gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Kuşburnu Ağrı düşmanı

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

litozin faydaları litozin nedir
    Kuşburnu çok yararlıdır herkes tüketmeli.Ağrılarınızmı var işte size doğal bir çözüm olan kuşburnu.
    Kuşburnunun eklem ağrılarını gidermede etkili olduğu belirlendi. Özellikle kuşburnunun kabuk ve çekirdeğinde bulunan bir maddenin yarırana dikkat çekildi.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Klinik Şefi Dr. Turan Uslu, kuşburnunun eklem ağrıları üzerinde çok olumlu etkilere sahip olduğunu söyledi. Dr. Uslu, "Danimarka ve İsveç'te yapılan ve önemli tıp dergilerinde yayınlanan klinik çalışmalarda kuşburnu kabuk ve çekirdeğinde bulunan doğal GOPO maddesinin iltihabı giderici etkisinden dolayı eklem ağrıları üzerinde olumlu etki yaptığı gözlenmiştir" diye konuştu.
    Dr. Uslu şunları söyledi:

"GOPO maddesi ödem ve şişliği azaltır; ağrıları azaltır; iltihabı azaltır; iltihaplanma sürecini yavaşlatır; hareket kabiliyetini artırır; ağrı kesici kullanımını azaltır. Ancak ısıtılınca GOPO maddesi etkisiz hale geliyor. Çay veya marmeladın eklemler üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Danimarka ve İsveç'teki ekolojik tarım alanlarında tamamen doğal ve hiçbir kimyasal işlemin olmadığı ortamlarda üretilen Litozin'i bu yüzden önemsiyorum. Litozin'i diğer tedavilerin yanında ya da tek başına destekleyici önemli bir ürün olarak kabul edebiliriz."

Kuşburnu Ağrı düşmanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sonbaharda Kuşburnu Çayı

Sonbaharda Kuşburnu Çayı

İçinde bulunduğumuz sonbahar mevisiminde, vücut ısısının dengeli tutulmasına dikkat etmelisiniz. Ani hava değişimininin neden olduğu gribal enfeksiyonlara karşı kuşburnu çayı tüketirseniz, bu sizi grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı korur. C vitamini de kuşburnunda bol miktarda mevcuttur. 100 gram kuşburnunda 400 ile 3 bin miligram arasında C vitamini bulunmaktadır. Bu...
  2. Ağrı

Ağrı

Bir Efsanedir Ağrı Dağı*** Doğubayazıt ovasının kuzeydoğusunda yükselen ve 5165 metreyle sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek zirvesi olan Ağrı dağı, ülkemizin dağ turizmi bakımından en yüksek potansiyeline sahip volkanik dağlarından biridir. Ağrı dağı, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin aradığı bütün özelliklere sahiptir. Amatör dağcıların rahatlıkla çıkabileceği...
  3. Selulite Kuşburnu ile çözüm

Selulite Kuşburnu ile çözüm

selulit kuşburnu kuş burnu kus burnu kusburnu Şahsen ilkkez duyuyorum.Kuş burnunu hiç sevmem çok mayhoş bir tadı var ve bana hoş gelmiyor:DAma selülit sorunu olup kuşburnunu sevenlere güzel bir haber.Selülitlerinizden kuşburnuyla kurtulabilrisiniz.Nasıl mı?Buyrunuz... Eski Başbakan Tansu Çiller'in, güzelliğini borçlu olduğunu açıkladığı kuşburnu çayının selülite de iyi geldiği bildirildi....
  4. ağrılar

ağrılar

slm kızlar ben yenı katılşdım benım 2.5 yasında bır kızım var ve 2 cıyı de ıstıyoruz ben 15 gun once sogan kurunu yaptım bır hafta ve sımdı 2 gundur kasıklarımda agrı var ayakta olunca belıme vuruyor göğüslerımdede arav sıra ani sızı hıssedıyorum adetıme de 8 gun var acaba nedendır bır bılgınız varmı :melek:
  5. Kuşburnu Yaşlanmayı Geciktiriyor!

Kuşburnu Yaşlanmayı Geciktiriyor!

kuşburnu faydaları, kuşburnu neye iyi gelir, kuşburnunun faydaları Reçelinden çayına kadar faydalandığımız kuşburnunun meğer gençleştirici etkisi varmış...Kuşburnunun bilinmeyen faydalarını öğrenmek isteyenler için detaylı bilgiler sizlerle birlikte... Kuşburnu bitkisi; İnsan sağlığı üzerindeki önemli etkileri sayesinde binlerce yıldan beri birçok kültür tarafından kullanılıyor. Vitamin...

Sayfayı Paylaş