuş Tüyü ve Sanat

Kuş Tüyü ve Sanat

Sayfayı Paylaş