gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Kuşlar nasıl konuşabiliyor?

Konu, 'Çöplük' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Kuşlar nasıl konuşabiliyor?

Her insan ağzıyla konuşur ama konuşabilmeyi sağlayan asıl organ beyindir. Beyinde oluşan düşünceler dilimize ve dudaklarımıza aktarılır. Hayvanlar bu nedenle konuşamaz. Papağan ve benzeri kuşların yaptıkları konuşma değil, mükemmel bir ses tınısı ezberi ve tekrardır. Sesleri ezberler ve taklit ederler. Kuşların ses organları memeli hayvanlardan farklı olarak gırtlakta değil göğüs kafeslerinn dibinde, karın boşluğunun derinliklerindedir. Kuşların doğasında ses taklit yeteneği vardır. Doğayla içiçe yaşarken diğer kuşların seslerini
    taklit ederek bir çeşit iletişim sağlarlar.[​IMG]

2. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kuşlar nasıl konuşabiliyor?

paylasım için saol...ama cok seker yapıo bu ozellık onları

Kuşlar nasıl konuşabiliyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuşlara Nasıl Bakılır? Kuş Beslenmesi

Kuşlara Nasıl Bakılır? Kuş Beslenmesi

yavru kuşa nasıl bakılır kuşlar nasıl beslenir kuş beslenir kuşlar ne ile kuş ne ile Kuş Bakımıyla İlgili Temeller Ev içinde kapalı tutulan ve değişken beslenme biçimlerine maruz kalan pet kuşlar gaga, tırnak ve tüy bakımları gibi çeşitli bakımlara ihtiyaç duyarlar. Tüy değişimi sırasında diette ek protein, yağ ve vitaminler bulunmalı ve dinlenmeyi teşvik etmek amacıyla daha fazla...
  2. kuşlar nasıl konuşabiliyorlar?

kuşlar nasıl konuşabiliyorlar?

Sadece papağan ve muhabbet kuşları değil, üzerinde uğraşıldığında kargalar, kuzgunlar, saksağanlar ve sığırcıklar da konuşabilirler. Hatta bir kaç kelime söyleyebilen serçe ve kanaryalar bile kayıtlara geçmiştir. Aslında bu, kuşların yaptıkları konuşma değil, sesleri ezberlemeleri ve taklit etmeleridir. Her insan ağzı ile konuşur ama konusabilmeyi sağlayan asıl organ beyindir. Beyinde oluşan...
  3. Bazı Kuşlar Nasıl Konuşabiliyor ?

Bazı Kuşlar Nasıl Konuşabiliyor ?

kuşar,kuşlar nasıl konuşur,papağan hakkında bilgiler,serçeler,muhabbet kuşları,kuşlar konuşabilirmi,kuş bakımı nasıl olmalıdır,canlıların yaşamı. benimde kuşum var bilenler bilir meleklerim henüz konuşamıyor ama ben onu eğiticem inşallah konuşur. peki kuşlar nasıl konuşurmuş hiç merak ettinizmi :D:D Sadece papağan ve muhabbet kuşları değil, üzerinde uğraşıldığında kargalar,...
  4. kuşlar nasıl ürer

kuşlar nasıl ürer

kuşlar nasıl ürer billenleri kuşlardan anlayanları bu sayfaya davet ediyorum bilgiler içinde şimdiden tşk ediyorum.
  5. Kuşlar nasıl ürer

Kuşlar nasıl ürer

Kuşların üremesi hakkında bilgi almak istiyorum küçük bir çocuğun anlayabileceği şekilde benim minik canavarın sorularına yetişemiyorum artık:D:D

Sayfayı Paylaş