gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kusarak zayıflamanın zararları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

kusarak zayıflama,kusarak formda kalma,kusarak nasıl kilo verilir,kusarak zayıflama zararlımıdır,kusarak zayıflama hakkında bilgiler ku.jpg

Kusmanın faydaları ve zararları hakkında da şu hatırlatmaları yapmamızda fayda var..

Fayda ve Zararları:
    Kusmak mideyi temizler ve kuvvetlendirir, baştaki a-ğırhğı giderir, gözün görme duyusunu kuvvetlendirir, böbrek ve mesane yaralarına, cüzzam, siroz, felç ve titreme gibi müzmin hastalıklara ve sanlık hastalığına karşı faydalıdır.

Çok kusmak ise mideye zararlı olup mideyi artıklann yerleşmesi için müsait hâle getirir, dişlere, göze, kulağa zararlıdır, çoğu kez baş ağnsı yapar, boğazında şişliği, göğsünde zaafı, nefes darlığı olanlar ile kusmakta güçlük çekenlerin bundan sakınmalan lâzımdır.

Mizaç kuruluğu, iç organlann zayıflığı veya kusan kimsenin zayıf olması hallerinde de kusmak zararlıdır. Kumanın en iyi zamanı ilk bahar ve yaz mevsimidir. Sonbahar ve kış mevsimi iyi değildir.

Kusma sırasında gözler kapatılmalı, kann kuşakla sanlmahdır. Kusma işi bittikten sonra el-yüz soğuk su ile yıkanmalı, hemen sonrada çamsakızı suyu ile elma şurubu içilmelidir. Gülsuyu da gayet faydalıdır. Kısma; aşağıdaki organlardan yukanya doğru çeker ve ağız yoluyla dışan boşaltır. İshal ise, yu-kandaki organlardan aşağıya doğru çeker ve makat yoluyla dışan boşaltır.
    • Bazan kusma ile ishal aynı anda devam eder. Nitekim Tabiinden Tavus (r.a.) şöyle demiştir: “Bir kimse çokça şarap içmişti, müteakiben hemen kusmaya başladı. Onu bir minderde yatarken gördüm, bilmiyorum ağzından mı çok kusuyordu, yoksa arkasından mı çok ve süratli çıkıyordu.
    Kusma İçin Faydalı veya Zararlı Olan Bazı Maddeler:
    • Tuz kusmayı tahrik eder,
    * İlaç almadan önce sakız çiğnenirse, kusmayı önler. nane kusmayı önler,
    ‘ Nergis yemek, insanı kusturur,
    * Turunç; safra, ishal ve kusmayı keser, çarpıntıyı da önler.
    * Şam fıstığının kırmızısının kabuğunun kaynatılmış suyu kusmayı önler ve ishali keser. limon şurubu kusmayı önler ve mide bulantısını keser.
    • Meyan kökü kusmaya yardım eder, balgama ve öksürüğe karşı faydalıdır.
    * Çivit kusmayı tahrik eder.
    * Ekşi nar ile naneli nar şerbeti yapılıp içilirse, kusmayı önler, mideyi kuvvetlendirir, safrayı keser.
    * Çivit yaprağının özsuyu çıkartılıp bir miktar içildiği zaman, şiddetli şekilde kusturur.
    * Ayva çeşitlerinin hepsi de susuzluğurve kusmayı teskin eder.
    * Şeker kamışı kusmaya yardım eder, idran çoğaltır, cinsi münasebet istek ve arzusunu da tahrik eder.
    * Nergis çiçeği, pişirilip suyu içildiği veya haşlanarak yenildiği zaman kusmayı tahrik eder, midenin dibindeki rutubeti de çeker.

Kusarak zayıflamanın zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşırı zayıflamanın zararları

Aşırı zayıflamanın zararları

Aşırı zayıflamanın zararları BEYİN Karbonhidrat diyeti beynin fonksiyonlarını düzenleyen özellikle hafıza kapasitesini artıran serotonin maddesini etkiler. Hafıza kaybı ve çeşitli beyin bozuklukları başlar. Zeka kaybı başlar ve beynini hızlı ve doğru karar verme fonksiyonu bozulur. KALP Kısa sürede kilo vermek kalp hastalıklarına yol açar. Tansiyon yükselir ve kalp hastalıkları başlar....
  2. Zayıflamanın tüyoları

Zayıflamanın tüyoları

Zayıflamanın tüyoları Güzel görünmeyi, hoş, çekici ya da yakışıklı biri olarak bilinmeyi, giysileri keyifle giyip zevkle sergilemeyi, kısacası beğenilmeyi kim istemez? Eğer kilo fazlalığı ve şişmanlık sorunundan yakınmıyorsanız...Ve eğer bu can sıkıcı fazlalıklardan sonsuza kadar kurtulmak istiyor ama kilolarınız yerine sağlığınızı vermek istemiyorsanız bu yazıyı dikkatle okumalısınız....
  3. Zayıflamaya yardımcı bitkiler

Zayıflamaya yardımcı bitkiler

zayıflamaya yardımcı bitkiler zayıflamaya yardımcı çaylar zayiflamaya yardimci bitkiler zayıflama Kızlar zayıflamak için yaptığınız diyetlerlerle birlikte aşağıdaki bitkileri diyet yemeğinize katabilirsiniz ya da demleyerek içebilirsiniz... Zayıflamanızı hızlandıracak aynı zamanda rahatlamanızıda sağlıyacaktır... Arnavut biberi Dolaşım ve sindirim sistemini düzenler. Yağ yakıcı özelliği...
  4. Kolay Zayıflamanın 33 Yolu

Kolay Zayıflamanın 33 Yolu

Kolay Zayıflamanın 33 Yolu nedir, nasıl kilo verilir, kilo verdiren diyetler nelerdir diye merak edenler için bilgiler Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde biz bayanların hayali incecik bir vücuda kavuşmaktır...Ama kimi zaman bu hayale kavuşmak sorun olabiliyor...Yapılan diyetlerle birtürlü kilo veremiyorsanız birde bu yolları deneyin bayanlar :tik: 1-Tamamen unutun Sık...
  5. zayıflamam durdu....:(

zayıflamam durdu....:(

zayıflamam durdu kızlar diyetisyene gidiyordum6-7 kiloyu çok güzel verdim ama şimdi 1 aydır veremiyorum çıldırcam diyete devam ediyorum.yürüyüşleri aksattım biraz hava nedeniyle.ya niye durdu bu yağlar gitse süper olacaktı.ne yapsam acaba haziran sonuna kadar 8 kilo daha vermeliyim.

Sayfayı Paylaş