gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Kuşburnunun Kanser Üzerindeki Etkileri...

Konu, 'Kanser ve Tedavi' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Kuşburnunun Yararları Kansere Karşı Kuşburnu

Kuşburnuyu ben küçüklüğümden beri bilirim annem bahcemizden toplar kaynatır bize kuşburnu kompostosu yapıp içirirdi...Demek annemin hemşire olarak bir bildiği varmış....Şimdilerde çok tüketmiyorum ama aslında çok faydası varmış....Kuşburnu diyip geçmeyelim...

Kuşburnu bitkisi, sağlık üzerindeki etkileri sayesinde binlerce yıldan beri birçok kültür tarafından kullanılıyor.

Vitamin ve minareler bakımından oldukça zengin olan kuşburnunun, insan sağlığına zararlı hiçbir pestisit ve ağır metal içermemesi önemi daha da artırıyor.

Kuşburnunun en yüksek oranda C vitamini ve mineral maddeler açısında yüksek oranda fosfor ve potasyum içerdiği söyleyen Diyetisyen E. Funda Tuzgöl, hiç bilinmeyen faydalarını da sıralıyor.

A vitamini olan karoten, B1 B2, E ve K vitaminleri de içermektedir. Mineral madde yönünden de zengin olup yapısında sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, mangan, bakır, çinko gibi katyonlar yanında, sülfat, klorür, nitrat gibi anyonlar da bulunmaktadır.

Dokulardaki sertleşmelere ve kemik erimesine karşı tedavide,
    Bulaşıcı hastalıklarda,
    Profilaksi ve C vitamini eksikliğinin tedavisinde,
    Ateş, genel yorgunluk sırasında ve immün sistemin güçlendirilmesinde,
    Gastrik spazımda, gastirik asit eksikliğinde ve ülserden kaynaklanan şişkinliğin önlenmesinde
    Bağırsak hastalıklarında ve ishalin önlenmesinde,
    Safra kesesi taşlarının önlenmesinde,
    Gut hastalığında, ürik asit metabolizma bozukluklarında,
    Kireçlenmelerde, siyatiklerde,
    Diyabette kan şekerini düzenlemede
    Karaciğer iltihabını gidermede,
    Gözleri kuvvetlendirmede ve gece körlüğünü önlemede (göz banyosu şeklinde),
    Grip, sekresyonun azaltılmasında, solunum yolları enfeksiyonunda ve öksürük tedavisinde,
    Genel enfeksiyonlar, kabızlık, safra kesesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarında,
    Romatizmada ve bulaşıcı hastalıkların tedavisindeİştah açmada,
    Vücudun yaşlanmasını geciktirmede,
    Tansiyonu düzenlemede,
    Sindirim sistemimizde bulunan bazı parazit yapıların atılımını kolaylaştırmada
    Kemik kırılmalarında, raşitizmde, vücudun bağ dokularını güçlendirmede,
    İrinli yaralarda, selülitte, akne ve cilt bozukluğunun giderilmesinde, yara iyileştirici olarak ve yanıklarda,
    Kanser ve bazı rahim hastalıklarında, kanamalarda, hamilelik dönemindeki kramplarda ve menapoz tedavisinde,
    Kanı inceltme, kan devir daimini hızlandırmada ve toksinleri çözmede,
    Çeşitli kanamalarda (hemorojik diatez), kansızlıkta, ve kanı temizlemede
    Kavrama yeteneği ve beyin fonksiyonlarını güçlendirmede,
    Stresin azaltılmasında etkili olduğu bilinmektedir.

Kuşburnunun Kanser Üzerindeki Etkileri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

Güneş Hemen hemen herkes “Güneş burcu” deyimini duymuştur. O nedenle Güneş’in özelliği nedir ki, astrolojide bu kadar güçlü bir rolü var diye aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. Cevabı ise doğada; Güneş, güneş sisteminin merkezi olduğundan yıldız haritalarımızda da aynı şekilde büyük bir rol üstlenmelidir. Güneş, kim olduğumuzun ve aynı zamanda kim olabileceğimizin özü ve çekirdeğini gösterir....
  2. Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

bilgisayarın etkileri bilgisayarın insan üzerindeki etkileri olumlu ve olumsuz olumlu ve olumsuz yönleri Bilgisayar kullanımı da çocuklar arasında yaygınlaşan ve kullanımı engellenecek araçlar arasına yerini aldı. Okul öncesi dönem ve çocuğun okula başlamasıyla kullanımı daha çok yaygınlaşan bilgisayarın, çocuklarımızın gelişimleri açısından faydaları olduğu kadar zararlarını da görüyoruz. •...
  3. Tamamlayıcı terapilerin kanser üzerindeki etkileri

Tamamlayıcı terapilerin kanser üzerindeki etkileri

Can yakıcı bir hastalık olan kanser hastalığı üzerinde tamamlayıcı terapilerin etkisi varmıdır? İşte bu sorunun cevabı sizler için... Tamamlayıcı terapiler, geleneksel tedavi yöntemleriyle doğru şekilde birleştirildiğinde, yaşam kalitesini artırıyor ve tedavi başarısına katkıda bulunuyor. Amerikan Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezi, tamamlayıcı ve alternatif tıbbı, geleneksel...
  4. Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

dolunay nedir dolunay hakkında bilgi dolunay hakkında kısa bilgi Bu dolunay beni deli ediyoooooo.Uyuyamiyorum ne uyku kaliyo ne sabir.Sabaha kadar dolasiyorum evin icinde.Kendi kendime kiziyorum konusuyorum ha bire:hmm:.Bakalim dolunay hakkinda daha neler var.:) DOLUNAY NEDiR ? Dolunay Ay´ın evresi. Ay´ın tam bir daire olarak dolgun, parlak görüldüğü evre. ÜZERiMiZDEKi ETKILERi...
  5. Kısırlığın birliktelik üzerindeki olumsuz etkileri

Kısırlığın birliktelik üzerindeki olumsuz etkileri

Kısırlık tedavisi aylar, hatta yıllar sürebildiğinden çiftin ilişkisini olumsuz etkileyebilmekte, en azından alışılmış biçiminin dışına çıkmaktadır. Zamanlanmış cinsel ilişki, ilişkide döllenme amacının olması, belli pratiklerden kaçınıp belli pozisyonları benimseme bunların sebepleri arasında olabilmektedir. Çiftler cinsellikleri adeta gözlem ve baskı altında hissetmektedir. Kadınlarda...

Sayfayı Paylaş